Skocz do zawartości

Zdroworozsądkowy MTB29'' do 2500-3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

forum śledzę i czytam od dawna ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i oczywiście zasięgnąć rady :)

 

Krótki opis:

- do niedawna posiadałem 3 rowerki - solidny MTB 29'' w góry, przełaja do miasta oraz mieszczucha - w ubiegłym tygodniu sprzedałem wszystkie trzy aby kupić coś tańszego i bardziej uniwersalnego (wiem takie pojęcie nie istnieje ale chce się chociaż zbliżyć :)). Czasu mam mniej na rower a w góry np. w ubiegłym roku nie pojechałem ani razu :(

 

Mam 189 cm wzrostu i ok. 85-90 kg wagi. 80% jazdy po szutrze i ubitych terenach i 20% to np. góry wyprawowo lub singletracki. Asfaltu unikam.

Początkowo chciałem cross lub MTB29'' do 2000 zł ale obecnie to już przeszłość...

Obecnie zwiększyłem budżet do 2500-3000 zł i szukam MTB 29'' z mocowaniem na ewentualny bagażnik i sakwy (zmienię opony na coś cieńszego) - poniżej widzę że ciężko będzie znaleźć coś sensownego :(

Geometria bardziej rekreacyjna do dłuższych przelotów.

 

Z uwagi na dostęp do tańszych źródeł na tą chwilę mam coś takiego na oku:

1. Cube Attention 2018 (nie SL bo tutaj wypadam z budżetu) - http://tiny.pl/g88tc

2. Cannondale Trail 5 2018 - http://tiny.pl/g88tf

 

Lub coś tańszego na zasadzie:

3. Cube Analog 2018 - http://tiny.pl/g88t5

4. Ghost Kato 4.9 2018 - http://tiny.pl/g88t1

 

Szukam pomocy na zasadzie zdrowego rozsądku :) Lubię spontaniczne wypady na single jednak teraz chyba częściej będę zasuwał z sakwami i namiotem - nie chciałbym wydawać fortuny na rower a te propozycje wydają mi się bardziej sensowne na rynku. Do tej pory byłem mocno nakierunkowany na Cuba którego lubię :)

- poz. 1 i 2 cenowo zbliżone - Canon przemawia lepszym całościowym osprzętem i taperowaną główką, jednak boje się tego amorka - niby powietrze ale to Suntor. Korba tez jakaś inna ale napęd 2x10 w porównaniu do Cuba. Cuba ma z tyłu XT, korbę od Shimano i teoretycznie tańszy w utrzymaniu napęd 3x9 oraz amorek.

- poz. 3 i 4 to tzw półka niżej ale też nie najgorzej - z tych dwóch mimo wszystko chyba Cube do mnie przemawia? Szkoda że manetki i korba to Acera/Alivio?

 

Wiadomo - napalona osoba myśli troszkę inaczej ale proszę o poradę i ewentualną sugestię chłodnym okiem - być może wystarczy mi Analog do tego typu zastosowań?

Czy warto dopłacać te ok. 300 zł do wyższej półki? Odczuje tą różnicę np. między Analogiem i Attention?

 

Dziękuję i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza

Tylko niestety w Cube nie ma taperowanej główki oraz napęd 3x9 lub 3x10 czyli starsza konstrukcja niestety - rownież byłem nastawiony na Cuba.

Cannondale zawsze wydawał mi się marką premium jednak ten widelec to z koleji kojarzy mi się z marketem a tutaj okazało się że ceny są podobne :/

 

Rozumiem więc że również polecasz Cuba - może znajdą się jeszcze jakieś opinie za i przeciw? :)

Odnośnik do komentarza

Poprzednio miałem GT Zaskar a ostatnio CUBE LTD PRO Race w całości na XT - 3x10 + Reba :)

Tyle że tego Cuba brałem typowo pod single więc do normalnego użytku rama była zbyt mała.

 

Na tą chwile głównie nastawiałem się właśnie na Analoga tyle że boje sie odrobinę że będę rozczarowany tymi podzespołami na Acera. Żona ma Speca (bo ładny...) właśnie na Acera i powiem że działa to średnio...

Stąd pomysł na Attention a Cannondale wpadł przypadkowo :)

Odnośnik do komentarza

Przełaj był samodzielnie składny na ramie Reva. Taki ulep ale dobrze się sprawował :)

 

Niestety te piasty to jakaś masakra - w Attention są piasty Acera... Jakby nie mogli pójść po całości chociąz z Deore...  :wacko:

 

Co do powyższych rowerów to rozmiawiałem z zaprzyjaźnionym sklepem rowerowym - mimo wszystko sugerują Cuba z uwagi na lepsze podzespoły. W Cannonie jest lepsza rama ... ale na tym koniec :)

Tak więc dla osoby która raczej już nie ma czasu w bawienie się i grzebanie Cube jest chyba sensowniejszą propozycją.

Dodatkowo w dalsze trasy chyba bardziej racjonalny wydaje się napęd 3x10 ponieważ pozwala na większy zakres prędkości.

 

Dobrze myślę? :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...