Skocz do zawartości

Trekking na Deore za 4.000 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Usiłuję kupić rower trekking (18/19 cali). Moim oczekiwaniem jest, żeby rower miał pełny osprzęt minimum Deore, ew. jakieś elementy LX czy XT. Natomiast to co jest na rynku to jakiś miszmasz gdzie niby jest osprzęt Deore ale jakieś dziwne wtręty się pojawiają, a to przerzutka, a to korba, a to manetki. Jaki ma sens tylna przerzuta Lx a przednia Tourney ? (sic!)

 

Tak, wiem, są modele pełne XT za 8k, ale to nie target. Moim zdaniem da się skompletować rower za ok. 4k w takim standardzie jak piszę wyżej, bez dziwnej maniery wtryniania elementów osłabiających zestaw...

 

Znalazłem w sumie jedną propozycję: Cube Touring SL. Ktoś zna jakieś alternatywy ?

Odnośnik do komentarza

http://unibike.pl/globetrottergts.html

Trochę przekracza budżet ale jak się potargujesz to może utargujesz.

 

Zeszłoroczne wersje widzę za 3700. Dobra propozycja, dzięki. 

 

 

Ewentualnie ten możesz doposażyć w bagażniki.

http://unibike.pl/zethosgts.html

 

Bardziej mi zależy na oświetleniu (+dynamo w piaście). Rower będzie używany także w ruchu drogowym. Sam bagażnik to rzeczywiście nie problem.
 
Ktoś jeszcze jakaś propozycja?
Odnośnik do komentarza

 

 

Bardziej mi zależy na oświetleniu (+dynamo w piaście). Rower będzie używany także w ruchu drogowym.

 

Nie wiem, czy tędy droga? Najprostsze i najtańsze lampki ledowe - moim zdaniem najlepiej się sprawdzają.

Kiedyś gość mi wjechał w tył i usiłował wmówić, że nie miałem oświetlenia. Lampka wprawdzie odpadła przy uderzeniu i leżała kilka metrów dalej, ale nadal świeciła. Przy oświetleniu na dynamo - nie było by tak łatwo.

Odnośnik do komentarza

Większość rowerzystów jeździ w sezonie czyli wtedy kiedy jest długo jasno. Zanim podejmiesz decyzję o dynamie zastanów się czy i ile będzie go używał. Może się okazać, że jedynie okazjonalnie czy awaryjnie. Wtedy lepiej zainwestować w zwykłe lampki niż przez 99% czasu "pchać" dynamo. 

Sam jeżdżę w ruchu drogowym przez cały rok i jak na razie lampki mi wystarczają. Z tyłu Mactronic Walle widoczna jest z ponad kilometra. Nawet nie piszą jaka lampka siedzi w tym Krossie. 

 

Kross, którego podlinkowałeś ma wysoko poprowadzoną górną rurę, co może być dla Ciebie problemem. Regulowany mostek lubi łapać luzy, hamulce słabe, bagażnik do którego nie założysz sakw Crosso (chyba najbardziej popularne w Polsce) bez adaptera.

Pamiętaj, że osprzęt warto zazwyczaj skompletować samemu. Błotniki dobierzesz do każdego roweru, bagażnik kupisz taki żeby weszła każda sakwa i żeby się nie rozleciał na pierwszej dziurze (najbardziej polecane to Tubus). Kierownica na trasę to albo baranek albo wielofunkcyjna. Wtedy jest wygodnie.

 

Zakładam z tego co piszesz, że interesuje Cię turystyka, więc zamiast skupiać się na Deore, patrz na to co może się sprawdzić w trasie.

Odnośnik do komentarza

Ok, to wróćmy parę kroków.

