Skocz do zawartości

Co zamiast Endomondo?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Dobrze wiemy jak niektórym z nas trudno jest się zmotywować do działania. Dlatego mam dla Was jedną z propozycji motywacji. Chce Was zachęcić do udziału w rywalizacji na Endomondo: "Zrób formę do lata z drużyną PROTIGER" 

Dodatkową motywację może być fakt, że do rozdania jest aż 100 diet marki PROTIGER m.in. Dieta dla biegacza http://bieganie.pl/forum/images/smilies/usmiech.gif

To jak podejmiecie wyzwanie?

Odnośnik do komentarza

Moze sie nie znam ale jak dla mnie Endomondo do kolarstwa to taka namiastka ktorej nie mozna powaznie traktowac. Moj syn uzyl pare razy. Dystans z aplikacji roznil sie od dystansu z licznika na kole o jakies 3%. Po za tym nie ma automatycznej synchronizacji ze Strava a po imporcie do Stravy nie pokazuje ze z kims razem jechalismy. Czyli generalnie jak w tej reklamie "prawie jak Zywiec" ale to prawie robi spora roznice. Jak sie nie ma gpsu ze sladem to mozna i tego uzywac ale dokladnosc zapisu pozostawia duzo do zyczenia.

 

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

A Strava mierzy dokładnie? :D Zawsze wynik z licznika będzie Ci się różnił z tym z GPS-u. Z prostej przyczyny - na obwód koła działa wiele zmiennych + nie zawsze jedzie się po linii prostej. To ze strony licznika. Ze strony GPS-u dochodzi dokładność urządzenia, dokładność samego systemu GPS (cywilnego) oraz fakt, że GPS nie sczytuje Ci ruchu koła, a jedynie Twoją pozycję. 3% różnicy to jest niewielka rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja używam Endo już 5 lat. Przez większość tego czasu służyło mi do monitorowania treningów biegowych. Dokładność pomiaru dystansu zależy tak naprawdę od modelu telefonu. Bardzo dobrze widać to było w przypadku wspólnych treningów kiedy biegliśmy w kilka osób razem i końcowy rezultat zawsze trochę się różnił, nie były to jakieś duże różnice , ale zawsze. Jazda na rowerze ze względu na to że, poruszamy się szybciej wykazuje dokładniejsze wskazania niż bieg. Widać to po zapisie trasy. Ścieżka nam nie myszkuje na boki tak mocno jak podczas wolniejszego biegu. Jako ciekawostkę mogę podać,  że w tym momencie już stary iphone 2 zupełnie nie nadawał się do endo. Na dystansie 10 km potrafił doliczyć dodatkowe 500 m :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.05.2016 o 10:41, neoheresy napisał(a):

Ja ostatnio zacząłem korzystać z aplikacji stworzonej pod kampanię KręćKilometry.pl i na moje bardzo skromne potrzebny jest ona naprawdę OK. Dla takiego "dojazdowca" jak ja nie potrzeba nic więcej.

Ta aplikacja strasznie źle działa, nawet jak się stoi w miejscu to dolicza kilometry, pokazuje że jedzie się z prędkością 1 km/h.

Mojej dziewczynie pokazała że jechała z prędkością 60 km/h

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo trochę jednak się pozmieniało, zarówno w kwestii sprzętu, jak i oprogramowania :) Czy ktoś może wskazać mi jakąś alternatywę w postaci całkowicie darmowego programu (czyli bez abonamentów premium), który będzie:

  • zapisywał sygnał GPS
  • sczytywał puls z pasa przez Bluetooth
  • działał po wyłączeniu ekranu
  • miał możliwość włączenia pauzy (nie musi być to autopauza, wystarczy, żeby na postojach nie zaniżał mi średniej prędkości przez wskazywanie nieustannie 0km/h)
  • miał możliwość eksportowania pliku GPX (lub po prostu wydobycia go z pamięci telefonu)
  • nie wymagał ciągłego połączenia z internetem

Oczywiście zależy mi przy tym na bezawaryjności, ale to chyba nie wymaga dodawania. Przy okazji - czy 512MB ramu na takie coś wystarczy, czy nie ma szans? Przymierzam się do zakupu telefonu za max 250zł, który miałby służyć jedynie jako taki licznik. Dotychczas używałam Endomondo na najtańszym Windows Phonie, ale po kilku latach bezawaryjnej pracy zaczął raz po raz gubić sygnał GPS. Kiedy program chciałam przeinstalować, okazało się, że Endo zniknęło ze sklepu i stąd w ogóle rozważam wymianę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...