Skocz do zawartości

[+-4000zł] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od pewnego czasu szukam dla siebie nowego roweru MTB. Mam 185 cm wzrostu i planuję wydać na niego ok 4000zł. Będę poruszał się zarówno po drogach jak i po lesie. Bardzo możliwe, że czasem spróbuję swoich sił w maratonach.  W tej cenie znalazłem bardzo dużo rowerów:

1. Kellys Gate 50 2018 
2. Rose Count Solo 1 2018
3. Rose Count Solo 2 2018 
4. GRAND CANYON AL 5.0
5. Kellys Thorx 50 2017 
6. Author Traction 29" 2018 
7. BIG. NINE 500 LITE 
8. GRAND CANYON AL 5.0
Który według Was będzie najlepszy? Może jakieś inne propozycje w tej cenie.
 
Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi
Pozdrawiam :)
 
 
Odnośnik do komentarza

Proponuje najpierw poczytać forum jest dużo tematów na ten temat oraz fachowych porad.

Ja miałem podobny dylemat i po 4 tygodniach przeszukiwania neta czytania forum i rożnego rodzaju testów wybrałem rower który mogłem przetestować osobiście . Romet Mustang 29 2. Amor , sztywna oś i osprzęt to mocne strony tego roweru. Co prawda logo i nazwa takie zwyczajne nie amerykańskie . Wiem że Mustang nie jest osiągalny ale jak się bardzo chce można go kupić w sklepie.

Pozdro

a03f2ba8a5e0e58cd55fa7a50e642f11.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Wkleję dyskusję z FB

 

Post:

Witam, potrzebuję porady w sprawie zakupu roweru, kwota do ok 5 tyś
1. Merida Big Nine 500 Lite (4599 zł)
2. Merida Big Nine 500 (3899 zł)
3. Merida Big Nine 600 (4699 zł)
4. Kross Level 8.0 (4999 zł)
5. Trek X-caliber (3999 zł)
6. Specialized Rockhopper Pro (5199 zł)

Zrobiłem sobie jako-takie zestawienie modeli ale niespecjalnie dużo umiem z niego wyczytać. Więc najlepiej gdyby udzielił sie ktoś to ma i uzytkuje owe modele lub ktoś to potrafi pomóc w doborze. Jeżdze głównie płaskie(mazowieckie) i trochę górek.

Moja odpowiedź

Każdy ma plusy i minusy. W kwestii gwarancji Trek ma dożywotnią na ramę. Specialized 5,5 roku. Obie te firmy mają świetną obsługę gwarancyjną i posprzędażną na o niebo wyższym poziomie niż pozostałe. Osobiście, gdybym miał teraz kupić rower w tym budżecie, jeśli by się dało chciałbym mieć sztywne osie.

Nie zszedłbym też poniżej pewnego poziomu komponentów. Minimalne amory, które bym zaakceptował to RockShox Recon i Reba a minimalny osprzęt to Shimano SLX.
Z tego też powodu od razu skreślam Rockhopper i X-Caliber.

Kross ma sztywne osie, odpowiedni amor, odpowiedni napęd, beznadziejne hamulce i dużą wagę ponad 13kg bo ramy Krossa to bardzo tania, ciężka chińszczyzna. No i jak to Kross kiepską obsługę gwarancyjną i posprzedażną.

Merida Big Nine 500 Lite to bardzo fajny rower. Sztywne osie na przyzwoitym amorze powietrznym, na Deore, 2 lata gwarancji, dobra waga, 12,3kg. Beznadziejne hamulce. Jeśli nie zamierzasz się ścigać w maratonach czy jeździć w ostrych ustawkach MTB to fajny rower ale za niewiele więcej można mieć lepszy.

A co ja polecam do ok. 5k?

Rose Count Solo 3:
https://www.rosebikes.com/rose-count-solo-3-bike-now-2660366
RockShox Reba, napęd Shimano SLX, hamulce Shimano Deore, 12kg, brak sztywnej osi z tyłu. 1200 Euro. 6 lat gwarnacji na ramę

Specialized Epic HT 2017. Jest ich już bardzo mało ale jeśli znajdziesz to chodzą po ok. 5600
http://www.synkros.pl/product-pol-7281-Specialized-EPIC...
RockShox Reba, sztywne osie, napęd Shimano SLX, hamulce Shimano Deore, waga 12 kg. 5,5 roku gwarancji na ramę

Kellys Gate 70
Sztywne osie, amor RockShox Recon Gold, napęd Shimano SLX, hamulce Shimano Alivio, waga ok. 13 kg. 5 lat gwarancji na ramę

Też jeżdę po Mazowszu i trochę po górach. Mam zmodyfikowanego Specialized Crave Pro z napędem 2x kombinowanym XTR/XT/SLX. Rama bez sztywnych osi ale rower waży poniżej 12kg. Po Mazowszu spisuje się świetnie. W górach jednak doskwiera problem braku opuszczanej sztycy podsiodłowej. No i zalecam nie wybierać się w góry na oponach węższych niż 2,25 i na badziewnych hamulcach, jakie daje wielu producentów typu Shimano BR-M315 czy BR-M396 i bez tarczy 180mm z przodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...