Skocz do zawartości

Sony fdr x3000 vs gopro 6


Rekomendowane odpowiedzi

Na kamerach się co prawda nie znam, ale znajomy ma go pro najnowsze i mówi, że rewelacyjnie mu się spisuje. Widziałem filmy z jego wypadu narciarskiego, faktycznie dobrze to wygląda. Zresztą wiele osób kręcacych sportowe filmy używa go pro, wiadomo że po części to marketing, ale gdyby się te kamery nie sprawdzały, to nikt by ich nie używał. Ten rynek jest dość wąski nie licząc beznadziejnych kamerek z CHRL. Patrz też na ceny i dostępność akcesoriów (zwłaszcza baterii, ale także standów, obudów, mocowań).

Odnośnik do komentarza

Spojrzałem na to Sony. Nawet kiedyś rozważałem zakup. Mam starszą kamerę Contour i Xiaomi Yi. Yi ma zaletę że jest nieduża i jest do niej multum uchwytów pasujących też od GoPro. Ale wadę że jest kiepska jakość i przez brak wyświetlacza nie wiadomo ile zostało baterii, co nagrywa i na jakich ustawieniach. Ciągłe łączenie z telefonem, nie wchodzi w grę na wycieczce z grupą bo nikt nie będzie czekał nie wiadomo ile aż ktoś poustawia kamerę. Więc dla mnie Sony ze z względu na problemy z montażem i brak LCD, kompletnie nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza

Gopro to klasyka. Powiedzialbym nawet ze ikona kamer sportowych. Jednak sony ma tez spore grono zadowolonych uzytkownikow.

Mocowania itp to zaden problem bo na allegro mozna tanio dostac do sony.

Brak wyswietlacza nie stanowi dla mnie problemu bo w zestawie jest dolaczony pilot. Obie kamery maja problem ze sparowaniem z telefonem. Dotykowy wyswietlacz w gopro lubi sie przyciac. W nocy lepiej radzi sobie sony np poswiata latarni jest zolta a nie jak w gopro zielona. Sony ma lepszy mikrofon ale przy wietrze slychac szumy. Gopro lapie wiecej szczegulow ale kolory sa przesycone.

Po obejrzeniu kilkudziesieciu filmow porownawczych na YT mam wrazenie za w pewnych warunkach lepiej radzi sobie sony w innych gopro.

Wygoda uzytkowania jest dla mnie drugoplanowa.

Chyba bede musial rzucic moneta :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...