Skocz do zawartości

Okulary rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zapytam tu w temacie by nowego nie zakładać i nie śmiecić.  Może mi się uda kupić okulary z Decathlonu co możecie o tych 2 modelach: https://www.decathlon.pl/okulary-roadr-900-zestaw-id_8405407.html    https://www.decathlon.pl/okulary-xc-100-4-pary-szkie-id_8405496.html Oba modele mają wymienne szkła. Któreś lepsze i jaki kolor szkieł lepszy jedne z niebieskim są, a drugie z takim pomarańczowym. Reszta szkieł taka sama. 

Odnośnik do komentarza

Bez zarzutu. Nie jestem może wymagający ale dobrze się trzymają, dobrze przylegają, nie spadają z twarzy i całkiem dobrze przyciemniają w pełnym słońcu. Te przeźroczyste służą przede wszystkim zimą bo jeżdżę po ciemku - również są OK. Nic więcej nie mogę wymagać od okularów.

Obydwie pary parują dopiero jak się zatrzymam i jestem rozgrzany.

Odnośnik do komentarza

Ja się nad trzema zastanawiam. Na razie mam te co dostałem w vision express jako 2 parę jak to mówią gratis. Ale nie są na rower wygodne i są to zwykłe nie sportowe. A na pierwsze planuję albo te z Lidla nie są drogie, te z decathlonu cenowo też nie bardzo drogie, a pewnie lepsze od lidlowskich. A i myślę też nad Uvexami. Obejrzałem opinie na filmach na YT i chwalone za jakość, że  w cenie  około 200 zł dają jakieś powłoki które są sprawdzone i działają. Gdzie inni w dużo wyższej cenie dają, a w tej cenie dają zwykłe szkła. Niet a gdzie to kupiłeś na przecenie? 

Odnośnik do komentarza

A czy ktoś może poradzić sensowne rozwiązanie dla okularów na rower z korekcją? Bo póki co odwiedziłem kilka sklepów i optyków z marnym skutkiem - wybór mały, a ceny jak już odstraszają.

 

Najsensowniej to chyba jest zaopatrzyć się w szkła kontaktowe i zwykle okulary na rower. Ja tak jeżdżę i jak myślę jest to najrozsądniejsza opcja:) Troche uciążliwe jest ich zdejmowanie i zakladanie będac w trasie ale tragedii niema.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

 Hej  napiszę tutaj, może doradzicie a i komuś się przyda. Znalazłem przypadkiem u siebie optyka gdzie można zrobić sobie okulary korekcyjne rowerowe fotochromowe firmy Rudy project. Nie wiem jaka cena jeszcze bo muszę podać jaką mam teraz korekcje parametry szkieł itp. Ale tak około 1 tyś z oprawkami trzeba pewnie liczyć. Sprzedawca pokazał mi jakiś model rudego, ale oprawka droga i ponad 500 zł, ale mogą dopasować szkła do innych oprawek. Więc może taniej wyjść. Używa ktoś takiego rozwiązania, jak się to ma do zwykłych dobrych rowerowych okularów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...