Skocz do zawartości

Ocieplacze na buty spd


Rekomendowane odpowiedzi

Co do zakładania to dla tych którzy nie mają doświadczenia radzę najpierw na nogę założyć ochraniacz, a potem but. Wtedy ochraniacz od góry wchodzi bez większych problemów. Założenie na buta od dołu nawet nie wiem czy jest możliwe, a na pewno ekstremalnie trudne :)

 

Pozostaje tylko potwierdzić. Pierwsze parę razów było mordęgą dopóki nie zajarzyłem, że kolejność powinna być jak piszesz... Najpierw zakłada się ochraniacz na nieobutą nogę, potem buta, a potem ochraniacz naciąga na buta   :lol:

 

Swoją drogą u mnie Shimano S2000D i skarpety zimowe dają radę do ok 5 st. i 20 minut jazdy. Dłużej lub niżej i zaczynają się robić zimne i mrowiejące palce. Dlatego zamówiłem wersję Shimano S3100+ NPU+ z grubszym neoprenem. Zobaczymy jak się sprawią.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Chciałbym nieco odgrzać temat. Zamierzam kupić ochraniacze/nakładki neoprenowe na czubki butów. Ochraniacze mają na spodzie wycięcie na bloki SPD. Rzecz w tym, że jeszcze nie wymieniłem w rowerze pedałów platformowych i jeżdżę w zwykłych butach sportowych. Czy w takim przypadku te ocieplacze też się sprawdzą? Chodzi mi o to, czy nie będą się zsuwać z butów, skoro buty nie będą połączone z blokami? Ze zdjęcia wynika, że ochraniacze sięgają mniej więcej do połowy stopy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...