Skocz do zawartości

ubezpieczenie roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
czy ktoś z was ubezpieczał rower od kradzieży? Mieszkam w naszej kochanej stolicy i w zeszłym roku w zimę ukradli mi rowerek - bolało. Na policji dowiedziałem się, że teraz nie sezon na rowery i znika ich tylko 100 miesięcznie ( w mojej dzielnicy) a w lato dochodzi do 500. Pytam bo rower i wózek dziecięcy w kawalerce się nie mieszczą i czasami muszę parkować na klatce. 
Znalazłem ubezpiecznie Aviva - 237zl rocznie z 4999zl warty rower
Widziałem, że tych ofert jest sporo ale nie wiem czy w razie kradzieży nie powiedzą "ALE".

Odnośnik do komentarza

Jak masz ładny rower to możesz powiesić go na ścianie zamiast obrazu lub nad komoda, a poza sezonem podrzucić na przechowanie komuś kto ma więcej miejsca. Bo przy tak niskiej kwocie i tak wysokim odszkodowaniu to pewnie jest masa obwarowań o których wspomniała Elle , inaczej Janusze wyłudzeń już dawno by doprowadzili ubezpieczyciela do bankructwa.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Warunkiem ubezpieczenia jest posiadanie U-locka albo tego zabezpieczenia składanego ( w co i tak zamierzam zainwestować ). Roweru używam a w zasadzie używałem cały rok, dlatego zwłaszcza w zimę trzymany był na klatce schodowej - błoto śnieg itp więc powiesić tego na ścianie się raczej nie da a codzienne mycie pod prysznicem też odpada. Na noc będę chował do domu a w dzień usłyszę jak ktoś będzie próbował szlifierką działać. Dodatkowo chciałem mieć właśnie ubezpieczenie w postaci polisy. Dodam, że rower przypinałem do rury z gazem ( fi jakieś 100mm, w sensie większej niż te co w mieszkaniach). 

Ubezpieczyć można rower max do 5k i max 2-letni chyba, że polisa trwa od początku. Jestem bardzo ciekawy, może ktoś właśnie korzystał i ma doświadczenie.

Odnośnik do komentarza

Chyba czytaliśmy inne warunki. Ja regulamin Avivy rozumiem tak, że polisa obejmuje wypłatę środków do dwudziestego czwartego miesiąca od daty zakupu. Bez względu na to, kiedy wykupisz ubezpieczenie. Ciekawa jestem przy tym, czy zdanie "musisz posiadać dowód zakupu roweru" potrzebne jest wyłącznie do potwierdzenia, że jesteś jego posiadaczem, czy również do wyznaczenia kwoty ubezpieczenia. Bo jeśli to pierwsze, to wbrew pozorom ubezpieczenie jest mało korzystne. Składka przy rowerze kupionym za 5000zł to jak piszesz 237zł, natomiast zaledwie 40zł mniej (w skali roku kwota śmieszna) kosztuje ubezpieczenie roweru wartego 3000zł. Natomiast przy ewentualnym zwrocie środków różnica już spora, zwłaszcza w późniejszych miesiącach. Pamiętajmy, że "suma ubezpieczenia zależy od wieku Twojego roweru. Przy rowerach kupionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacamy 100% podanej wartości roweru. Jeśli od daty zakupu minęło od 13 do 18 miesięcy - 90%, a jeśli od 19 do 24 miesięcy - 85%". Oczywiście, zawsze lepiej dostać tysiąc niż nic, ale jak to dziś przeczytałam na jednym z blogów: " Czy warto zatem ubezpieczać rower od kradzieży? Moim zdaniem – tak. Najlepszą polisą będzie porządne zapięcie, a najlepszym agentem – sprzedawca w sklepie rowerowym."

 

A jak miałeś dotychczas zabezpieczony, że ukradli i czym się to obecnie będzie różnić? Rodzajem zapięcia?

