Skocz do zawartości

Triban 540 105 vs. Sram


Rekomendowane odpowiedzi

W wersji na 105 będziesz miał kasetę zestopniowaną tak:

11-12-13-14-15-17-19-21-23-25-28

A w SRAM Apex tak:

11-13-15-17-19-22-25-28-32-36-42

 

Jak widać w przypadku SRAMa będziesz mieć skok nie o jeden ząb jak w Shimano, ale o dwa. Jakie będą konsekwencje? Dużo mniejsza precyzja doboru przełożenia. Dlaczego to jest ważne?

http://uzurpator.com.pl/new_blog/documents/Jeden_blat_w_szosowce.html

 

Niestety żaden z tych rowerów w obecnej konfiguracji nie za dobrze nadaje się do jazdy po cięższych górskich podjazdach. W wersji Apex należałoby zmienić przedni blat na 38 lub 39.

W Shimano zmienić kasetę na górską 11-32 lub 11-34 a tak naprawdę może nawet założyć przedłużacz przerzutki Wolf Tooth i kasetę 11-40 lub 11-42.

Ja w każdym razie preferuję wersję Shimano.

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo za odpowiedź, zdecydowanie przekonałeś mnie do tej wersji Shimano z ewentualna zmianą kasety. Jeszcze pytanie odnośnie jej wymiany. Jak to jest czy muszę przy tym zmieniać klamkomanetki itp? Nie ukrywam, że chcę się zmieścić w około 3500 zł, a każda dodatkowa część niebezpiecznie zbliża mnie do tej kwoty.

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo za odpowiedź, zdecydowanie przekonałeś mnie do tej wersji Shimano z ewentualna zmianą kasety. Jeszcze pytanie odnośnie jej wymiany. Jak to jest czy muszę przy tym zmieniać klamkomanetki itp? Nie ukrywam, że chcę się zmieścić w około 3500 zł, a każda dodatkowa część niebezpiecznie zbliża mnie do tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Rower kupiony, padło na Triban 540 w wersji z osprzętem Shimano. Już trochę kilometrów zrobiłem więc jakiś tam ogólny pogląd na kasetę i ogólnie cały napęd mam. Z kondycją i siłą nie jest u mnie aż tak źle. Staram się jeździć w trzecim zakresie mojego tętna chociaż w moim pagórkowaty - górzystym terenie nie zawsze to wychodzi. Co do samej kasety. Zaliczyłem na niej kilka niedługich podjazdów z nachyleniem +/- 11%, gdzie wchodziłem już w 5 zakres mojego tętna więc trening nie zawsze był w pełni wydajny. Podsumowując jednak stwierdzam, że póki co zostawiam kasetę w "fabrycznej" konfiguracji mając lepsze zestopniowanie biegów co jest wg mnie niewątpliwie dużym plusem, którego nie doświadczyłem w MTB i w niektórych sytuacjach brakowało właśnie tego stopniowania. Na Przełęcz Karkonoską wjechałem na MTB w tamtym roku na szosie i tak bym się tam nie wybrał bo zwyczajnie bałbym się później z niej zjechać. Jeżeli amam komuś doradzić i waha się czy zmieniać kasetę czy zostać przy swoim polecam najpierw spróbować i dostosować sprzęt do swoich wymagań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...