Skocz do zawartości

Tour de Rowerowe Porady - grupa na Facebooku


Rekomendowane odpowiedzi

A jednak jak wiesz 'zły pieniądz wypiera lepszy' i 'miliony much nie mogą się mylić'. Ja jednak wolę z mądrym zgubić niż ...

 

(Masz rację jestem konserwatystą, a raczej dinozaurem    :wacko: )

 

 

Tzn, co: w grupie na FB siedzą głupsi, gorsi, FB to gówno czy jak? Nie uważasz, że trochę nie w porządku jest taka ocena? Ciekawe czy byś był radosny, jak by ktoś napisał to samo o np. użytkownikach tego forum, że to "pedalarze" (popularne przypinanie łatki np. wszystkim rowerzystom).

 

Daruj sobie podziały my-oni, bo to żenujące.

 

BTW miej chociaż odwagę dokończyć powiedzenie, bo taka autocenzura dużo nie zmienia...

 

Komentarz nadaje się jedynie do kasacji.

Odnośnik do komentarza

@ Maciej

 

Chyba mnie źle zrozumiałeś i przepraszam jeśli Ciebie lub kogokolwiek uraziłem. Nie uważam,że na FB są gorsi/głupsi czy inni. Po prostu nie lubię monopolu pod żadną postacią i uważam, że w mniejszym czy większym stopniu FB chce zagarnąć wszystkie rodzaje  aktywności w Internecie co mi osobiście nie odpowiada. Jeśli ktoś chce pisać o mnie, że jestem 'pedalarzem' to trudno, jakoś przeżyję.

 

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, o niczym nie pisałem, że to gówno tak więc uważam, że Twoja ocena, że komentarz nadaje się do kasacji dotyczy raczej Twojego własnego komentarza,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

@ Maciej

 

[...]

 

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, o niczym nie pisałem, że to gówno tak więc uważam, że Twoja ocena, że komentarz nadaje się do kasacji dotyczy raczej Twojego własnego komentarza,

 

[...]

 

 

Jak myślisz, że pisząc m.in. "miliony much nie mogą się mylić" i nie dopowiadając reszty powiedzenia (o czym napisałem) jest OK, to Twoja sprawa, ale nie traktuj innych jak idiotów.

 

Nie widzę powodu, aby coś takiego tolerować, nie jesteśmy na prywatnym folwarku i choć minimum przyzwoitości obowiązuje i kolejny raz w sumie proszę o nie robienie gnoju na tym forum.  Piszesz publicznie (co prawda używając pseudonimu, bo ja wolę podpisywać się imieniem nazwiskiem), więc miej to na względzie.

 

 

Ale poczekajmy, już wcześniej zgłosiłem nadużycie i Łukasz oceni kto ma rację.

Odnośnik do komentarza

@Maciej

 

Jeśli poczułeś się tak potraktowany jest mi przykro i przeprosiłem. Uważam jednak, że mam prawo do wyrażenia swojej opinii z którą oczywiście możesz się nie zgadzać.

Nie uważasz jednak, że z Twojej strony to trochę histeryczna reakcja? Swoją drogą uważam także, że taka polityczna poprawność zabija swobodę i wolność wypowiedzi. Cieszę się, że nie jesteś tu moderatorem bo pewnie każdy komentarz z którym się nie zgadzasz byłby do 'kasacji'.

Niestety nie mam lekkości i precyzji pióra Elle aby wyrazić dokładnie to co chcę napisać. Także z ilości moich komentarzy do tej pory możesz zauważyć, że raczej się nie wypowiadam na forum chociaż jestem jego wiernym czytelnikiem m.in. także dlatego aby nie musieć się tłumaczyć z każdego napisanego słowa tak więc ze swojej strony chciałbym skończyć tę dyskusję z Tobą,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Nie nazwałbym tego polityczną poprawnością: jeśli ktoś pisze, ucinając część cytatu lub powiedzenia, zostawiając dosyć niemiłe niedopowiedzenia, to chyba mam prawo zareagować. No i kto jest bardziej niepoprawny politycznie: napisałeś "miliony much nie mogą się mylić", ja wprost "gówno" i bez próby cenzurowania się, bo to by było fałszywe z mojej strony. :-)

 

Ale ok, wyjaśniliśmy to sobie i tą kwestię można zakończyć.

 

 

 

@Maciej

 

[...]Cieszę się, że nie jesteś tu moderatorem bo pewnie każdy komentarz z którym się nie zgadzasz byłby do 'kasacji'.[...]

 

Myślę, że jesteś w większości, którzy się cieszą z tego faktu. :-) Na swoje usprawiedliwienie powiem, że jedyne co zgłaszam do moderacji to: spam, podejrzane konta oraz wycieczki osobiste, czy skierowane w jakąś grupę ludzi. Mam na to alergię i nic na to nie poradzę.

 

Opinie można wyrażać, czemu nie, byle nie "deprecjonować" nikogo. Prawda?

 

Sam jestem konserwatywny, w rowerach pasjonuje się wąskim wycinkiem rynku, ale kolejny raz widzę, że jest jakaś nowość i znajdzie się grupa osób mocno -- delikatnie mówiąc -- negatywnie nastawiona (nie piszę tutaj o Twojej wypowiedzi, tylko wcześniejszych). Na obcojęzycznych forach tego nie doświadczyłem (no chyba, że moderatorzy są szybsi). Czemu tak jest, to nie rozumiem.

