Skocz do zawartości

MTB max 3500 jako pierwszy rower


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

O mnie.

AMATOR pełna gębą. Chwiałbym zakupić swoj pierwszy rower którym chciałbym sie jeździć w 60% po lasach i 40% po mieście. Mój wiek to 28 lat waga 84kg  wzrost 178cm. długość nóg do krocza to 78cm. 

Proszę o profesjonalną poradę co do modelu ponieważ nie mam wiedzy na ten temat i nie wiem  czym się sugerować. Rower chce kopić na allegro.
 

z góry Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jesteś na granicy rozmiarów 17,5 i 19 cali. Masz krótkie nogi, dłuższy tułów. Możesz dobrze się czuć na obu ramach. Co kupić?

Rower, który ma osprzęt minimum Deore (kluczowe są manetki a nie przerzutki), amortyzator powietrzny dobrej firmy RockShox lub Manitou (nie Suntour). Z hamulcami jest gorzej bo większość producentów przy tej cenie daje chłam. Najtańsze dobrze działające hamulce to Shimano Alivio M446 lub M447 lub SRAM/Avid DB3. No i żeby nie ważył tonę czy maks 13,5kg, chętniej mniej

 

Przykładowe rowery: Cube Attention SL, Merida Big Nine 500

Odnośnik do komentarza

Jesteś na granicy rozmiarów 17,5 i 19 cali. Masz krótkie nogi, dłuższy tułów. Możesz dobrze się czuć na obu ramach. Co kupić?

Rower, który ma osprzęt minimum Deore (kluczowe są manetki a nie przerzutki), amortyzator powietrzny dobrej firmy RockShox lub Manitou (nie Suntour). Z hamulcami jest gorzej bo większość producentów przy tej cenie daje chłam. Najtańsze dobrze działające hamulce to Shimano Alivio M446 lub M447 lub SRAM/Avid DB3. No i żeby nie ważył tonę czy maks 13,5kg, chętniej mniej

 

Przykładowe rowery: Cube Attention SL, Merida Big Nine 500

Ślicznie dziękuję  za poświęcony czas na odpowiedź. i dodam jeszcze ze nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie odnośnie rozmiaru kół?

27,5 czy 29?

Odnośnik do komentarza

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem kół 27,5 a zdecydowanym zwolennikiem 29 cali. 27,5 mają zaletę większej zwrotności w bardzo technicznym terenie i są lżejsze. 29 są szybsze, stabilniejsze na zjazdach i dużo bardziej komfortowe. Popieram podejście firmy Trek, która koła 27,5 oferuje tylko w rozmiarach S (rama 15,5 cala), dla użytkowników do 162 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...