 

Trzymanie jednośladu w domu jest mocno przereklamowane ;) Nie wyobrażam sobie przechowywania w taki sposób całorocznego roweru. Wystarczy, że szosą pojeździłam jesienią w słoneczny dzień, ale kiedy wcześniej padało i nie zdążyły wyschnąć wszystkie kałuże, a już miałam dwie godziny mycia. Co innego, jak się nie ma kawalerki, rodziny i mieszkanie do tego dostosowane (np. kafelki czy PVC na przedpokoju, bo już w przypadku paneli nie polecam), a dodatkowo zacięcie oraz czas na sprzątanie, wtedy można takie praktyki wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Proponuję doczytać bardzo dokładnie warunki ubezpieczenia OWU. Bo większość ubezpiecza tylko kradzież z rozbojem. Nie wierzę, że za 54 zł dają ubezpieczenie, które ma sens. Nasza grupa szosowa ma warunki specjalne i w ramach nich mamy ubezpieczenie od uszkodzenia roweru w zawodach, na treningu i kradzieży ale to ubezpieczenie kosztuje 350 zł rocznie, bo jest to ubezpieczenie grupowe. Normalnie ok. 500.

Odnośnik do komentarza
Dnia 17.03.2019 o 17:55, jajacek napisał:

Proponuję doczytać bardzo dokładnie warunki ubezpieczenia OWU. Bo większość ubezpiecza tylko kradzież z rozbojem. Nie wierzę, że za 54 zł dają ubezpieczenie, które ma sens. Nasza grupa szosowa ma warunki specjalne i w ramach nich mamy ubezpieczenie od uszkodzenia roweru w zawodach, na treningu i kradzieży ale to ubezpieczenie kosztuje 350 zł rocznie, bo jest to ubezpieczenie grupowe. Normalnie ok. 500.

Podpowiesz jaka to firma?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Może będzie to przydatna informacja dla niektórych użytkowników forum - na rynku pojawił się nowy produkt ubezpieczeniowy opracowany we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego i PZU S.A. - PZU Bezpiecznie Rowerem. Dostęp do b. taniego i kompleksowego ubezpieczenia otwiera bezpłatna rejestracja roweru w antykradzieżowej bazie Stowarzyszenia:  BIKEMONITOR.PL  .  Rejestrację można przeprowadzić w ciągu 13 miesięcy od daty zakupu roweru.

Casco roweru obejmujące także kradzież "z ulicy", przy bardzo liberalnych wymogach zabezpieczenia roweru (bez wskazywania producentów czy też klas), - poziom składki tylko 4 lub 5 % wartości roweru z wyposażeniem!!! Możliwość doubezpieczania roweru i jego wyposażenia w trakcie trwania polisy, po upgradzie części lub dokupieniu wyposażenia!

Dla przykładu : NNW (składka 23 zł) + OC na 100.000 zł (składka 46 zł) + pełne Casco roweru i wyposażenia obejmujące też kradzież „z ulicy”, na sumę 2.000 zł (składka 5% wartości czyli 100 zł) = składka łączna w wysokości 169 zł za rok!!!

W zakładce https://bezpiecznierowerem.bikemonitor.pl  można sobie sprawdzić poziom cenowy i zakres ochrony

Odnośnik do komentarza

Witam.

Chyba nie do końca jest tak jak piszesz @bikemonitor.

"Rejestrację można przeprowadzić w ciągu 13 miesięcy od daty zakupu roweru."

Na ich stronie można znaleźć takie info: "Czy mogę zarejestrować rower używany? Nie, rejestrujemy tylko nowe rowery. Wyszliśmy z założenia, że w systemie powinny się znaleźć tylko rowery, o których możemy powiedzieć, że są w 100% legalne i znamy ich źródło pochodzenia."

Ponadto:

"Jak mogę zarejestrować rower w systemie Bike Monitor? Do systemu Bike Monitor trafiają tylko nowe rowery. Rejestracja odbywa się podczas zakupu roweru. Twój nowy rower do bazy wprowadzi sklep/serwis, który współpracuje z Bike Monitor. Wystarczy, że zgłosisz chęć rejestracji nowo zakupionego roweru."

a lista sklepów/serwisów jest bardzo krótka - 7 sklepów - słabo.

Poczekam aż się rozwiną.

Pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza

Przez rower nowy w kontekście rejestracji rozumiany jest rower do 13 miesięcy od daty zakupu - wystarczy wrócić z paragonem do sklepu.

Rowery rejestrowane są w sklepach oficjalnej sieci sprzedaży producentów współpracujących z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym - wykaz producentów dostępny jest na bikemonitor.pl

Trwają prace nad przygotowaniem zbiorczego lokalizatora /wykazu sklepów na portalu bikemonitor.pl

W zakładce "O ubezpieczeniu" na bezpiecznierowerem.bikemonitor.pl są informacje dotyczące procesu rejestracyjno-ubezpieczeniowego, w tym dotyczące 13-miesięcznego okresu na rejestrację roweru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...