Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru szosowego do 5000 zł dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

skąd mam wiedzieć czy dobrze czuję, skoro jestem przyzwyczajona do geo mtb jasne, że podobieństwo do siedzenia na mtb będzie mi bliskie jejuuu. Nie jestem też przykurczona, choć trochę stara, ale tylko tak mało stara, ale instruktorka jogi, mogę jechać z nogami za głowa i też będzie mi gites... chyba

 

Odnośnik do komentarza

Jacku, to wyjaśnij nam tę zagadkę stulecia - podawałam wartości Domane 52 i Treka Leksy 52. Też mam 164cm i Lexa 52 jest idealna. Moja siostra, która ma 167cm, wolała już rozmiar 54 (Spec Dolce). Do tego zagadka Canyona, którą porzuciłam wyżej. Umiesz to rozkminić?

 

Co do zakupów, to już Ci pisałam w temacie Garmina, że łatwo Ci się mówi, jak rowery są. My niestety w większości jesteśmy skazane na przepłacanie, dlatego że jest to towar totalnie niszowy. To tak jakbyś powiedział, że czarna róża pachnie tak samo, jak czerwona. Niestety, czerwona będzie tańsza. Geometrie Roubaix i Ruby różnią się - wielokrotnie je porównywałam i z mojej perspektywy Roubaix się nie nadaje - rozmiar 50 jest za niski, rozmiar 52 za długi.

Odnośnik do komentarza

Szutka.  Jak to mówił Jan Kobuszewski, podkreślić wężykiem ?

Ale fakt, że ktoś kto ma dużą elastyczność ma większą możliwość wyboru i może jeździć na trochę mniejszej ramie. Obecnie większość czołowych kolarzy uprawia jogę. Zarówno w celu poprawienia elastyczności umięśnienia, bo dłuższy mięsień bez przykurczy jest w stanie wykonać większą pracę. Ale przede wszystkim aby móc jeździć na za małych rowerach w pozycji, która u przeciętnego śmiertelnika spowodowałaby natychmiastowe L4 i długotrwałe leczenie. Przykładowo Andre Greipel, potężny sprinter 184 wzrostu o ksywie Gorilla, jeździ na rowerze w rozmiarze S (ale custom pod niego) , z mostkiem 140mm, korbą 54/39 i sztycą 400mm wywaloną w kosmos. Ponieważ:
- mniejszy rower jest sztywniejszy
- mniejszy rower jest lżejszy
- mniejszy rower pozwala na przyjęcie bardziej aerodynamicznej pozycji, z jak najmniejszą powierzchnią oporu czołowego.
Ponieważ aerodynamika jest kluczowa i odpowiada za ponad 75% wszystkich oporów.

Doradzanie kobietom jest bardzo trudne
- ponieważ nie kierują się przesłankami uważanymi przez mężczyzn za logiczne
- proces czasami trwa bardzo długo ponieważ mają trudność z podejmowaniem szybkich decyzji i poszukują rozwiązań perfekcyjnych, które nie istnieją.

Czasem wtrącę swoje trzy grosze jeśli wybieramy jakiś rower mający ręce i nogi. Tak wydaje się być tym razem. Natomiast niemożliwe jest dobre doradzanie jeśli nie wiadomo jak kto zamierza ten rower wykorzystywać, na jakie dystanse zamierza jeździć, samotnie czy w grupie, czy zamierza się ścigać czy nie, w jakim terenie będzie jeździć najczęściej,  jakie ma doświadczenie z rowerami, dystansami, wyścigami, ile ma lat, wzrostu, wagi, itp, itd.

Odnośnik do komentarza

Tak bym chciała już jakiś konsensus umieścić, bo momentami zapominam w sumie po co ja tu. Więc podsumowując - najlepiej wybrać rower najdroższy. Im droższy tym bardziej high level. Chcę wygody - to endurace i tu w zasadzie mniejszy prestiż= mniejsza cena. Chcę udawać zawodowego sportowca - to za mały model męski.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy uogólnianie jest pomocne. Też mogłabym powiedzieć, że trudno doradzać Panom, bo jak się poczyta fora to sami profesjonaliści i poważnie trenujący sportowcy (znaczy w niedzielę 20 km w sezonie), a w pn wszyscy w pracy wiedzą o ich bólu niczym ranach w walce o losy ojczyzny, który jest wyrazem ich heroizmu, a nie, w żadnym wypadku braku kondycji i wytrenowania. Ale tak nie napiszę, bo lubię Was i tak, moi drodzy. I pozdrawiam wszystkich w ślicznych profesjonalnych bucikach i ubrankach na rowerkach polecanych przez zawodowców, których wyprzedziłam z palcem w nosie, oj nie raz, na podjeździe do mojej wioski w ndz w sukience na Ukrainie ( taki nieprofesjonalny stary rower). Albo nie. Kłamię. Wolę Rower.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...