Skocz do zawartości

rama alu lub carbon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

powoli przymierzam się do zmontowania nowego roweru, który służyłby do dojazdów do pracy (ok. 25km), wyjazdów jednodniowych  (ok 50 - 100km), oraz wyjazdów 3/4 dniowych. Związku z tym poszukuję ramy alu lub karbon w cenie ok 3 000PLN (z karbonem może być ciężko w tej cenie), która spełniałaby następujące wymagania:

 

1. geometria pod kierownicę typu baranek

2. miejsce na opony 38c - pewnie i tak będę jeździł na 28 po asfalcie i 32, gdy będę wyjeżdżał w mniej znany teren. 

3. hamulce tarczowe

4. sztywne osie

5. wewnętrzne prowadzenie linek - nie jest to mus

6. możliwość zamontowania tylnego bagażnika

 

Najbliżej mi do modnych ostatnio rowerów szutrowych, a szczególnie do nowego Treka Checkpoint ALR. Niestety Trek życzy sobie za swoją aluminiową ramę 4 000PLN. 

Czy znacie jakąś dobrą ramę, która jest do zakupu w Polsce lub do sprowadzenia do Polski przez internet?

 

 

Odnośnik do komentarza

A dlaczego karbon lub alu do takich amatorskich zastosowań?

Do roweru turystycznego - mam ramę stalową Romet-Jaguar w rozmiarze 53 cm (przy wzroście 172 cm). Na miasto (również  stalową) - Romet-Sport w rozmiarze 52 cm. Na dłuższe trasy - ma jak dla mnie - zbyt agresywną geometrię, chociaż łatwiej było by zamontować lepszy napęd (kaseta).

W ramę Romet -sport weszły by bardzo duże opony (fabrycznie - miał chyba koła 27"), więc musiałem piłować fasolki w hamulcu szosowym, żeby kocki trafiały na obręcz.

A po co hamulce tarczowe?

Są bagażniki mocowane na 1 śrubę. Wtedy - ramiona - do osi. Widziałem taki na OLX-ie, ale nie mogłem się dogadać. W rezultacie - wyciąłem ze złomowej ramy blachę do mocowania bagażnika na 2 śruby i założyłem normalny.

Masa ramy - stal, alu , karbon - to kosmetyczna różnica masy. Znacznie ważniejsza jest masa kół i osprzętu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...