Skocz do zawartości

Jakie zapięcie rowerowe wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam porównanie mój U-lock i łańcuch kolegi. Waga łańcucha trochę odstrasza + kłódka, która też jest masywna. A, że gruby i długi to nie mieści się w podsiodłówce lecz zalega w plecaku - ok. 2,5kg. Kolega nie wie jaka klasa ogniw ale że grube to ma nadzieję, że tak łatwo przeciąć się nie da. Mój U-lock lżejszy ale za to "krótszy" i nie mogę przypiąć roweru do niektórych elementów wystroju miasta. Waży ok 1,5 kg i jak na razie (odpukać) odstrasza złodziei. Wożę go w plecaku i przestałem zauważać jego ciężar ale czasem mocuję go do przedniego widelca. Hałasuje wtedy ale nie przeszkadza i nie zajmuje miejsca w plecaku. 

Polecam mimo wszystko U-lock choć nie jest idealny. No i nie jest może najwyższej klasy bo z Decathlonu. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Ja też się podłączę do tematu. Najpierw myślałem o klasycznym u-locku ale zobaczyłem jeszcze taki wynalazek:ONGUARD ARMORED Revolver X4P 8146 ULOCK, np: http://allegro.pl/zamkniecie-onguard-armored-revolver-x4p-8146-ulock-i6950759571.html

Czy ktoś może ocenić tego typu zapięcie? Reklamowane jest jako lekkie i ma poziom bezpieczeństwa 55/100, czyli więcej niż tańsze ale firmowe u-locki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja mam normalne zapięcie rowerowe, które zresztą kupiłem nie dawno w rowerowym, za jakieś 12 zł.

Nie mam nowoczesnego i nowego roweru, a tym bardziej jakiegoś drogiego, więc nie jest mi potrzebne droższe i lepsze zapięcie.

Raczej, lepszych i droższych zapięć do rowerów używa się w przypadku dość drogich rowerów i wtedy musi być pewność, że nikt nie ukradnie takiego roweru.

 

Miałem wcześniej inne, podobne zapięcie, ale dałem je ciotce, ponieważ ona też jeździ rowerem i nie miała żadnego zapięcia, więc już nie kupowała nowego.

 

Chociaż, teraz, złodzieje rowerów, potrafią ukraść każdy rower spod sklepu, nawet stary rower.

Lepiej nie dawać okazji złodziejom.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajna rzecz. Gruba linka w dodatkowym pancerzu + ten fantastyczny płaski element wchodzący w zamek. Myślę, że wytrzyma 15 sekund pod niezbyt wielkimi nożycami.

Za te pieniądze jedynie U-Lock.

Wielkie dzięki, tak myślałem, że to tylko marketing ale wolałem zapytać ekspertów. Zamawiam zaraz u-locka.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Używam defendera na co dzień z łańcuchem. Bez tylko jak jestem w pobliżu (np. kawiarnia, a rower stoi obok mnie), złodziej nie odjedzie, a uciekając z 20kg rowerem na plecach raczej jest na przegranej pozycji ;-). Mam dwa łancuchy: cieńszy (RLC100), który wożę "na wszelki wypadek", na krótsze postoje i grubszy (DPI 110) jak zamierzam zaparkować na kilka godzin. Oprócz tego mam na przedniej osi Abus Nutfix, aby ktoś mi nie podprowadził przedniego koła.

Niewątpliwą zaletą łańcucha wpinanego do podkowy jest praktyczność: metrowy odpowiada prawie dwumetrowemu zwykłemu łańcuchowi. No i mogę się przypiąć do wielu rzeczy. Ostatnio mając łańcuch RLC 140 (1,4m długości) do słupa trakcji trolejbusowej. Ale już metrowy pozwala przypiąć się niemal gdziekolwiek (ja korzystam z kraty zabezpieczającej okno na wysokości metra nad ziemią).

Wada, to wiadomo: waga, jak porównasz do u-locka czy zapięć składanych.

No i nie ma zapięć idealnych: przecięcie RLC 100 (5,5mm) trwało 27 sekund szlifierką (w wygodnych warunkach).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mnie kusiło, żeby do czasu zakupu czegoś innego podjąć linkowy challenge i zobaczyć, kiedy rower zniknie :D Ale to taka dygresja. Generalnie chciałam Was spytać, jak to jest z tymi tańszymi (poniżej 100zł), ale markowymi u-lockami. To znaczy mam na myśli coś w stylu OnGuard Neon czy Kryptonite Keeper - czy w zasadzie to to samo, co grubsza linka, czy też mają rację bytu i jednak jest to coś mocniejszego (albo przynajmniej bardziej zniechęcającego)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...