Skocz do zawartości

początki MTB górki, parki & małe wertepy, zjazdy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie miłośnicy dwóch kółek :),

 

Mam prośbę i pytanie zarazem.

 

 

Historia Traumy;

 

Rok temu zakupiłem sobie swoją kolejna maszynę. MTB w skrócie, w miarę porządny sprzęt Scott ale nie o tym.

Lubię adrenalinę. Naoglądałem się zjazdów i się nie potrzebnie nakręciłem. Bez przygotowania, bez wiedzy i bez rekonesansu. W kasku zjechałem z dość stromej góry. Pozornie prosta sprawa, paręnaście sekund i już. Problem w tym, że były sobie dość duże kępy trawy, a za jedną z Nich był dość pokaźny ustęp - którego kompletnie nie widziałem - potem był dramat. Przednie koło się zablokowało, a ja poleceniem parę metrów z za kiery. Zatrzymałem się głową i plecami na sporym kamieniu. Kask roztrzaskany - głowa cała. Bark prawy skręcony - nastawiany 3 dni później pod czas drugiej wizyty na SORZe. Nos złamany, śródręcze lewe mocno potłuczone + przednie zęby potłuczone XDDDDDD bez wstrząsu mózgu. Całe lato od początku lipca przesiedziane i zmarnowane :( . Orteza, rehabilitacje itp. Mam teraz trochę bloka i obaw. Chcę roztropniej podejść do tematu - zacząć delikatnie i stopniowo pokonywać stromy, szybkość & swoje granice. Pogoda jest genialna. Jestem z dolnego śląska - Wrocław.

 

 

Teraz pytanie;

 

Co byście polecali na takie początki raczej średnio lub nisko zaawansowanych tras/zjazdów w górkach/górach?? Ja na razie musze się czuć komfortowo ioswoić z tematem z wiadomych względów nie połakomię się na wysokie, trudne tereny, ze stromymi elementami i obłędną prędkością. Kondycja w miarę jest - lubię się zmęczyć. Sobótka? Głuszyce? Świeradów Zdrój? Zielona Góra? Auta nie mam ale koleje so albo znajomymi z autami :P więc dojazd do ciekawych miejsc do ogarnięcia. Chciałbym się ruszyć w ten weekend - czekam na Wasze wskazówki i propozycje.

 

dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Zanim się ruszysz gdziekolwiek poszukaj w swojej okolicy szkoleń z jazdy rowerem MTB. Wbrew pozorom nie każdy Polak umie jeździć na rowerze od dziecka, a już na 100% nie dotyczy to umiejętności jazdy MTB. Praktycznie przy każdym bikeparku są teamy, które prowadzą szkolenia z jazdy (na różnym poziomie). Z Dolnego Śląska będziesz miał niedaleko do Srebrnej Góry (kilka świetnych tras), Bielska Białej na trasy Enduro Trails. Niedaleko są również czeskie Rychlebske Steżky, w których również można się uczyć jazdy, co ciekawe również pod okiem polskich instruktorów. 

Odnośnik do komentarza

POMBA prowadzi dobre szkolenia. Głównie Jelenia/Świeradów ale robią też gdzie indziej. Wysłałem na nie swoje trzy przyjaciółki i były zadowolone. A ja MTBowiec nizinny przekonałem się na słowackich szklakach enduro że rower XC do jazdy po nich średnio się nadaje. A jeśli już to na jak najszerszych oponach i z opuszczaną sztycą podsiodłową. Całe szczęście że głupota wywietrzała mi z głowy za młodu i świr za włosy mnie raczej nie łapie tym bardziej że ich nie mam :)
A jak ktoś lubi downhill to każdy zjazdowiec mu powie że nie ma takich co się nie łamią. Jest tylko kwestia jak często.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...