Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru szosowego do 5000 zł dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Do czego to ma być rower? Do jazdy rekreacyjnej, ambitnej fitnessowej, w ustawkach, w wyścigach? Samemu, w grupie? Po płaskim, po górach? W Polsce, po Alpach? Masz jakieś problemy z kręgosłupem lub kolanami? Firma nie ma istotnego znaczenia poza przywiązaniem do marki i kolorystyki.

 

W kwestii rozmiaru ramy dokonaj pomiarów za pomocą tego kalkulatora:

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Odnośnik do komentarza

Odpowiadam na pytania:

  • jazda rekreacyjna do 60 km dziennie(w porywach do 130 km)
  • jazda samotna,
  • teren płaski,
  • Polska,
  • żadnych problemów zdrowotnych. 

Oczywiście, że marka nie ma istotnego znaczenia, ale jestem wzrokowcem jak każda kobieta oraz osobą która kiepsko zna się na rowerach stąd prośba o pomoc w wyborze konkretnej kolarzówki.

Z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Jest kilka rodzajów rowerów szosowych. Do jazdy rekreacyjnej absolutnie namawiam na zakup roweru szosowego typu "endurance" czyli do komfortowej jazdy długodystansowej. Taki rower od roweru wyścigowego różni się typ że jest trochę dłuższy przez co jest mniej "narowisty", jedzie się bardziej stabilnie, główka rury sterowej (tej w której znajduje się widelec) jest wyższa a górna rura jest krótsza przez co pozycja jest bardziej wyprostowana i bardziej komfortowa oraz dająca lepszy przegląd sytuacji w ruchu ulicznym. Więcej szczegółów dotyczacych różnic miedzy rowerami tu:

http://www.bikeroar.com/articles/what-is-the-difference-between-a-road-race-and-endurance-gran-fondo-bike

http://centurycycles.com/buyers-guides/bicycle-types-how-to-pick-the-best-bike-for-you-pg9.htm

 

Każdy szanujący się producent ma obecnie linię rowerów typu endurance gdyż jest to najszybciej rosnący segment sprzedaży. Ja też większość czasu jeżdżę na rowerze tego typu. Co do konkretnych modeli to dziś napiszę. Jeszcze pare pytań. Czy dopuszczasz możliwość zakupu roweru przez Internet? Gdzie mieszkasz i czy ma jakiś zaufany serwis rowerowy z którego korzystasz? I czy i ile możesz przekroczyć założony budżet? Generalnie niezłe rowery na ramie aluminiowej można kupić w cenie do 3500 zł. Sensowne na ramie karbonowej to już gdzieś bliżej 6000 ale może uda się i coś za 5000-5500 upolować.

 

A co Ci wyszło w kalkulatorze? Bo tak na oko to jesteś chyba pomiędzy rozmiarem 52 i 54?

Odnośnik do komentarza

Teraz modle endurance poszczególnych producentów:

Grupa 1, te które mi się podobają i o których coś wiem:

Specialized Roubaix a specjalnie dla kobiet Specialized Ruby

Trek Domane

Giant Defy

Focus Izalco Ergoride

Focus Cayo

Ridley Fenix

Cannondale Synapse

Bianchi Infinito

 

 

Grupa 2, pozostałe:

Canyon Endurance

Rose Xeon CGF

Merida Ride

Scott Solace

Jamis Xenith

BMC Gran Fondo

Lapierre Sensium

Lapierre Pulsium

Felt Z

Koga Solacio

KTM Revelator

Orbea Avant

Ghost Nivolet

 

Nie wiem jakie są ceny większości z tych rowerów. Zależy to w dużej mierze od osprzętu. Ostatnio widzę w sieci świetne ceny na wyprzedażowe Focusy. Na Allegro jest na przykład nowy Focus Izalco Ergoroad za 4600 zł na słabawym osprzęcie Shimano Tiagra. Wystarczy do niego dokupić manetki z grupy Shimano 105 za 600 zł i ma się bardzo dobry rower za niewiele ponad 5000.

