Skocz do zawartości

Kupię siodełko Selle Italia Man Gel Flow


tomek73ldz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy mogę napisać taki post?... ale chyba to nie jest wbrew regulaminowi. Może być lekko używane. Myslę, że za 2 tygodnie ten post powinien zostać skasowany, żeby nie zaśmiecać forum.

 

priv -> tok@home.pl

 

Jakby ktoś miał, albo wiedział, że ktoś ma ;) proszę o info, także jakby w jakimś sklepie ktoś zauważył okazyjnie. W Łodzi nie ma ani jednej sztuki.... okazyjnie to teraz byłoby nowe poniżej 300 zł.

 

Oprócz modelu wymienionego w poście kupiłbym też (alternatywnie) do przetestowania reklamowane przez Jacka Specialized Rival. 

Odnośnik do komentarza

Ja swoją droga przypomniałem sobie że mam  dwa siodła z Selle Italia.

Jedno Max Flite Genuine Gel:

http://www.allterraincycles.co.uk/Selle-Italia-Max-Flite-Genuine-Gel-Saddle

To jest siodło typowo wyścigowe, szerokości 130 z małą ilością wyściólki i już na nim nie jeżdzę. To było jedno z najpopularniejszych siodeł w amatorskim peletonie.

 

i drugie NT1:

http://www.mtbr.com/cat/controls/saddle/selle-italia/nt1-gel/prd_417402_140crx.aspx

Też nie jeżdżę

 

Widziałem test Łukasza i może jest to rzeczywiście niezłe siodło. Ja osobiście nie mam przekonania do siodeł z dużą dziurą bo spora dziura powoduje że jest zwykle mało wyściółki wokół dziury.

 

Tu masz opinie na jego temat które warto poczytać:

http://www.wiggle.co.uk/selle-italia-man-gel-flow-saddle/

Odnośnik do komentarza

Tak, Max to L3, a Man Gel L2. Ale numer nie mówi o pozycji za kierownicą, np. wyczynowy, szosowy model SLR robiony jest z trzema różnymi cyframi i wątpię by S1 był do wyprostowanej jazdy.

Ten numer mówi coś o układzie kości, ale szczerze mówiąc, co dokładnie jest mierzone, to wie pewnie tylko Selle.

Odnośnik do komentarza

Nie ciesz się za wcześnie. Moje sklepy też tam są wymienione i tego nie robią. Mówią, że to lipa. I trochę tak chyba jest - wielkie mierzenie kości a dwa rodzaje siodełek "s" lub "l". Ale ten kąt miednicy podobno trudno zmierzyć, bo kto z was jeżdżących rekreacyjnie ma stały kąt.. i na koniec dostajesz grupę 10 siodełek, które i tak trzeba by wypróbować... ale "selle" nie daje na próby, bo ma przecież system mierzenia :-)

Odnośnik do komentarza

Mnie się podoba nowy system informacyjny Specialized dotyczący siodełek. W sklepie jest "assometer" czyli deseczka z miękką cześcią  na której sobie (bezpłatnie) siadasz i pokazuje twój rozstaw wyrostków kulszowych.

Dodajesz do wymiaru 25-30mm i to jest zalecana dla ciebie szerokość siodła.

 

Można zrobić sobie coś takiego samemu z plasteliny lub podobnej masy plastycznej.

 

Do tego Spec oznacze teraz każde siodło numerkiem podającym ilośc wypełnienia dodanego do skorupy siodła (tzw. padding level) od 1 do 6. 5-6 bardzo miekkie, mnóstwo żelu, 1-2 mega paździerz, 3-4 twarde ale do przeżycia coś a la moje Selle Filte Max Gel (moim zdaniem padding ok. 3)

 

Byłem dziś w serwisie Specowym koło mnie i widziałem że mają jedną sztukę Specialized Rival ale niestety w wersji SL na tytanowych prętach i z mało zachęcającą ceną 429.

Nie wiem jaki to jest padding level, bo siodło pochodzi z czasów kiedy tego jeszcze nie podawali, ale oceniam że 5. Trafiłem na dokument w którym podają że Sonoma, też bardzo wygodne siodło które mogę polecić, ma padding Level 5, więc Rival ma podobnie.

Odnośnik do komentarza

Jacek, wiele sklepów ma taka deseczkę do mierzenia rozstawu kosci, ale co z tego, kiedy nie ma rozmiarów siodeł. Jak sa dwa szersze i węższe to wszytko, a i to nie zawsze, bo Selle Italia, o ile się nie mylę, ma tylko jeden rozmiar danego modelu. Myslę, że pomijając różnice indywidualne, są jednak siodła dobre i kiepskie. Z tym, że "kiepskie" dla kogoś zaawansowanego może być super dla kogos kto jeździ duzo i odwrotnie - mój author, na którym jeżdże tymczasowo i jest wygodne na krótsze trasy, absolutnie nie sprawdzi się prawdopodobnie na dłuższych dystansach.

 

I ostatnie zdanie rynek trochę to właśnie weryfikuje. Przykład: Selle italia Man Gel Flow wystepuje 2 razy częściej na allegro niż model C2 tej samej firmy. Krótko siedze w tym temacie, ale wydaje mi się, że Man Gel Flow będzie odpowiednim siodełkiem dla znacznie większej ilości osób niz c2.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...