Skocz do zawartości

Cross do 1300 - 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Ale moim zdaniem tzw przekrok ma mniejsze znaczenie bo nawet w razie "ewakuacji" raczej pochylisz się bardziej na bok na którąś nogę niż centralnie na ramę skoczysz. Bardziej się liczy długość górnej rury, bo jak wspomniałem na 21 było mi niewygodnie ze względu na wyciągniętą pozycję.

W punkt! Dać mu sucharka! ;) Ja już się tak ponabierałam na przekroki w szosach i się bujam. Dopiero trzecia jest taka, że nie ma efektu "Supermana w locie". Tak więc słuchaj kolegi i skup się na ważniejszych parametrach niż narzucone przez producentów ;)

Odnośnik do komentarza

Dziękuje strielok! Dziękuje Elle! :) Dziękuje za wszystkie rady. Faktycznie sylwetka supermena  :lol: to tez nie mój styl. Ma to być rekreacja i odpoczęcie od siedzącego stylu życia/pracy. Wydaję mi się że 19" będzie ostatecznie OK. A o ten przegląd napisze do producenta i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje strielok! Dziękuje Elle! :) Dziękuje za wszystkie rady. Faktycznie sylwetka supermena :lol: to tez nie mój styl. Ma to być rekreacja i odpoczęcie od siedzącego stylu życia/pracy. Wydaję mi się że 19" będzie ostatecznie OK. A o ten przegląd napisze do producenta i zobaczymy.

W karcie gwarancyjnej producenta jest zapis o wymaganym przeglądzie ALE sklep internetowy w którym kupowałem swojego nie wymaga "pieczątki w karcie". Dobrze by było żeby Ci ktoś kto się zna obejrzał rowerek jak już trochę na nim pojeździsz bo nowe się dociera i lubi poluzować. A może serwisy u Ciebie w okolicy są bardziej przyjazne niż te u mnie :)
Odnośnik do komentarza

To by był jakiś ewenement, bo na serwisy generalnie narzeka każdy, kto cokolwiek wie na temat roweru ;)

Ja kupowałam w sklepie firmowym Kandsa i w ogóle nic mi nigdy nie wypełnili. Przeglądu też nie podbili. Właściwie dostałam pustą książeczkę i w sumie byłam u nich chyba trzy lub cztery razy (na przestrzeni dwóch lat), nim sama nauczyłam się regulować przerzutki ;) Jedno jednak przyznać im trzeba - wszystko zrobili za darmo. Raz chyba tylko wzięli 50zł za przedsezonowy przegląd, ale już w jego ramach wymienili łańcuch za darmo (prócz kosztu łańcucha). Poza tym było to jakieś dwa lata od zakupu. No i nigdy ode mnie nie chcieli żadnych papierów.

Odnośnik do komentarza

Wiem, zauważyłam tę pogardę. Najlepiej jest, jak przyprowadzasz Treka lub Speca - może być nawet najtańszy i bardzo stary. Potem są Gianty, Meridy itp. Natomiast Krossy lub Unibike'i to taki towar pośredni - widać, żeś biedak, ale przynajmniej rozsądny, a nie wieśniak z Allegro. Normalnie jakby jedno Alivio od drugiego czymkolwiek się różniło i jakoś inaczej w Lazarach czy innych Vellbergach rozregulowywało :P

Odnośnik do komentarza

I co ciekawego powiem, że i Kands, i Spartacus były złożone dobrze, a w obu Giantach i w jednym Tribanie przednia przerzutka fabrycznie była założona tak, że ocierała o łańcuch podczas jazdy. Triban zresztą miał też kilka innych małych wtop. Generalnie wychodzę z założenia, że każdy rower trzeba sobie samemu sprawdzić, bo w sklepie postawią na stojak, przerzucą biegi z góry na dół, ustawią jako-tako siodełko i rower nazywa się gotowy do jazdy. O, czasem jeszcze przykręcą śruby i pedały, jakby działały na nie nieziemskie siły nacisku, tak że potem sami nie umieją odkręcić :p Mi tak zrobili z pedałami w Tribanie - potem dwóch rosłych chłopów chwilę walczyło ;)

O ramach królów Allegro najwięcej gadają ci, którzy nigdy nie mieli z nimi do czynienia i wrzucają do jednego worka z: Maridami i Gaintami z hipermarketów lub wychodzą z pozycji roweru za 4-5 tysięcy.

Odnośnik do komentarza

No chyba ucywilizowali trochę w końcu  ten rowerek bo to co produkowali to nie przystawało do obecnych standardów .....Wyglada to lepiej ale już mogli isć na całość i dac korbe w ht2 jak na alivio........

Myśle ze warto właśnie ze względu na ramę

 

Nie wiesz czy oni maja podwykonawce tych ram czy jednak sami to robia?

 

Po rozstawie osi myślę ze zdecydowanie lepszy to rowerek od wersji 2017 który prowadzi sie jak T34 .Nawet nie wiedziałem ze coś w tym roku nowego wydadzą

 

Widzę tez lekką jaskółkę na kierownicy czego nie uświadczysz w wer 2017 r a bardzo brakuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...