Odnośnik do komentarza

Fajna opcja dla osoby niewysokiej ;)

 

http://allegro.pl/focus-cayo-evo-6-0-carbon-shimano-105-3x10-roz-s-i5713943951.html

 

Rama full carbon i zostaje 1000 na owijkę :)

 

 

Kupowanie używanej ramy karbonowej to spore ryzyko. Jeśli nie ma jakiejś możliwości profesjonalnego jej sprawdzenia albo nie kupuje się od kogoś kogo znamy i wiemy że rama nie uczestniczyła w wypadku i nie była naprawiana to bym odradzał. Za 4600 na Allegro jest nowy rower na Focusie Izalco ale z grupę niższym groupsetem (Tiagra) od sklepu rowerowego. Kupowałem ramę Focusa dla kolegi z niemieckiego sklepu i jest na nią 6 lat gwarancji i 3 lata crash protection. Mam nadzieję że polskie sklepy dają te same warunki. Jeśli tak to nie widzę sensu kupować używanej ramy karbonowej z niepewnego źródła. Co innego z aluminiową, ryzyko kupna uszkodzonej jest znikome a nawet jak jest uszkodzona to naprawa jest tania. Rower takiej klasy na karbonie przeciętny amator kupuje zwykle nie częściej niż raz na 5 lat. To jest spora inwestycja i warto mieć pewność że kupujemy dokładnie to co potrzebujemy jeśli chodzi o rozmiar i typ ramy i jest to sprzęt w pełni sprawny i nie ryzykujemy zdrowiem w przypadku uszkodzonej ramy.

Odnośnik do komentarza

http://metrobikes.pl/pl/p/Specialized-Ruby-X3/22106

Świetna rama i sztyca podsiodłowa o wartości 800 zł. Osprzęt Sora, być może do wymiany. Aczkolwiek mój syn na takim jeździ i nie narzeka. Sklep z Lublina. Być może da się dogadać ze sklepem żeby wzięli osprzęt w rozliczeniu i dopłacić do Shimano 105. lub nowej Tiagry 10-speed.

Odnośnik do komentarza

Jazda samotna:) No tak na szosie to raczej samotnie się jeździ, też bym chciała taki prezent ale ja jednak wolałabym coś retro, np bianchi turkusowe:)

 

Ja szczerze mówiąc nie przypominam sobie ostatniego razu kiedy jeździłem samotnie a jeżdżę głównie na szosie. Ale po latach jeżdżenia w ustawkach ilość znajomych z którymi można wspólnie pojechać bardzo wzrasta. Ale kobietom znaleźć kogoś do wspólnej jazdy jest z pewnością trudniej. W kwestii kolorów jak widać opinie kobiet i mężczyzn się chyba znacząco różnią, o częściowym daltonizmie chłopów nie wspominając. Ja uważam kolory w jakich zwykle występuje Bianchi za najbrzydsze z możliwych. Ten wstrętny podobny do sałatkowego to jest turkusowy?

Odnośnik do komentarza

Ja szczerze mówiąc nie przypominam sobie ostatniego razu kiedy jeździłem samotnie a jeżdżę głównie na szosie. Ale po latach jeżdżenia w ustawkach ilość znajomych z którymi można wspólnie pojechać bardzo wzrasta. Ale kobietom znaleźć kogoś do wspólnej jazdy jest z pewnością trudniej. W kwestii kolorów jak widać opinie kobiet i mężczyzn się chyba znacząco różnią, o częściowym daltonizmie chłopów nie wspominając. Ja uważam kolory w jakich zwykle występuje Bianchi za najbrzydsze z możliwych. Ten wstrętny podobny do sałatkowego to jest turkusowy?

haha, nie wiem z czego te sałatki jesz ale to chyba toksyczne trochę:)

Zapewne jednak chodzi nam o ten sam kolor:

18231f74aea20e0e53e5808dfb96b7df.jpg

Bluzki bym takiej nie ubrała ale rower tak:)

Odnośnik do komentarza

Przyłożyłam się do pomiaru i biorąc pod uwagę tylko długość nogi po wewnętrznej ( 80cm) to rozmiar ramy wychodzi 53 cm. Mój wzrost 168 cm ( zaczynam się kurczyć). Niestety kalkulator z tego linka nie działa http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jspalbo coś źle robię.

