Skocz do zawartości

GT Avalanche SPORT / GT Avalanche COMP


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem praktycznie zdecydowany zakupu GT Avalanche Sport, jednak wpadł mi ostatnio COMP w ręce i widzę, że ma trochę lepszy osprzęt. Co Waszym zdaniem Warto wybrać?

 

https://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Rower-GT-Avalanche-29-Comp-satin-battle-grey-2018/18703- comp

 

https://www.bikeinn.com/rowery/gt-avalanche-sport-29/136750001/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=6542837&country=pln&gclid=EAIaIQobChMI-v73oajS2wIVYbftCh34JgzIEAQYBSABEgJdnPD_BwE&gclsrc=aw.ds- sport

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

What you pay is what you get. Generalnie nie ma przyzwoitych MTB HT poniżej 3k.

Proponuję przeczytać to:

https://roweroweporady.pl/f/topic/3643-caloroczny-crossmtb-dla-dziewczyny/?p=30761

 

Nie żebym był zwolennikiem Rometa. Ale mają produkt, który nie jest taki zły. Chiński rower z naklejką i lakierem Rometa, jak wszystkie inne w tej cenie. Mam znajomych, którzy chwalą Rometa Orkana, sam siedziałem na Romet Mustang 29 3 i był to dobry Rower. Romet ma te same problemy co Kross że ma często przeciągnięte koła, które należy zapleść od nowa. Po za tym nie ma na co narzekać. Bardzo przeciętna rama, najtańszy amor powietrzny Suntoura, niedrogi ale w miarę przyzwoity osprzęt Shimano Alivio i najtańsze hamulce tarczowe jak w każdym rowerze poniżej 3k.

Odnośnik do komentarza

Po Mustangu jadą jak po łysej kobyle, tyle co przyjdą ze sklepów ludzie je zwracają żeby złożyć na nowo.

O, a mógłbyś to rozszerzyć? Bo ostatnimi czasy bardzo te rowery polecaliśmy w budżecie +/-2,5k.

 

Ja ostatnio miałam takie szczęście, że każda z używanych przeze mnie szos miała źle przykręconą przerzutkę przednią - a to 1mm za wysoko, a to za nisko, a to lekka krzywizna, a to linka niedociągnięta dosłownie odrobinę. Potem skutkowało to tarciem przy niektórych przełożeniach z tyłu. Kiedyś pewnie nie zwróciłabym na to uwagi. Ale to taka tylko ciekawostka poza tematem :)

Odnośnik do komentarza

GT robi się konkurencyjny od ceny ~5k. Fajnie, że dają dożywotnią gwarę na ramę (które robią swoją drogą dobre), ale te tańsze modele serio są nieopłacalne. Wiem, że poza budżetem jest Cube analog, ale wydawanie 2.5k na rower niewarty tej ceny jest imo bez sensu, dlatego wolałbym dozbierać i kupić Cube.

Odnośnik do komentarza

Cube Analog jest jednym z najtańszych rowerów ocierających się o granicę przyzwoitości. Ma ciężką ale przyzwoitą i estetycznie wykonaną ramę i przyzwoity amor olejowo-sprężynowy. Osprzęt Shimano Alivio, który nada się do niezbyt agresywnej jazdy. Taniutkie hamulce i koła.

GT Avalanche Elite ma powietrzny amor Suntoura. Prawidłowo ustawiony powinien być bardziej czuły w terenie. Jest jednak wykonany z materiałów gorszej jakości i po kilku latach raczej wyzionie ducha. Napęd Deore więc trochę lepszy niż w Analog, reszta taniutka chińszczyzna. Ogólnie porównywalne rowery. Ale chyba wolę Cube ze względu na amor.

Odnośnik do komentarza

Chcę zaznaczyć, że nie będzie to rower, który będzie katowany po lasach, po prostu na tripy z osiedla do osiedla, ewentualnie na trasy za miasto na tzw. piknik czy piwko. Nasuwa się pytanie czemu w takim razie rower za 2.5 tysiąca, a nie za 1000 zł, po prostu chce kupić rower porządny, który posłuży trochę czasu, a nie, że kupię bubla za 1k.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...