Skocz do zawartości

Test i wrażenia pierwszego porządnego roweru. Crossa na ramie Muesinga(Musinga) Twinroad Lite.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w piękną majówkę pokręciłem rowerem. Zrobione 30 km popodziwiane piękne widoki, Natury 2000 na stawach w Przeciszowie. I mały sukces progres rowerowy, pierwszy raz miałem średnią prędkość trochę ponad 18 km/h. Do was to pewnie nie wiele, ale jestem mega zadowolony i szczęśliwy. Endo ucieło trochę km i auto pauza nie zadziałała i gdzieś godzinę do czasu jazdy zaliczyła na postoju. Ale nie narzekam mimo upałów taka fajna mi średnia wyszła :) 
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Jako że temat o moim rowerze piszę tutaj. Doszły chwyty Ergona GP 5. Cenowo jak za taką rzecz to drogo. Ale jeśli jest taka jakość to myślę warto. Jakość wykonania zapakowania świetna, widać że to produkt z górnej półki. Wizualnie i jakościowo dużo lepsze od moich obecnych gripów i rogów amoeba, które miałem fabrycznie w rowerze i kosztowały grosze. Ciekawe czy komfort będzie lepszy o czy długo wytrzymają. Moje obecne gumy po 4 sezonach się kleją, więc liczę że te będą lepsze i trwalsze ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam dziś rozpocząłem nowy sezon. I jak dobrze pamiętam w najgorszych warunkach jeździłem. Wiało i lało, ale zadowolony jestem. Bo testowałem wiele rzeczy nowych na raz. Plecak Camelbacka super, nie czuć,że jest na plecach, bardzo duża różnica do tego Lidlowskiego. Okulary Uvexa super wygodne nie czuć,że są na nosie. Gripy Ergona dużo lepsze od tamtych Aomeba, jak dobrze ustawię powinno być super. Ciuchy z Decathlonu potówka, bluza z długim rękawem i kurtka ultralight super się sprawdziły. Jedyny minus to nogawki trochę się zsuwają,a tak to super na letnie spodenki. Garmin 1000 na razie super nie mam zastrzeżeń. Tak, że jestem optymistycznie nastawiony na nowy sezon i nie mogę się doczekać, bo zbliża się u mnie 2 tyś przejechanych km. I przy okazji zapytam pierwszy raz mierzyłem kadencje i czytałem, że nawet dla amatora turystycznie ważna jest. I jakie są przyzwoite wartości? Jak na 1 raz miałem średnią kadencję 53 rpm a maksymalną 75 rpm. Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza

Gratuluję rozpoczęcia sezonu. Dla większości rowerzystów jeszcze jest za wcześnie. Ja od dwóch lat nie mam już tego problemu, bo nie kończę sezonu jesienią ☺️ . Średnia kadencja 53 to trochę mało, warto spróbować kręcić trochę szybciej, Oczywiście nic na siłę, trzeba  się stopniowo przyzwyczajać. Po jakimś czasie sam powinieneś zauważyć, ze jazda z wyższą kadencją jest po prostu lżejsza i mniej tracisz energii.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Wiem, że autor ostatni raz się logował niemal rok temu, ale może zajrzy, bo mam kilka pytań o tą ramę.

1. Czy tylny trójkąt jest na tyle pojemny, że przyjmie oponę 1,75" (47 mm)?

2. Jakie dokładnie są wymiary przedniego trójkąta w rozmiarze, który tutaj jest prezentowany?

3. Czy ona faktycznie waży 1,7 kg?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...