Skocz do zawartości

Trasy MTB Śląsk (xc, enduro, itp)


barsta

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś fajne trasy pod MTB  dookoła Katowic i w najbliższych okolicach?

 

Dużo jeżdżę po leśnych traktach i powoli staje się to monotonne, chciałbym coś bardziej urozmaiconego, gdzie mógłbym ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności jazdy na rowerze górskim, aczkolwiek w dalszym ciągu dla początkującego:)

Mieszkam w Chorzowie, mam możliwość dojechania do miejscówki autem.Tereny gdzie jeździłem to hałda w Rudzie Śląskiej, lasy kochłowickie i rezerwat bukowy na Murckach.

Gdzieś wyczytałem, że na DSD Bytom można całkiem nieźle pojeździć - był ktoś?

 

Tak że forumowicze ze Śląska dawać cynk gdzie jest coś wartego objechania:)

Odnośnik do komentarza

Na DSD jeszcze nie byłem.

 

Natomiast rzeczy w tym stylu są na pewno na Wzgórzu Wandy, na jednej trasie są nawet hopki pobudowane. Można jechać stamtąd na Tychy, Mysłowice lub na Boże Dary/Murcki.  Kawałek można zjechać z Góry Dorotki. Fajne trasy są w Mikołowie. W okolicach starego Chorzowa są całkiem fajne ostępy do eksplorowania.

Z tego co piszesz to większość rzeczy w okolicy masz obadane. Można je łączyć w różny sposób lub próbować nowe warianty. Ja obecnie chcę pojechać wzdłuż Brynicy. Poszczególne kawałki mam już eksplorowane, muszę je tylko połączyć w całość.

 

W podpisie mam link do mojej Stravy, tam możesz zobaczyć gdzie jeżdżę.

 

Edit.: Fajne miejsca do jazdy na rowerze w dalszej okolicy, choć mało wymagające sportowo to lasy pomiędzy Gliwicami, Raciborzem a Rybnikiem (Rudy!!), Pojezierze Palowickie pod Żorami, opolskie no i Jura.

Odnośnik do komentarza

To jednak paru nas jest z okolicy;) Ja zdecydowanie polecę wcześniej wspomnianą Dorotkę, ścieżek niezliczona ilość, o bardzo zróżnicowanych nawierzchniach i i nachyleniach. W jeden dzień nie do objeżdżenia bo uphille dają popalić.

Dodam jeszcze lasek Zagórski i okolicę kopalni dolomitów w Ząbkowicach.

 

Można by się kiedyś zgrać w kilku...

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie namiary, na pewno z nich skorzystam przy okazji:) Co do zgadywania się to można by kiedyś pomyśleć, zawsze fajniej jest pojeździć w kilka osób a i nauczyć się od innych czegoś można, ale myślę, że najlepszą porą na takie spotkania byłby następny sezon poczynając od wiosny - pogoda bardziej sprzyjająca nowym znajomością i dłuższym pobytom na powietrzu:P

 

P.S. Z tego co wiem to ze Śląska jest więcej ludzi na forum niż się odezwało w tym temacie, więc można by się w następnym sezonie pokusić ogólnie o spotkanie śląskich użytkowników forum Rowerowe Porady:)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie namiary, na pewno z nich skorzystam przy okazji:) Co do zgadywania się to można by kiedyś pomyśleć, zawsze fajniej jest pojeździć w kilka osób a i nauczyć się od innych czegoś można, ale myślę, że najlepszą porą na takie spotkania byłby następny sezon poczynając od wiosny - pogoda bardziej sprzyjająca nowym znajomością i dłuższym pobytom na powietrzu:P

 

P.S. Z tego co wiem to ze Śląska jest więcej ludzi na forum niż się odezwało w tym temacie, więc można by się w następnym sezonie pokusić ogólnie o spotkanie śląskich użytkowników forum Rowerowe Porady:)

najbliższy weekend ma być jeszcze ładny, nie żebym coś sugerował :D

Sosnowiecki Bike Atelier organizuje co weekend otwarte treningi MTB (szosowe zresztą też) po okolicy (~3h 40-60km) więc mogłaby to być okazja i do pogadania, i do poznania nowych miejscówek.

Zarzucam linkiem do ichniejszego szajsbuka gdyby ktoś chciał. https://www.facebook.com/Bike-Atelier-Sosnowiec-191314700887043/

Odnośnik do komentarza

Tereny gdzie jeździłem to hałda w Rudzie Śląskiej, lasy kochłowickie i rezerwat bukowy na Murckach.

To co najlepsze, masz zaliczone :) RŚl/Kochłowice/Panewniki/Starganiec to moje ulubione rejony do eksploracji. Do znalezienia najlepszych tras wystarczy... trzymać się wody :) Murcki już nie mają tyle do zaoferowania, chyba że ktoś lubi proste szutry w ładnym lesie.

 

Ale jeśli chodzi o rozwijanie umiejętności i wspomniane przez Ciebie enduro, to zdecydowanie warto wskoczyć w auto/pociąg i odwiedzić nowo otwarte ścieżki Enduro Trails w Bielsku (z Katowic to tylko 1h):

Oficjalna strona: http://endurotrails.pl/sciezki-bielsko/

I mój opis: http://www.1enduro.pl/miejsca-sciezki-enduro-trails-bielsko-biala/

Twister jest idealny do szlifowania techniki jazdy (pozycja, zakręty, pompowanie, skoki), a jak już się to ogarnie, można się sprawdzić na bardziej naturalnych trasach enduro. Polecam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...