Skocz do zawartości

Miasto, drobne wyprawy do 1000 - czy mam się czegoś obawiać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępnie powiem że niestety ale dysponuje bardzo małym funduszem jeśli chodzi o zakup roweru wiec cudów tez nie oczekuję ale mam nadzieję że w kwocie do 1000 zł pomożecie mi znaleźć coś ciekawego. :)

Dla porządku:

Wzrost: 180cm
Waga: 70kg
Długość nogi: obecnie nie jestem w stanie podać, później dodam info.

Przeznaczenie:
Głównie miasto, możliwe dalsze wypady za miasto ale raczej będę trzymał się szosy (90%). Myślałem o jakimś

Budżet: 1000zł
Wiem że to wręcz minimum ale liczę że uda się coś znaleźć.

Dodatkowe uwagi:
Sugerując się wpisem https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-1000-zl/ jestem dość mocno nakierowany na model RIVERSIDE 120 B'TWIN.
https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside120-id_8379017.html?utm_source=convertiser&utm_medium=affiliate&utm_campaign=2296&cvrid=2296&cvrsid=225813
Problem niestety jest taki, że im dłużej czytam opinie tym bardziej mam obawy że nie przetrwa on jednego sezonu.

Czy macie jakieś sprawdzone opinie na temat firmy/modelu?
Czy warto zainteresować się jednak czymś innym?

Budżet dość sztywny dlatego proszę o pominięcie uwag typu "uzbieraj jeszcze....".
Nadal studiuje i mam też sporo innych wydatków a zdaje sobie sprawę że jest jeszcze kilka innych "gratów" które będę musiał dokupić razem z rowerem. Lubie majsterkować wiec chcę tez mieć pod ręką podstawowe narzędzia tak by spokojnie drobne naprawy przeprowadzać samemu.

Odnośnik do komentarza

A może B'twin TRIBAN 100?

hmm, nawet nie brałem pod uwagę szosowych modeli.

Obawiam się tylko trochę czy kierownica będzie mi pasowała (a dokładniej ułożenie klamek hamulca) ale poza tym faktycznie wydaje się o wiele ciekawszy.

 

 

edit:

Proszę też osoby doświadczone w temacie o słów kilka na temat tego RIVERSIDE 120 B'TWIN.

Szukam czegoś naprawdę prostego dlatego obawiam się że zaproponowany TRIBAN 100 może mi nie przypaść do gustu.

Odnośnik do komentarza

(...)

Widziałem niedawno Tribana 100 w Decatlonie. To jakieś nieporozumienie.

(...)

Właśnie byłem i widziałem też, faktycznie nie wzbudza zaufania, pozostanę chyba przy RIVERSIDE 120 choć wydaje się podobnej jakości. Mam nadzieje że jakoś się sprawdzi na początek. :)

Pozdrawiam i dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza

Za tysiaka raczej szukał bym używki.

Widziałem niedawno Tribana 100 w Decatlonie. To jakieś nieporozumienie.

To coś takiego, jak rowery MTB z marketów za 200 zł 20 lat temu.

O, wreszcie ktoś ma podobną opinię na temat Tribana setki. Może nie aż 200zł z marketu, ale i tak bym nie chciała.

 

W tej cenie masz jeszcze królów Allegro, Kands, Lazaro, Spartacus i ostatnie objawienie budżetowego sezonu: Vellberg ;)

Riverside wydaje mi się przy nich ofertą słabszą. Plastikowe klamki hamulcowe, Microshift, stalowa rama i - tu mnie zjadą - uginacz zwany amortyzatorem. Ja sobie na miejskie dziury nawet i to cenię, ale akurat z tą ostatnią opinią liczyć się nie musisz :)

Do tego dochodzi serwis Decathlonu - jasne, gwarancja jest i raczej bezproblemowa. Problemem jest natomiast niewykwalifikowa kadra - a to zamówią nie to, co potrzeba, a to złą część im przyślą, a to trzeba czekać, bo jedzie z Francji, a to nie ma nikogo, kto by to poprawnie złożył do kupy. Ja do moich teraz już nawet nie chcę zanosić dętki na wymianę ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć, postanowiłem troche podnieść budżet i jestem mocno zdecydowany na model GIANT ROAM 4 2017. Jest teraz dość mocno przeceniony i stoi w sklepie niedaleko mnie wiec mnie zaciekawił.

 

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-4-2017

 

Czy to dobry wybór?

Czy firma jest godna zaufania?

 

 

Drugi model który tez mnie ciekawi to Kross EVADO 1.0.

 

https://www.kross.pl/pl/2018/cross/evado-1-0

Odnośnik do komentarza

Temat rowerów crossowych do 1500zł był już wałkowany na forum wielokrotnie- poszukaj.  Trudno znaleźć cokolwiek lepszego w tej cenie niż tzw. królowie allegro.Z powyższych 3 najlepszy evado 4.0. 

 Roam i evado1- wg. mnie szkoda kasy.  

 

Glazina- jak można otrzymać takie 10% zniżki do dobre rowery- trzeba się zapisać do newslettera czy już coś kupić wcześniej na stronie?

Odnośnik do komentarza

Dobre Rowery jak najbardziej polecam, ale czy sam rower? Wiara, że płacąc 1500zł za Krossy, Romety, Gianty i inne Unibike'i, otrzyma się coś lepszego od Kandsa itp. jest naiwna i sprowadza się do wewnętrznego poczucia. Za 1400-1500zł ci z Allegro oferują najdroższe i najlepiej wyposażone modele. Ale, no właśnie ale - wbrew pozorom, poczucie nie jest bez znaczenia, a ostatecznym kryterium wyboru zawsze powinien być gust przyszłego właściciela. Tak więc, jeśli masz głęboką wiarę, że uznane marki dadzą Ci coś lepszego niż marki zwane pogardliwie królami serwisu aukcyjnego, no to cóż - wybór jest jasny.

 

Jeszcze przy okazji Dobrych Rowerów, to na te 10% trzeba się troszkę napracować ;) Ja robiłam dwukrotnie większe zakupy i jeszcze musiałam dorobić braki kilkoma opiniami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...