 

FB kiedyś zniknie, coś będzie na jego miejscu. Pewnie nowe będzie gorsze, bo nowe, stare zawsze "lepsiejsze" i tak jest w kółko. Kto pamięta co było jeszcze przed Naszą-Klasą, zanim tą "zjadł" FB? :-)

Odnośnik do komentarza

Pisząc o politycznej poprawności miałem na myśli Ciebie, a nie siebie, ale nieważne. Poprzednim komentarzem chciałem w skrócie zilustrować moim zdaniem swego rodzaju 'owczy pęd' związany moim zdaniem z FB, a nie deprecjonować kogokolwiek, ale jak widać nie wyszło to tak jak chciałem tak, że tu w 100% racja (odn. nie deprecjonowania kogokolwiek :) )

 

Ale cyt. 'gówno'?, 'gnój'?    A fe  ;)  (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)

 

A stare zawsze "lepsiejsze" - tu też 100% (mówiłem, że jestem dinozaurem)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Owczy pęd zawsze będzie, szczególnie że dostawcy usług dwoją się i troją.

 

Do FB mnie przekonało parę rzeczy: lepszy komunikator (po przesiadce z GG i G+, które były takie se, szczególnie pod względem multiplatformowości), możliwość śledzenie profili (RSS traci na popularności) podobnych do już obserwowanych (RSS tego nie ma).

 

Minus i zagrożenie widzę jedno: to nie jest otwarta platforma, i właściciel ma wpływ na sposób i szybkość rozpowszechniania się informacji.

 

Mnie ciekawi co jego zastąpi i jak długo będę się bronił przed zmianą, a ona chyba występuje co zmianę pokolenia. Z "moich czasów" była to NK, teraz jest FB i ta zmiana pokoleń też jest chyba źródłem oporu przed nowością wśród nas staruszków 30+.

 

 

A tak już mocno dygresyjnie. Co do słów, które uznawane są za wulgarne/niekulturalne i jak ich użyć, aby nikt się nie przyczepił. Zawsze można mówić, że to z np. z "Szewców" Witkacego. Mało która lektura szkolna ma większy rezerwuar słownictwa. ;-)

 

W ogóle jesteś pierwszą osobą (w ogóle, bo nie tylko w internetach), która mi zarzuca poprawność polityczną. Dziękuję. :-]

 

Właśnie, co było przed NK? Chyba epuls, bo grono początkowo nie było otwarte dla wszystkich. Jest tu ktoś tak 40+? :)

Odnośnik do komentarza

@Macieju, ja nie piszę, że ludzie walą tu drzwiami i oknami. Twierdzę jedynie, że jest więcej aktywnych użytkowników, niż kiedy się tutaj pojawiłam.

Tak w ogóle przeczytaj może te swoje posty raz jeszcze, bo jak na razie wygrywasz w konkursie na "nasze polskie narzekanie". Nam nie podoba się Facebook, Tobie my wszyscy - nasze zdanie, nasz sposób jego wyrażania, nasze zbaczanie z tematów, może i nasza obecność na tym forum. Wcześniej nie wolno było merytorycznie podyskutować na temat opowiadania o pingwinach, jeszcze wcześniej było źle, że nikt nie chce pisać o holendrach i ciągle tylko szosy, crossy i MTB. Naprawdę musisz być masochistą, żeby tu wchodzić nawet raz na tydzień. Albo masz misjonarski zapęd uświadamiania nam, jak bardzo błądzimy w stosunku do zachodu. W moim przypadku niestety perły przed wieprze, może inni wezmą sobie do serca i podciągną poziom.

Odnośnik do komentarza

...

 

Przez Ciebie podwoję swoją liczbę postów na forum  :huh:

 

100% inwigilacji, brak prywatności, u znacznej części użytkowników wyzwala (moim zdaniem) jakąś niezdrową potrzebę ekshibicjonizmu. Setki, tysiące i więcej znajomych, really? Itp. Na szczęście ta pandemia (chyba),(mam nadzieję, że wkrótce) też się kiedyś skończy.

 

Co go zastąpi? Może Snapchat?

 

"  W ogóle jesteś pierwszą osobą (w ogóle, bo nie tylko w internetach), która mi zarzuca poprawność polityczną. Dziękuję. :-]"

 

Hmm, raczej nie ma za co  :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Chciałem jeszcze dodać, dla tych, którzy wieszczyli, że grupa na Facebooku zabije forum. Sprawdziłem statystyki lipiec 2018 vs lipiec 2017. I na forum ruch wzrósł o 56% :)

A do tego o 3% wzrósł odsetek osób, które tu wracają, a nie są jednorazowym strzałem z Google.

 

Moi drodzy - forum się rozwija i ma się coraz lepiej :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Odgrzeję temat ku ciekawości dyskutujących w tym temacie (o ile jeszcze tu zaglądacie ?

Sprawdziłem statystyki i forum w 2019 odwiedziło ok. 450 tysięcy unikalnych użytkowników (według statystyk Google Analytics, nie że zarejestrowanych osób ;)
W 2020 było ich ok. 525 tysięcy, tak więc wzrost rok do roku to 16%.

Tak więc forum cały czas, skromnie, ale jednak, rośnie w siłę dzięki Wam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...