Skocz do zawartości

Zbieranie wody w ramie


kopernik92

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jazdą w deszcz. Rama gromadzi ogromną ilość wody. Pozaklejałem otwory do mocowania błotników, nie da rady zakleić tych przy tylnym trójkącie.

 

Rama aluminiowa więc(teoretycznie) nie powinno się jej nic dziać ale jednak mnie to niepokoi. Szkodą może być woda płynąca wewnątrz ramy do suportu.

 

Dodam, że tej wody po obróceniu roweru do góry kołami wylewa się zawsze spora kałuża, nie kilka kropel.

 

Jakieś sugestie, porady?

Odnośnik do komentarza

Możesz zrobić odpływ - wywiercić małą (~3 mm) dziurkę od spodu mufy suportu. Dużo ram ma ją w standardzie.

 

Oczywiście jeśli rama jest na gwarancji, producentowi raczej się to nie spodoba ;) Warto więc wcześniej zapytać. Wbrew pozorom często dają zielone światło, bo nie jest to problem z punktu widzenia wytrzymałości (jeśli starannie się to zrobi).

Odnośnik do komentarza

W tych miejscach jest mała powierzchnia do której można przyłapać taśmę a jeśli ją zawinę to się pomarszczy i woda i tak będzie pod nią podchodzić powodując odklejanie. Ewentualnie pozostaje coś w stylu modeliny ale słabo wpychać ją w te otwory.

 

Czy ta woda tam bardzo może zaszkodzić ramie aluminiowej?

Użyj lepszej taśmy ;)

 

Ramie raczej nie zaszkodzi, ale mogą skorodować gwinty mufy suportu i będzie problem z wykręceniem suportu.

Odnośnik do komentarza

Przerabiałem temat. Jak nie chcesz wiercić, to zdejmij korby, wykręć support i baaardzo obficie wymaluj mufę smarem, to samo zrób z wkładem suportu i miskami, bo za jakiś czas zacznie strzelać. Ja oprócz tego, dla świętego spokoju przez te wszystkie otwory które pozaklejałeś wtrysnąłem konserwację do profili zamkniętych ;)

 

Jak jeździsz po wodzie to napchaj odrobinę smaru do osi - tam gdzie wkładasz szybkozamykacz, bo potrafi go ruda z lekka ukąsić ;)

 

Jest jeszcze jedna opcja. Nie jeździj po wodzie!

Odnośnik do komentarza

Standardowa rama powinna mieć odpływ w tylnym trójkącie - 2 otworki w dolnych rurkach, w okolicach osi koła. Dodatkowo bywają dziurki w mufie suportowej.

Otworki w trójkącie masz? Jedyny rower jaki znam i ich nie ma, to MaGnum EvoX, bo ma karbonowe widełki w alu ramie :P  Jeśli są, to większość wody powinny odprowadzić, ale oczywiście jakaś resztka musi się zgromadzić, bo widełki zwykle idą poziomo, albo ze skosem w dół w stronę suportu.

Możesz nałożyć osłonę ze starej dętki i zipa na sztycę i w ten sposób zabezpieczyć przed wpadaniem wody przez zacisk sztycy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...