Zdecydowanie bardziej podoba mi się prezentowany wcześniej Focus. Gwarancja na ramę to 3 miesiące.

Rzeczywiście kolor Bianchi nie należy do trafionych. Widziałam ładniejsze. 

Jajacek dzięki wielkie za wskazówki. Proszę jeśli możesz to wrzucaj konkretne propozycje :) Już co nieco mi rozjaśniłeś. 

Odnośnik do komentarza

Teraz modle endurance poszczególnych producentów:

Grupa 1, te które mi się podobają i o których coś wiem:

Specialized Roubaix a specjalnie dla kobiet Specialized Ruby

Trek Domane

Giant Defy

Focus Izalco Ergoride

Focus Cayo

Ridley Fenix

Cannondale Synapse

Bianchi Infinito

 

 

Grupa 2, pozostałe:

Canyon Endurance

Rose Xeon CGF

Merida Ride

Scott Solace

Jamis Xenith

BMC Gran Fondo

Lapierre Sensium

Lapierre Pulsium

Felt Z

Koga Solacio

KTM Revelator

Orbea Avant

Ghost Nivolet

 

Nie wiem jakie są ceny większości z tych rowerów. Zależy to w dużej mierze od osprzętu. Ostatnio widzę w sieci świetne ceny na wyprzedażowe Focusy. Na Allegro jest na przykład nowy Focus Izalco Ergoroad za 4600 zł na słabawym osprzęcie Shimano Tiagra. Wystarczy do niego dokupić manetki z grupy Shimano 105 za 600 zł i ma się bardzo dobry rower za niewiele ponad 5000.

Przejrzałam grupę 1 i wszystkie są cudne. Tylko jak tu wybrać ten jeden jedyny. 

Jajacku granica do której mogę się zbliżyć to 6 tys.

Odnośnik do komentarza

Ad kalkulator:

Wejdź po prostu na główną stronę: http://www.competitivecyclist.com/

i kliknij w obrazek facecika znajdujący  się bliżej prawej dolnej strony z napisem "Fit guide".

 

Nie napisałaś skąd jesteś i czy jesteś skłonna kupić przez Internet. Jest jeszcze temat zakupu w Czechach przez internet lub osobiście. Można tam posezonowo kupić niektóre modele w dużo lepszych cenach niż u nas.

 

Jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami to zawsze wybieraj rower krótszy. Sugeruję rozmiar 52. Przy 168 według sugestii Specialized odpowiednia rama męska to 52, kobieca np. w modelu Ruby lub Dolce to 51 lub 54:

Bike_Sizing_2014_UK_cr.jpg

Odnośnik do komentarza

No i kupując warto jeszcze zwrócić uwagę na to że jeśli zamierzasz jeździć zimą tudzież będziesz chciała czasem wjechać na leśną ścieżkę czy szutr to dobrze mieć trochę grubsze opony np 700x25 z wkładką antyprzebiciową. Koszt do ok. 200 zł za parę. Nie wiem jak inni producenci ale Specialized daje takie opony do rowerów typu Endurance w komplecie. Szansa na to że siodełko które da ci producent będzie ci odpowiadać nie jest duża więc trzeba mieć też na uwadze zakup wygodnego siodełka, Powiedzmy że koszt rzędu 200 zł. No i jakieś ładne koszyczki pod kolor roweru ok 150 zł za komplet. Jako błotnik na zimę polecam kawałek plastiku sprzedawany w Decathlonie za 12 zł o nazwie Flash (tzw, ass saver.) https://www.decathlon.pl/botnik-flash-szosowy-id_8327786.html. Dobrze wygląda, łatwy w montażu i spełnia swoją rolę przed okazjonalnym opadem i kałużami po deszczu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...