Skocz do zawartości

Baza na rower


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,  mam zamiar kupić bazę na rower który mógłby służyć do mniejszych większych wypraw na kilka dni  głównie po drogach asfaltowych. 


Dobrym rozwiązaniem według mnie będzie dość dobrej klasy prosty rower używany cross/trekking budżet na rower do 1500 zł   oto kilka propozycji z alledrogo:


http://allegro.pl/rower-checker-pig-cross-i7370019292.html#thumb/7


http://allegro.pl/rower-crossowy-ktm-cento-28-deore-xt-63cm-ideal-i7379330960.html


http://allegro.pl/cube-sl-cross-alu-deore-xt-slx-3x9-kola-28-i7388639481.html


Czy jakaś pomocna dusza mogła by  mi  doradzić, na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego roweru bądź coś zaproponować?  Zaznaczam że to ma być baza chce  rozbudować ew wymienić zużyte elementy tak aby zbudować porządny niezawodny rower na lata . 


Wzrost 180cm 86 kg 


Odnośnik do komentarza

Jeśli już to jedynie ostatni ale to sprzedaje handlarz, który nawet nie potrafi wstawić dobrego opisu. Na minus wąskie oponki i nie widać żeby można wsadzić tam szersze. Z tyłu brak otworów na jednoczesny montaż bagażnika i błotnika. 

Osprzęt bardzo dobry ale pytanie czy nie jest zużyty.

A nie lepiej nowy rower? Ze stajni Kands, Lazaro, Spartakus, Vellberg?

Odnośnik do komentarza

Rowerowy, no z całym szacunkiem, bo ja pierwsza do wciskania ludziom Kandsów, ale chciałbyś rozbudowywać rower na ich ramie? Z drugiej strony na dzień dzisiejszy nie wiem, jaka rama warta rozbudowy, bo to się tak szybko wszystko zmienia. Może karbonowa albo jakieś super cieniowane alu. Tylko to nie za 1500 ;)

 

Wojtek, a ile Ty rocznie jeździsz? Wiesz, żebyś zdążył pozużywać te części do upgrade'u. Bo jeśli tak ze 3 tysiące, to może faktycznie coś z tych Allegrowych. Przez pierwsze kilka tysięcy trzeba będzie wymienić łańcuch i co najwyżej linki.

Odnośnik do komentarza

dzięki za pomocną dłoń :D przeglądałem Kandsy nawet myślałem o  unibike Viper używany lub z jakiejś wyprzedaży. Z racji że dłuższe wyprawy są dopiero w planach a rower służy mi jako dojazd do pracy.  Wole kupić używany tańszy z możliwością rozbudowy ew naprawy. Ten Cube wygląda całkiem niegłupio tylko ciekawe jak z tą wielkością ramy dla mnie .. :)

Odnośnik do komentarza

Fakt, przepraszam, nie powinienem się włazić z buciorami na Twoje podwórko ;).

Trochę mało danych.

Wojtekrdm, czy Ty już jeździsz trochę dalej (poza pracą)czy to baaardzo dalekie plany. Jeśli chcesz dopiero kombinować z rowerem, to z zaproponowanych przez Ciebie tylko ten co podałem. Królowie Allegro mają tą przewagę, że możesz już jeździć, a w miarę zużycia wymieniać osprzęt na lepszy, pewniejszy. Rama jak to rama. Jeśli będzie pasowała rozmiarem to może służyć pod rozbudowę. Możesz też kupić osobno ramę i budować rower od początku ale pytanie czy potrafisz.

Odnośnik do komentarza

Potrafić to jedno, drugie - czy masz wyobraźnię? Ja bym rower nawet złożyła, tylko co z tego, jeśli nie mam takiego wyobrażenia, jak będzie się na nim jeździło, bo tabelka z geometrią niewiele mi mówi. Do tego trzeba trochę objeżdżenia, poza tym czasami o pozycji decydują jakieś duperelki, jeden centymetr lub stopnień w tę czy we w tę i nagle masz zupełnie inny rower ;)

 

Natomiast faktem jest, że na królach Allegro pojeździć spokojnie można. Nawet w dłuższe trasy. Ja moim Kandsem MTB i Spartacusem crossem robiłam powyżej setki, i szczególnie Kandsa darzę wielkim sentymentem. Jedyne, co wymieniałam, to łańcuch. No i opony, ale te nie ze zużycia, tylko zwykłej chęci wymiany na nieco inne :)

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę MTB z wyboru. Właśnie geometria mi pasuje bo na crossie czułem się jak na stołku. Ma swoje wady ale wiem jak się ich pozbyć - u mnie rama stanowi dobrą bazę i systematycznie ją ulepszam. Na ten moment to naprawdę solidny rower, który służy również na wyprawach. A jak zmienię mu amortyzator (niestety obecny XCM się zużył) i założę inną kierownicę to już będzie miodzio.

Odnośnik do komentarza

No tak, ale ja tu mówiłam o nieco innym przypadku, czyli zakupie ramy bez roweru. Każdy (ale to dosłownie każdy) rower ma nieco inną geometrię. I ogólnie rzecz biorąc oczywiście - wolę MTB od crossa, ale kupisz MTB mocno agresywnego oraz bardzo rekreacyjnego i to nie będzie to samo. Albo zmienisz widelec (nie tylko amor/sztywny, ale choćby sam skok) i też geometria się nieco zmienia. Więc bez doświadczenia to takie szukanie totalnie po omacku.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie Kands. Ten konkretny Romet nie ma nic wartego uwagi. Widzę, że budżet podskoczył :) Ten Kands to już naprawdę bardzo fajny rower i do tego mu lifting mały zrobili. Do zwykłej jazdy kompletnie nie widzę sensu jakiegokolwiek upgrade'u, nawet w przyszłości. Wystarczy jedynie wymiana tego, co się zużyje. Oczywiście, jeśli będziesz mieć pragnienie, nikt Ci nie zabroni wpakować na przykład amortyzatora nawet za 2k ;) (a mieliśmy już tutaj takich ambitnych)

Odnośnik do komentarza

Zależy jaki dokładnie masz plan przyszłościowy na ten rower. Jeżeli chcesz wymieniać zużyte elementy na tej samej technologii jakie są tam zastosowane tyle że nowe. Taka renowacja niż ulepszanie. To zakup tego typu roweru ma sens, tylko ponegocjuj jeszcze lepszą cenę (im taniej tym lepiej ;-)).

 

Jeżeli będziesz chciał kupować rzeczy technologicznie lepsze np napęd 8-11rz, to zakupy będą nie stopniowo a lawinowo i praktycznie wymienisz prawie wszystko oprócz ramy, sztycy i ew. akcesoriów. I tu kupno tego roweru jest nieopłacalne, albo koszty będą duże, albo efekt nie do końca zadowalający.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...