Skocz do zawartości

Zerwałem łańcuch, dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pierwszy raz w życiu zerwał mi się łańcuch. :/ Wpadłem w jakąś dziurę i ratując się mocno stanąłem na pedale, ok.. mój błąd, ale żeby od razu się zerwał? Co jeszcze mogło się do tego przyczynić?

 

Czy 9 rzędowy jest słabszy niż 7 rzędowy?

 

Rower własne wrócił z serwisu gwarancyjnego, przerzutki ustawione dobrze.

 

Spiąć spinką i jeździć dalej, czy wymienić łańcuch?

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy w serwisie łańcuch rozkuwali, ewentualnie czy zakładali nowy. Jeśli tak to mogli źle go skuć i stąd zerwanie.

Teoretycznie najmocniejszy powinien być łańcuch 1-rzędowy, a najsłabszy 11, ale prawda jest taka że trzeba się dobrze postarać żeby łańcuch zerwać normalnie jeżdżąc. Przynajmniej mnie się jeszcze nie zdarzyło jak dotąd.

Odnośnik do komentarza

Gdzie go zerwało. Na pinie czy na ogniwie. Wątpię by to twoje smarowanie miało na to wpływ. Wiele zależy ile i jak łańcuch miał przejechane (podjazdy, przekosy itp.), ile ważysz (poszukałem i było 110kg). Więc twoja waga, odruch plus możliwa jakaś wada fabryczna oraz może "odpowiednio" mocne przełożenie w momencie zdarzenia. 

Odnośnik do komentarza

Łańcuchów to już trochę w życiu zerwałem. Najczęściej 10x firmy Shimano, bo na takich jeździłem najwięcej. Zarówno DuraAce jak i Deore. To są raczej niezbyt dobrej jakości łańcuchy. Łapie je korozja, bywa że ktoś, źle skuje, bywa że się depnie mocno w przekosie. Łańcuch 7-rzędowy jest wytrzymalszy bo jest grubszy. Zobaczcie sobie jakie są łańcuchy w kolarstwie torowym. Muszą wytrzymywać ekstremalne siły bo tam nie ma hamulców a prędkości dochodzą do 70 km/h

Odnośnik do komentarza

Szejkowanie to dość dyskusyjna sprawa. Jedni zalecają, inni nie. Osobiście nie jestem tego fanem, a wracając do tematu to nie masz co się martwić. Ja po parunastu km. zerwałem swój w Unibajku. Na reklamacji producent stwierdzili uszkodzenie mechaniczne. bo jak by inaczej. Innym razem kupiony łańcuch w sklepie lokalnie i padł na pierwszej przejażdżce, na reklamacji uznali i wymienili. Można, można ! Tylko trzeba chcieć. Oba łańcuchy Shimano 9 rz. Aktualnie mam 11rz i chyba są wytrzymalsze patrząc na to jak je męczę, ale pewnie dużo zależy od sztuki. 

Reklamowałeś swój łańcuch ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...