Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze opon


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam mały dylemat z wyborem opon do obreczy 19-622. Roweru używam do dojazdów do pracy. Obecnie posiadam na przednim kole Schwalbe CX comp 700x28c i Kenda Kontender (700x26c) z tyłu. Potrzebuję (szerokość 28mm ew. może być szersza) czegoś co poradzi sobie w miarę dobrze w deszczu (dlatego cx comp z przodu) i jest w miarę szybkie; wytrzymałość jako taka też była by fajna.

Dzięki za odpowiedź i pomoc! ?

Odnośnik do komentarza

Czołem.

"Problem" poniekąd w temacie.

Moja młoda wybiera się na pierwszą poważniejsza samotną rajzę rowerową, w PL. Raczej po twardym, trochę asfaltu trochę lasu, oczywiście z bagażem.

Rower jest na kole 26'', opona 26x2.00 Specialized Fast Trak LK. Generalnie zacne opony, mocne i dość lekkie, ale maja już z 5 lat i są trochę zużyte, więc chciałbym jej w ramach ojcowskiego wsparcia technicznego wymienić. Ma byc pewniej i nie gorzej jeśli chodzi o ilość energii potrzebnej do jazdy.

Co nieco poczytałem, ale na razie jestem na etapie mętliku w głowie i stad pytanie do szanownego grona. Co chciałbym?

- stosunkowo lekka oponę

- niskie opory toczenia

- wkładka, ale wystarczy na niższym poziomie, pancerne odpadają ze względu na masę.

- patrząc na powyższe preferowany semislick

- rozmiar 1.75-2.00, raczej ze wskazaniem na ten niższy z powodów j/w.

Krążyłem myślami wokół Schwalbe, np CX Comp lub Hurricane. Z Marathonów w zasadzie tylko Cross, reszta to ciężki kloce. SammySlick też fajne, ale trochę cienkie.

Ochrona w Schwalbe już na poziomie podstawowym 3 wydaje mi się wystarczająca patrząc na nasze dotychczasowe doświadczenia.

 

Ktoś coś, jakies doświadczenia, inne marki?

Budżet do max 100 pln/gumę

 

Pytanie drugie - w razie W potrzebna będzie też opona zwijana, ale nie musi być tego samego typu, ma być zapasem łatwym do schowania, drutową cięzko wieźć ze sobą, i użytym w razie grubego problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli koniecznie chcesz wydać 2 stówki na opony, to oczywiście - nic mi do tego ?

Na takich:

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-kenda-kosmos-k184-pd5222/?v_Id=54363

przejeździłem ponad 5 kkm głownie po asfalcie, ale nie tylko. Jak zmieniłem koła na 28" - dałem je córce do takiego... uszosowionego górala ? . Jeździ już na nich 1,5 roku - 3/4 - asfalt - 1/4 - inne drogi i nie narzeka. Nie widać śladów zużycia. U mnie - 1 kapeć - wiór stalowy w robocie. U niej - bez przygód.

Na asfalcie - trochę głośne, ale jak się wbije 5 bar - toczą się lekko. Porównywalnie do opon szosowych.

Odnośnik do komentarza

To i ja podczepię się pod temat.
Poszukiwane opony 28 na miasto i okolice- asfalt + ścieżki rowerowe w bruku. Sporadycznie jakiś szutr. Max szerokość to 28mm, 30mm wejdzie, ale będzie bardzo wąsko, ok 2,5mm na stronę. Jeździłem na slicku 23mm i było bardzo fajnie, poza tym że poległ na szkle. Także obowiązkowo wkładka antyprzebiciowa.
Kto mógłby coś sensownego polecić?

Odnośnik do komentarza

Chciec to moze trochę źle powiedziane... taki limit, jeśli ma to sens żeby w danym wypadku wydac tyle kasy. Wolałbym 50-60.

Ta Kenda musi być dość stara, bo w katalogu 2017 jej nie ma? No i to wygląda na miejską, wolałbym semi-slick, bo jak się zdarzą koleiny albo gorsza pogoda to ta raczej nie będzie robiła...

Odnośnik do komentarza

 

Ta Kenda musi być dość stara, bo w katalogu 2017 jej nie ma? No i to wygląda na miejską, wolałbym semi-slick, bo jak się zdarzą koleiny albo gorsza pogoda to ta raczej nie będzie robiła...

Produkowana jest już od ładnych paru lat. Gdyby to była nowalijka - nie mógł byś liczyć na wiążące opinie :)

Jeździłem na semi-slick - Kenda Kwest - i były gorsze. 

Kenda Cosmos jest okrągła jak wąż do podlewania :) . Jak wbiłem 5 bar - przy jeździe na wprost styka się z asfaltem na szerokości 8 - 10 mm (jak szosowa), ale dużo lepiej trzyma na zakrętach na gorszych drogach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...