Skocz do zawartości

SPD - teraz tylko przeżyć


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie z kolei odwrotnie, na platformach mnie piekły, na SPD jest relaks.

Czasami gdy już czuję że zbliża się pieczenie, kilkanaście ruchów tej nogi wykonuje ciągnąc bez pchania, wtedy opuszki stopy odpoczywają chwilę i jest spokój na jakiś czas.

To może być też kwestia odcisków na stopie, jak coś zalecam peelingi lub też skarpetki złuszczające, mnie to pomogło :)

Odnośnik do komentarza

U mnie z kolei odwrotnie, na platformach mnie piekły, na SPD jest relaks.

Czasami gdy już czuję że zbliża się pieczenie, kilkanaście ruchów tej nogi wykonuje ciągnąc bez pchania, wtedy opuszki stopy odpoczywają chwilę i jest spokój na jakiś czas.

To może być też kwestia odcisków na stopie, jak coś zalecam peelingi lub też skarpetki złuszczające, mnie to pomogło :)

Fakt, podciąganie bez naciskania nieco pomaga, ale u mnie tylko na parę minut. A odcisków itp nie mam - stopy jak niemowlę od zawsze :)

Odnośnik do komentarza

Na razie uczucia mam mieszane co do zakupu. Wczoraj jakieś 80 km łącznie w SPD i mam problem z piekącymi "podeszwami" stóp. Często czytam, że ludzie mają bóle kolan, skurcze i muszą poustawiać bloki, u mnie po jakichś 30 minutach pieką mnie stopy od spodu :/ 

Wydaje mi się, że to może być spowodowane tym, że naciskasz cały czas stopą w tym samym punkcie. Mnie coś takiego dopada po 100 - 150 km, jeśli druga połowa trasy jest pod wiatr (pedały z noskami). Staram się mniej cisnąć, a bardziej ciągnąć. Planuję też zmienić model pedałów. Te, które mam w szosie - mają dość ostre krawędzie, a w miejskim - mam z kawałkiem płaszczyzny i drobnymi ząbkami.

Pewności nie mam, ale podejrzewam, że na spoconej stopie skarpeta się przesuwa i ściska palce. Czy ktoś mógł by potwierdzić lub zaprzeczyć i ewentualnie podać patent na takie zjawisko?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...