Skocz do zawartości

Zmiana zębatek w rowerach typu BMX bez przerzutek.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich-jest to moj pierwszy post na tym forum.

Potrzebuje specjalistycznych informacji do modyfikacji "roweru" bez przerzutek. Chodzi o zmiane zębatek do jazdy z mniejszą predkoscią w górskim terenie, łąka itp.  Kalkulatory niewiele mi powiedzą bo chodzi mi bardziej o siłe nacisku na pedały w konkretnym ustawieniu, do tego mam koła srednicy ok 27cm. Ktoś robił takie doświadczenia z zmianami trybów pod siebie i może się wypowiedzieć?

 

Roweru jeszcze nie posiadam ale przymierzam się do zakupu, z przodu żebatka ma jak wyliczyłem 65 zębów a tylna ok 10 . Srednica koła ok 27cm. Rower raczej dostosowany do jazdy po płaskim w mieście.

Odnośnik do komentarza

65T na korbie?! 52 - to już jest patelnia. Wprawdzie to małe kółka i na takich nie jeżdżę, ale blat wydaje mi się trochę za duży.

BMX-y - z tego co się orientuję - mają bardzo krótkie ramiona korb (ok. 150 mm), więc jeździ się na nich raczej kadencyjnie na lżejszych przełożeniach.

Z tego, co się orientuję - BMX-y mają wolnobiegi z mniejszym gwintem (30 mm) i rzeczywiście najmniejsze koronki to 10T, ale są dostępne również i większe. Luknij na stronę e-bmx pl.

Nie powiem Ci - jaką koronkę (wolnobieg) masz założyć. Pojeździsz - zorientujesz się. To nie są drogie rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...