Skocz do zawartości

Co zamiast Endomondo?


Rekomendowane odpowiedzi

No nie do końca się zgodzę że są bez wad :-) sam kiedyś używałem tylko map, teraz częściej korzystam z telefonu, ale nadal zabieram ze sobą tradycyjną mapę.

 

A jakie wady ma mapa papierowa. Może się potargać, możemy zalać wodą, nie zawsze są dokładne, nie ma na nich bocznych dróg, dróg leśnych. Dokładna mapa robiona na podstawie wojskowych obejmuje mały obszar.

 

Ale to jak ze wszystkim, ma swoje wady i zalety :-)

Odnośnik do komentarza

Można jeszcze wykorzystać darmową nawigację Noki. Jak ktoś ma nokię z GPS to i mapy są darmowe. Niestety średniej prędkości nie pokazuje, ale zawsze to coś, nie wymaga dostępu do internetu. Dla mnie jest wygodne. :)

Używam na Nokii Lumia 820,  apki: Endomondo i Run The Map. Endo działa bez zarzutu - komunikaty głosowe po polsku (na androidzie ponoć trzeba zapłacić za to). Aplikacja RTM (dostępna chyba tylko na razie w Windows Phone) - można zaplanować sobie trasę np. na stronie Endomondo lub innej, która zapisuję trasę do pliku .gpx i wpisać do RTM, a następnie podróżować jej"śladem". poza tym pokazuje średnią, bieżącą  prędkość, wzniesienia , kalorie, wykresy i inne - wszystko po polsku.

Apki nie wymagają oczywiście połączenia z internetem, czasem jeżdżę z dwoma telefonami (mam jeszcze lumię 520 bez karty sim) na jednym mam endo - (trener audio) , a na L520 run the map ( podgląd trasy). Polecam!

Odnośnik do komentarza

Ja myślę że dużo zależy od telefonu. Używałem Endomondo na początku na samsung Galaxy s3 mini. Sygnał długo się szukał, czasem się gubił. Teraz mam Sony Xperia z3 compact i sygnał gps znajduje się w ciągu kilku sekund po odpaleniu Endomondo i na razie nie zdarzyło się żeby go zgubił.

 

Również uważam, że telefon ma znaczenie. Posiadam samsunga Galaxy S III Neo GT-I9301 (rodzaj GPS: A-GPS+glonass). Endo działa mi bez problemu, dość szybko łapie sygnał, nigdy go nie zgubiło. Generalnie jestem zadowolona, nie mam na co narzekać.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z Endomondo po około godzinie wywala mnie z aplikacji nie wiem o co chodzi zdazyło się to już drugi raz. Równocześnie używam nowej aplikacji
kręc kilometry" właściwie jest to dokładne odzwierciedlenie Endomondo identyczne funkcje, co więcej trening można zapisać na dysku a później otowrzyć i zapisać na Endomondo. Chciałbym podzielić się z wami wrażeniami odnoście Aplikacji Maps.ME. Jesto nawigacja która działa offline, jedyne co trzeba zrobić to ściągnąc mapy ( robi się to automatycznie ). Włączamy GPS w telefonie i widzimy gdzie jesteśmy przydaje się w nowych miejscach tak jak ja miałem dzisiaj, apka pokazuje nawet leśne drogi. Jest funkcja nawigacji do danego celu. Fajna alternatywa dla zwykłej papierowej mapy.

Odnośnik do komentarza

Na moje oko te wszystkie aplikacje są dość zasobożerne w telefonie. Dlatego sam przesiadłem się na Garmin Edge, a telefon służy co najwyżej do sprawdzenia mapy jak trasa z Garmina nie zgadza się z rzeczywistością.

 

Taki Garminek to spory wydatek, a co sądzicie o Garminie Dakota 10, niedawno kupiłem?

Odnośnik do komentarza

Nie. Najprostszy model kosztuje tyle samo co Dakota 10. 

Z pobieżnych opisów płacąc 400 parę złotych za nią dostajesz mapy topograficzne z planowaniem na rower, turystykę i auto, nawigację wg trasy i możliwość zapisania track loga, więc tyle co Edge Touring, który jest dwa razy droższy.

Możesz opisać jak działa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeszłam na Stravę właśnie. Jest super, odkąd używam ani razu się nie wysypała jak endomondo. Interfejs prosty i ładny:) Używam jej na Iphone 4s. Co mi się w niej najbardziej podoba? Podział przejechanej drogi na odcinki i ich analiza w stosunku do poprzednich dni na tej samej trasie, porównanie wśród innych użytkowników tej samej trasy danego dnia.  

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś na jakiej zasadzie Endomondo liczy kalorie. Używam drugiej aplikacji "Kręć kilometry" te same funkcje jak Endomondo ale inne wartości spalonych kalorii, zastanawiam się ocb.

 

Też mnie to frapowało. Zaczęłam się tym bardziej nad tym zastanawiać, kiedy po przejechaniu równocześnie ze znajomymi tej samej trasy w tym samym czasie, im naliczało dwukrotnie więcej spalonych kalorii niż mi.  <_<  :angry: 

Kombinowałam, kombinowałam aż wreszczcie doszłam w czym rzecz. Ważę niespełna 50 kg, w ustawieniach Endo zawyżyłam sobie wagę do 80 kg, wówczas spalanie kalorii miałam na poziomie moich masywniej zbudowanych znajomych.

Trochę to jak dla mnie bez sensu, bo przecież nie może chodzić o wpisywanie fałszywych danych. Ale będąc szczupłą osobą, Endo zawsze będzie mi naliczać prawie połowę mniej kalorii niż "grubszym" znajomym, mimo przejechania takiego samego dystansu, w tym samym miejscu i czasie... wtf?! :huh:

 

Generalnie o ile Endomondo sprawdza się w rejestrowaniu trasy i przejechanych km, tak w naliczaniu kalorii - moim zdaniem- trzeba brać na niego poprawkę. W tej sferze zdecydowanie wiarygodniej sprawdzi się pulsometr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...