 

Roweru potrzebuję do:

- bliskiej komunikacji - miejscowosc na pograniczu terenów leśnych i miejskich, teren płaski (Mazowsze); sam mieszkam na działce częściowo leśnej; drogi są ale nie zawsze asfaltowe; czasami bułki ze sklepu, więc sakwy nie są wyznacznikiem, nieważne jaki bagażnik, ważne, żeby był - przyda się miejsce na umocowanie torby

- wycieczek rowerowych wraz z kilkuletnią córką, która właśnie przesiada się na własny rower - kilkanaście km to na razie max, dróżki leśne, dukty utwardzone etc. Mazowsze :) oświetlenie przydaje się w lesie, lampka może być włączana LED; dynamo wygodniejsze, bo nie trzeba pilnować baterii, ale dam radę; przyda się amor z przodu na korzeniach.

- chciałbym rower wozić na wyjazdy wakacyjne jak się trafią, ale to zależy czy córka załapie bakcyla; górala nie potrzebuje.

 

Przez ostatnie pare lat używałem trekkingu - damki, z tylu fotelik dla dziecka, a ja niski - nie mam jak machać nogą nad głową córki :) rower ktm speedtour - dobry osprzęt Deore, nigdy nie zawiódł, rama 46, koła 28. Przed narodzinami córki miałem crossa Giant Rincon Disc - osprzęt Deore. Sporadycznie używałem innych rowerów, ale np. manetki SIS mnie drażnią... przerzutki mają być precyzyjne i trwałe/szczelne (tu Alivio to minimum, ale wole Deore). Całość w miarę lekka. Dużo elementów regulacyjnych (pochylenie kiery, wysokość sztycy). Tyle.

Odnośnik do komentarza

Regulowany mostek lubi łapać luzy, hamulce słabe, bagażnik do którego nie założysz sakw Crosso (chyba najbardziej popularne w Polsce) bez adaptera.

 

Bagażnik bardzo fajny. Żeby założyć Crosso ja podpiłowałem dolny hak sakwy i jest OK. Bagażnik wąski, mocny, sakwy można założyć na górne lub dolne rurki. Plusem jest także to, że otwór na dolny hak jest przesunięty lekko do tyłu.

Odnośnik do komentarza

Bagażnik bardzo fajny. Żeby założyć Crosso ja podpiłowałem dolny hak sakwy i jest OK. Bagażnik wąski, mocny, sakwy można założyć na górne lub dolne rurki. Plusem jest także to, że otwór na dolny hak jest przesunięty lekko do tyłu.

Sorry ale nie widzę tam otworu na dolny hak. Źle patrzę czy po prostu tak jak piszesz dokonałeś przeróbek? A jeśli tak to co to za dobry bagażnik skoro trzeba go jeszcze dostosować?

Poza tym Crosso 30 litrów jest dość duża i po założeniu na dolne rurki nie koliduje przypadkiem z przerzutką?

Zresztą sakwy nie są tu wyznacznikiem, założyciel tematu chce jeździć rowerem po bułki, a nie na wyprawy.

 

Do tego celu zamiast regularnego trekkinga wziął bym crossa. Na bułki wystarczy plecak, nie trzeba nawet bagażnika.

Odnośnik do komentarza

Sorry ale nie widzę tam otworu na dolny hak. Źle patrzę czy po prostu tak jak piszesz dokonałeś przeróbek? A jeśli tak to co to za dobry bagażnik skoro trzeba go jeszcze dostosować?

Poza tym Crosso 30 litrów jest dość duża i po założeniu na dolne rurki nie koliduje przypadkiem z przerzutką?

Zresztą sakwy nie są tu wyznacznikiem, założyciel tematu chce jeździć rowerem po bułki, a nie na wyprawy.

 

Do tego celu zamiast regularnego trekkinga wziął bym crossa. Na bułki wystarczy plecak, nie trzeba nawet bagażnika.

Trochę nie ten wątek, ale wyjaśnię. Hak mocuję w miejsce zaczepu ekspanderów. Mieszczą się Twisty 2x15 i Classic 2x23 (przynajmniej na próbę, bez bagażu - jeszcze nie testowałem)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...