Skocz do zawartości

W jaki sposób dobrać kask rowerowy na głowę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę niekształtną głowę, znajomi żartują że kwadratowa.

 

Wielokrotnie próbowałem dobrać kask rowerowy w sklepie, ale zawsze mnie albo nadmiernie piłował i uciskał w boki głowy po ściśnięciu paskiem albo spadał. W jaki sposób w ogóle dobrać kask rowerowy bo boje sie ze kiedys zatrzyma mnie policja a nie wyobrazam sobie zycia bez roweru.

 

Jak dobrac ten kask, nie wyobrazam sobie jazdy jesli caly czas bede miał wrazenie ze mi spadnie albo bedzie mi uciskal glowe.

To juz wole jezdzic w cienkiej czapce ktora nie chroni mnie przed zadnym ewentualnym uderzeniem.

 

petrosj

Odnośnik do komentarza

Kask dobierasz indywidualnie. Nie może być za luźny, nie może uciskać, nie może być na czubku głowy ani spadać na oczy. Po założeniu nie może się "kolebać" na głowie. Ot i tyle.

Jazda bez kasku nie jest wykroczeniem. Możesz jeździć w czapce jeśli tak lubisz choć ja namawiam na zakładanie kasku.

Jazda w kasku zabezpiecza głowę w przypadku uderzenia o twardą powierzchnię. Nie chroni przed wypadkami jako takimi.

Nie ma tu zatem filozofii. Idź do kilku sklepów, poprzymierzaj, posłuchaj jeszcze co mądrego powiedzą sprzedawcy. 

I kup. :D 

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam niestety wielkiego rozeznania, bo w kasku zrobiłam w sumie ok. 200km ;) Ale kupiłam sobie Lazer Rox i on ma regulację zarówno głębokości, jak i obwodu za pomocą takiej jakby uprzęży. Dla mnie był najwygodniejszy z tych, które mierzyłam.

Rozglądanij się za nim w swojej okolicy, natomiast kupić chyba lepiej przez net, bo widzę, że jego ceny potrafią szaleć aż do absurdalnych 690zł na Allegro, podczas gdy ja go kupiłam za 213.

 

A zwróciłam na niego uwagę po tej recenzji: http://team29er.pl/testy/inne/1633-test-kasku-lazer-rox

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...