Skocz do zawartości

Gravel / endurance / XC? do 4000


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chcialbym kupic rower i po pewnych rozejrzewaniu sie na rynku (dzieki Łukaszu za artykuły) nie mam pojecia co zrobic. Szukam stosunkowo komfortowego (obedzie sie bez przedniego amora) roweru ktory 80-90% zycia spedzi na asfalcie, ale nie chce tez bac sie wjedzac na sciezki lesne wokol ktoregos z poznanski jezior i czy pokrecic sie po roznych zakamarkach miasta gdzie asfalt jest daleki od idealu. Nie mam miejsca na dwa rowery wiec rozwazam posiadanie dwoch kompletow kol z roznymi oponami - tyle miejsca sie znajdzie. Niestety wiekszosc rowerow szoszowych nie pozwala na montaz szerszych opon - tylko czy ktoś mi powie jaka szerokosc gum do moich zastosowac wystarczy ? :)

 

Po głowie obecnie chodzi mi coś takiego https://superiorbikes.eu/pl/2016/x-road ale boje się ze ta geometria nie jest specjalnie wygodna. Generalnie mozna taki rower wyrwac w moim budzecie i zamontowac do niego szersza niz normalnie opony. Z drugiej strony rozwazam cos w tym kierunku - http://allegro.pl/fuji-sportif-1-5-disc-ml-przelaj-gravel-przelajowy-i7145895890.html - tylko pytanie czy dobrze robie ?

 

Jestem otwarty na rozne marki i pomysły wiec piszcie :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne to Fuji i niedrogie. 

Po przebiegu górnej rurki ramy i ustawieniu siodełka wydaje mi się że będzie raczej wygodny. Jednakże zaraz znajdą się malkontenci: - że nie cały karbonowy, - że tylko Tiagra, - że hamulce mechaniczne i że nie jakieś wypasione; - że nie ma wewnętrznego prowadzenia pancerzy; - że hamulce (znów) nie są hydrauliczne; - że nie ma sztywnych osi. Jeżeli Ci te "wady" nie przeszkadzają to bierz. Sportif był chyba polecany nawet przez p. Jacka (na dziś prawie 3800 napisanych postów na forum...)

Odnośnik do komentarza

O tym ze opony musza byc szersze wiem :) Mnie generalnie interesuje cos podobnego do sciezek w mazurskich czy kaszubski lasach, nic bardziej hardkorowego :) X-Road'a za 4k mozna wyrwac tutaj http://strefarowery.pl/x-road-alu/710-rower-sup-x-road-elite-disc-700x520700x520-8592842057509.html?search_query=x-road&results=37:) Ale mam obawy czy jego pozycja nie jest zbyt agresywna jak na moj kregoslup ;) Poza geometria jest bliski idealu bo mozna do niego wrzucic opony np 32 i mialbym pozamiatane a tak wciaz sie cykam. Laczenie rurek z przodu jest niziutkie, mostek tez nie ma podkladek do regulacji wysokosci. Na bikeboard nawet pisali ze to troche agresor http://bikeboard.pl/artykuly,pokaz,superior-x-road-team-issue wiec skoro dla nich to tymbardziej dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i kupiłem Cannondale Synapse 105 Disc rocznego za polowe ceny salonowej B) B) B)  Cierpliwi beda nagrodzeni  ^_^ Zobaczymy czy rower endurance bedzie taki uniwersalny jakbym chcial. Zrobiłem duzo wiecej research'u m.in czytajac sporo m.in brytyjskich for i z tarczami moge tam wrzucic Panaracer'a GravelKing'a SK 28mm albo 32mm (bo jest wezsza w rzeczywistosci). Okazuje sie ze rower ma miejsca montazowe na blotniki i mozna sie pobujac z bagaznikiem z tylu wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze :) Jedyne co mi nie lezy poki co to siodelko :P

Odnośnik do komentarza

Wyhaczyłeś super okazję, podoba mi się ten rower, ma trochę dziwnych patentów, ale jest fajny, tylko dlaczego nie jest pełnoprawnym gravelem, chociażby wersja SE (bomba wygląd) mogłaby mieć większe prześwity, zwykła niech se będzie szosą endurance. Spore przekroje rur i odległość ramienia korby (super, jak ktoś szura na platformach) są jak znalazł pod gravel, ale prześwitów mało. Nie wiem, jakie masz lasy, ale mam nadzieję, że będziesz jechał, a nie prowadził?. Komfort na Gravelkingu 32C na szosie będzie lux. Dobry zakup.

Odnośnik do komentarza

Właśnie doczytałem, że kręcisz się koło Poznania. Szczerze przyznam, że w okolicach jezior Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz to nie jeździłem od wielu lat i sam jestem ciekaw jakie tam teraz warunki. Kiedyś miejscami było tam sporo piasku. Może kiedyś się wybiorę, choć nie mieszkam w samym Poznaniu i kawałek mam, żeby tam dojechać.

Gratuluję zakupu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...