Skocz do zawartości

Co zamiast Endomondo?


Rekomendowane odpowiedzi

Naliczanie kalorii w programach jest bezsensu. To są bardzo ogólne szacunki przeliczane proporcjonalnie do masy. Żeby dobrze policzyć zużycie kalorii, trzeba by brać pod uwagę masę, tętno, moc z pedałów, ale też wysokość (mapy nie są dokładne) i pogodę (jazda z wiatrem i pod wiatr). I dopiero wtedy pewnie minimalizuje się błąd w pomiarze. 

Odnośnik do komentarza

Przeszłam na Stravę właśnie. Jest super, odkąd używam ani razu się nie wysypała jak endomondo. Interfejs prosty i ładny:) Używam jej na Iphone 4s. Co mi się w niej najbardziej podoba? Podział przejechanej drogi na odcinki i ich analiza w stosunku do poprzednich dni na tej samej trasie, porównanie wśród innych użytkowników tej samej trasy danego dnia.  

 

I to wszystko w wersji free, czy już premium?

Odnośnik do komentarza

Tzw. segmenty są dostępne w darmowej Stravie. Wersja premium umożliwia dostęp do dokładnych statystyk, kopiowanie tras stworzonych przez innych oraz do planów treningowych. Jak ktoś nie traktuje kolarstwa wyczynowo, są to opcje zbędne.

Swoją drogą segmenty to bardzo stresująca rzecz. Na Śląsku jest ich dużo i dużo ludzi jeździ. W efekcie człowiek zmorduje się podjeżdżając pod jakąś górkę, wymijając przy okazji wszystkich na trasie, a potem okazuje się, że w rankingu jest 146, a najlepsi jechali dwa razy szybciej od niego i są w tej samej kategorii wiekowej i wagowej. :(

Odnośnik do komentarza

Strava to przynajmniej działa motywująco. W wielu miejscach rekordzistami są profesjonaliści -  w Katowicach jest kawałek, gdzie rekord zrobił zawodnik w trakcie Tour de Pologne. Teraz we Francji wiele rekordów robi Michał Kwiatkowski na TdF. Najbardziej dołujące to są konkursy na Endomondo. Np. przejedź najwięcej kilometrów w ciągu miesiąca. Wchodzisz w pierwszym dniu trwania współzawodnictwa, a lider ma przejechane 600 km... Mocno zniechęcające.

Odnośnik do komentarza

No własnie dzisiaj przejechałem 55 km po Pogórzu Przemyskim, dużo podjazdów i to długich wyszło mi, że spaliłem 2500 kilokalorii ciekawi mnei to jak ma się do rzeczywistości nie ukrywam , że spalone kalorie są dla mjie istotne bo prowadzę dziennik treningowy i żywieniowy.  Jednak jest to sporo liczba dlatego odjąłem 500 kcal. Faktycznie pulsometr by się przydał.

 

A co jeszcze to to, że jak zjeżdżam z góry to Endo również spala kalorie co jest dziwne ...

Odnośnik do komentarza

No raczej, że masa ma znaczenie, zwłaszcza na podjazdach. Do tego rower jest bardziej ociężały i zapewne generuje większe tarcie... Poza tym grubas (wiem co mówię :-/) z samej swej natury potrzebuje więcej energii zużyć by poruszyć samymi kończynami - wyobraź sobie, że biegasz swobodnie z 10-letnim dzieckiem na plecach - przecież ani kości ani siły z masą (niemięśniową) nie przybywa... Dlatego nie biegam - bo bym nogi połamał...

Ale rower to co innego.

 

Darmowa wersja Endo początkowo pokazywała mi zarówno wiatr jak i temperaturę - ale teraz tego nie robi - czyżby to tylko jakieś bajery z wersji premium na zachętę? Natomiast dość dokładnie oddaje moje podjazdy i zjazdy - a przynajmniej te najważniejsze - na mojej roboczo-treningowej 20km (+/- 3km) trasie mam most, 2-3 wiadukty i ostry podjazd (które zależnie od obranej wersji trasy robię na granicy awarii (hr 90+%) albo wręcz pieszo; na szczęście w drodze powrotnej jest to zjazd, hehe), plus wyjazd z garażu podziemnego. Przy moich aktualnych 108kg (-2kg w 3tyg na samej jeździe :)) po przejechaniu trasy w około 70min (wariant max.), pokazuje mi, że spalam 1000-1150kcal... Pewnie przesadza, ale z drugiej strony wypluty jestem nieźle...

 

Z drugiej strony - na niemal płaskim terenie potrafi zrobić na wykresie istny motocross :) (Masa małych nierówności - tak po 1-3m)

 

Niestety jestem skazany na Endomondo chyba - iPhonem gardzę,a Androida miałem już do porzygu. WP rules! (poza kilkoma brakującymi apkami :-/) 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ja używam Stravy. Jestem zadowolona bo bardzo proste w obsłudze. Minus jest taki, że szybko bateria się rozładowuje ale to zasługa GPS. Na telefony, które będą potrafiły długo trzymać trzeba jeszcze poczekać :)

 

W temacie Stravy chciałam polecić stronę oobikes.com

To portal społecznościowy dla ludzi aktywnych, głównie dla kolarzy i biegaczy. Można prowadzić tam swój dziennik treningowy, kalendarz wydarzeń i blog a to tylko część funkcjonalności. Portal został otwarty na razie w wersji BETA co oznacza, że mogą pojawiać się jeszcze błędy. Jednak cały czas są na bieżąco naprawiane od razu po zgłoszeniu. Co bardzo ważne oobikes jest kompatybilne ze Stravą i z Bikestats. Można zaciągać sobie treningi, które tam zgrywaliśmy. Nie ukrywam, że właśnie dlatego używam Stravy, żeby od razu przerzucać dane z treningów  :)

 

Zachęcam do rejestracji i przetestowania portalu!!! :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Polecam uwadze nie wymieniony jeszcze tutaj przez nikogo program Sports Tracker (wywodzacy się od śp. Nokii) http://www.sports-tracker.com

Jak dla mnie przydatną i ciekawą funkcja jest funkcjonalność "przypinania" do lokalizacji na trasie robionych w trakcie zdjęć, dobry interfejs zarówno w telefonie jak i w przeglądarce na komputerze. Jest wersja premium, ale darmowa według mnie jest wystarczająca dla przecietnego użytkownika. Polecam !

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...