Skocz do zawartości

Kask dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Szukam kasku dla dziecka 2,5-letniego przewożonego na foteliku rowerowym. Teren miejski, ale raczej boczne uliczki i ścieżki (bez bicia przyznam, że chociaż staram się unikać, czasem też chodniki, bo infrastruktura w moim mieście jest dra-ma-ty-czna, więc kiedy czuję, że robi się niebezpiecznie wolę mandat niż narażanie dzieciaka). Czasem park, leśne ubite ścieżki. Póki co mamy kask dziecięcy btwin 300 - taki z decathlonu za 40 zł. Był kupiony na rowerek biegowy, na którym dziecko dopiero powooooli się uczy popylać i przemieszcza się jeszcze znacznie wolniej niż biegając, więc mam poczucie, że taki kask wystarczy ;) Co innego jednak kiedy dziecko siedzi w fotelu na rowerze o znacznie większej prędkości - wiadomo, z dzieckiem jeździmy powoli i bardzo ostrożnie, ale mimo wszystko wypadki chodzą po ludziach. Szukam więc kasku dla 2,5-latka (ma sporą głowę, więc może lepiej powiedzieć, że dla 3, 4-latka), który będzie wystarczająco dobry, żeby cokolwiek dać "w razie wu". Nie chciałabym, żeby to był drogi kask, wolę niższą półkę cenową, ale jednak wiadomo - bezpieczeństwo tutaj najważniejsze. A może ten kask z decathlonu jest wystarczająco dobry? 

Będę wdzięczna za Wasze opinie :) 

Odnośnik do komentarza

Kaski z Decathlonu są czasem kiepskie, czasem przeciętne, a czasem dobre, a czasem bardzo dobre. Jakość zależy od ceny. Oznaczenie 300 sugeruje raczej średni kask ale mogę się mylić bo to może nie być adekwatne do oznaczeń serii dla dorosłych.

Czy ten posiadany jest za mały, że chcesz go wymienić? Co ewentualnie jest z nim nie tak?

Jeśli ten co posiadasz jest wymiarowo dobry to zostaw go. Jeśli za mały, podjedź do Decathlonu lub innego sklepu rowerowego i zobacz na żywo z czego można wybrać. Dziecko nie ściga się w rajdach więc to nie musi być nic supernowoczesnego. Nie może być za mały czy za duży i musi się spodobać właścicielowi.  

Pochwała za dbanie o zdrowie dziecka. :D 

Odnośnik do komentarza

Rowerowy365 - kask jest dobry i jeszcze długo będzie dobry! Jest praktycznie nieużywany, bo dziecko nie miało póki co dużego zapału do biegówki. 

Chodzi wyłącznie o to, że kupiłam pierwszy lepszy kask z myślą "nie musi być jakiś super, póki dziecko nie rozwija prędkości na rowerku". Teraz chodzi o jazdę na foteliku mojego roweru, gdzie już będzie znacznie szybciej, niż na biegówce u początkującego dwulatka :)

 

 

Mamy dokładnie ten kask: https://www.decathlon.pl/kask-miejski-na-rower-300-dla-dzieci-fioletowy-id_8322900.htmlJeżeli ten kask jest ok, to oczywiście z chęcią przy nim zostanę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli się uprzesz to oczywiście możesz wymienić na bardziej zabudowany. Tylko czy będzie lepszy?

 

https://www.decathlon.pl/kask-na-rower-bh-bmx-320-id_8353334.html

ten może być za duży,

 

https://www.decathlon.pl/kask-520-robot-jr-id_8384935.html

ten z opisu może być lepszy.

 

Jeśli obecny kask nie spada z głowy, siedzi odpowiednio głęboko (żeby chronił boki głowy) i jest dobrze zapięty to wg mnie w zupełności wystarczy. 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być wyrocznią - w końcu tu chodzi o bezpieczeństwo ale ja bym dziecko w takim kasku zabrał na fotelik. Dla dziecka ciężko coś więcej wymyślić, chyba jest trochę mniejszy wybór.

Kaski dla dorosłych? Temat rzeka. Wiem, że serie 700 i 900 z Deca były gdzieś tu na forum polecane ale problem był z dopasowaniem i uciskaniem. To tak indywidualna sprawa jak siodełko. Ja używam jakiegoś starego Kellysa, który ma już sporo zadrapań, gąbki wewnątrz odpadają i jest trochę z płytki ale nadal służy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...