Skocz do zawartości

Dobór ramy, rowera.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 

 

Szukam roweru tylko i wyłącznie mtb i odnośnie tego mam kilka pytań. 

 

Jestem wysoki 187 cm i 90 kg, nie jestem gruby :)  10 % tkanka tłuszczowa, ale do rzeczy potrzebuje rower stabilny coś  się nie rozleci pode mną i wytrzyma siłę w moich nogach,  rower chce użytkować w suchym terenie leśnym i asfalt, budżet mój to 2500 zł.   Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu markami jak  Romet i Unibike jestem w tym zielony kompletnie.     

 

Czy Unibike Fusion na kołach 29 rozmiar ramy 21 będzie na mnie dobry ? 

 Druga opcja to Romet mustang na kołach 27,5 rozmiar ramy 21 i tu też nie wiem czy nie będzie za mały ? 

 

Ostatnia istotna sprawa który wybrać za stosowny ?

http://www.unibike.pl/fusion29.html

https://www.intersport.pl/sporty/rowery/rowery/mtb-27-5/rower-romet-18-mustang-27-5.html

Odnośnik do komentarza

Dość podobnie skonfigurowane ale w opisie Rometa nie widzę jaki to amortyzator. Jeśli taki sam jak w Unibiku to można wiząć... ładniejszy.

Zapodałeś Unibika 29" i Rometa 27,5". Będą się trochę różniły charakterystyką jazdy. Ale do Twojego wzrostu chyba lepiej 29".

A czy coś się nie rozleci to zależy od użytkowania. To nie są rowery do szaleństwa po ciężkim terenie, a raczej do spokojniejszej jazdy. Nie ta półka cenowa.

Odnośnik do komentarza

Dziś pójdę przymierzyć tego rometa na 27,5 może będzie dobry ? gorzej z Unibike fusion 29 w moim mieście tego modelu nie mają na stanie a zamówić nie chcą i pozostaje tylko zamówić przez internet i tu nasuwa się myśl czy warto bo w razie usterki czegokolwiek w rowerze pakować go w karton i wysyłać do sklepu to wiąże się z niemałymi kosztami wysyłki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...