Skocz do zawartości

Mała prośba do wszystkich


manawell

Rekomendowane odpowiedzi

Pokoje powinny być przede wszystkim czyste, łóżka wygodne, a łazienki z ciepłą wodą i bez grzyba. 

1. spotkałem się z apartamentem (romantyczny wyjazd z żoną), w którym były oddzielne kanapy i musieliśmy spać w osobnych pokojach,

2. w Gołębiewskim w Karpaczu, nie było ciepłej wody pierwszego wieczoru,

3. byłem w pokoju z TV, w którym był jedynie program 1TVP

 

Od przybytku jaki planujecie wymagam:

1. prysznica - może być zasłonka PCV byle czysta

2. łóżka koniecznie pojedynczego - bo wysiłku spanie w dwójkę może jest romantyczne ale gorzej się człowiek wysypia

3. śniadania - mogę wstawać rano i lecieć po bułki ale czasem trzeba sobie podarować odrobinę luksusu

4. zamykanego miejsca na rower

 

Czego nie trzeba:

1. TV nie jest konieczny - nie po to jadę na urlop żeby oglądać jakieś głupie programy czy filmy

2. WIFI nie jest konieczne - nie po to jadę na urlop żeby fotki wrzucać od razu na srajbuka (którego nie mam) i żeby siedzieć przed monitorem. W razie potrzeby mogę skorzystać z internetu w telefonie, no chyba że tak jak ja nie ma się srajfona

 

Może być:

1. Jeśli przybytek jest w centrum to byle nie przy głównej trasie, jeśli poza miastem to nie dalej niż 20 km od centrum - w końcu można czasem podjechać i zwiedzić taki Zamość, a turystyczne eskapady planować na około

2. Dobrze jeśli jest coś w rodzaju baru, w którym można skonsumować browarka po całym dniu jazdy, a jeśli nie ma to fajnie jeśli gdzieś niedaleko jest jakaś knajpa

 

Cena? Nie wiem. Może 40zł, może 60zł od sztuki. Wszystko zależy od podstawy i dodatków. W zasadzie od wielu czynników.

 

Może nie jestem wymagający. Mogę spać byle gdzie (zawsze mogę użyć stoperów), jeść byle co (mogę zapić piwkiem). Lubię spokój, kontakt z naturą, luz na trasie. A wygody? Wygody mam w domu  :D 

Sami musicie niestety znaleźć złoty środek.

 

 

Tysiące ludzi, setki knajp i pensjonatów. Infrastruktura bardzo rozwinięta, pociągi przystosowane do przewozu dziesiątek rowerów, ludzie wysypujący się z nich. Dofinansowanie państwa i lokalnych samorządów. To samo na Szumawie. A u nas? Minister idiota mówi że nie ma warunków do jazdy rowerem więcej niż 2 miesiące w roku w związku z czym nie należy rozwijać infrastruktury rowerowej. Na szczęście jest już historią ale jednego debila zastąpią następni. Ale to już dyskusja polityczna na inne forum.

 

@Jacek jak potrzebujesz tysięcy ludzi, knajp i pensjonatów to zapraszam do Poznania. Wszystkiego pod dostatkiem  ;) . A tak na poważnie to trzeba znaleźć złoty środek. Jedni przeginają i nie pozwalają jeździć nigdzie inni robią i udostępniają tyle szlaków, że jazda przestaje być przyjemnością. A pamiętaj, że oprócz korzystających z singli są jeszcze zwyczajni turyści, którzy nie szukają zgiełku, knajp i "zjeżdżaczy" mknących z zawrotną prędkością w dół stoku. Gdyby nie ekolodzy, to połowa kraju była by wybetonowana, lasy wycięte, mokradła zasypane... a góry rozjeżdżone. Ale żeby było sprawiedliwie  :P to przyznam, że ograniczenia poruszania się rowerem po polskich górach są lekkim przegięciem. Czytałem artykuł w "Rowertourze" na temat szlaków górskich udostępnionych rowerzystom - argumentacja GOPRU mnie rozwaliła.

Odnośnik do komentarza

Ja nie potrzebuję tysięcy ludzi. Podaję to tylko jako przykład rozwoju turystyki rowerowej, który jest bardzo korzystny dla lokalnej społeczności. Dzięki temu rozwija się baza noclegowa, transport, gastronomia, sklepy, usługi. Oczywiście że trzeba znaleźć złoty środek.

Single, które są robione, nie prowadzą w okolicy głównych szlaków turystycznych tylko zwykle tam, gdzie turystyki prawie nie ma lub jest znikoma. Powodują one stworzenie wielu miejsc pracy, których w przeciwnym razie by nie było kosztem przegonionych paru przysłowiowych świstaków.

W Gorcach prawie pies z kulawą nogą się poza szczytem sezonu nie pojawia a jak chciano zbudować trasy rowerowe to się od razu podniósł wielki krzyk. A jest to bardzo biedny region, któremu by to bardzo pomogło.

Nikt też raczej nic nie betonuje tylko się robi szutrówki lub wytycza single usuwając przeszkody, zachowując naturalny charakter przyrody. Na Słowacji, ale też ostatnio i u nas, buduje się bike parki z wyciągami, bazą noclegową i gastronomią. Jak bywam w Kouty nad Desnou, bardzo znanym bike parku 2h drogi z Wrocławia, to stoi w weekend jakieś 100 czeskich samochodów i ze 300 polskich. Z czego wynika że jest duży popyt na takie usługi. Zimą ten sam wyciąg służy narciarzom, którzy jeżdżą po tych samych trasach.

Na Szumawie, na granicy Czech, Austrii i Niemiec, z kolei stworzono i oznakowano setki km tras dla lajtowych turystów. Większość tras jest albo asfaltowych, wąskimi asfaltami albo idących w lekkim, wyrównanym terenie. Bardzo duża część tych turystów jeździ tam na rowerach elektrycznych. Jest tam wiele wypożyczalni takich rowerów co u nas jest w kompletnych powijakach. Do tego w okolicy gigantycznego, sztucznego jeziora Lipno, są wielokilometrowe trasy asfaltowe do jazdy na rolkach, nartorolkach i rowerach, przeprawy promowe, statki wycieczkowe, parki rozrywki dla dzieci, żaglówki , kajaki, ścianki wspinaczkowe, spływy kajakowe i pontonowe i wiele innych atrakcji. Podobne warunki ma Jezioro Czorsztyńskie i jego okolice. Ale mamy jedynie ułamek tej infrastruktury. A mamy cztery razy tyle mieszkańców co Czesi. Gdzieś ci ludzie muszą wypoczywać i należy stworzyć warunki do takiego rozwoju.

U nas społeczeństwo do wielu z tych rzeczy nie dorosło. Z różnych przyczyn. Dlatego dla wielu szczytem lansu jest wjechać zaprzęgiem pod Morskie Oko. A potem wielki krzyk że nie ma ich biednych kto po ciemku odwieźć. Mając cztery razy więcej ludności od Czechów czy Słowaków, mamy też niestety cztery razy więcej idiotów a tylko 1/4 czy 1/5 Tatr należy do nas. I dlatego mamy tam takie kumulacje.

Proponuję więcej jeździć i więcej zwiedzać za  granicą to zmieni się Wasz punkt widzenia. Ceny w Czechach czy na Słowacji nie odbiegają od naszych a rowerowo jest dużo lepiej niż u nas.

Odnośnik do komentarza

Z mojego punktu widzenia wszystko już zostało powiedziane: wygodne łóżko, własna łazienka z prysznicem (nie będę odpisywał i ciepła woda, bo nawet sobie nie wyobrażam, że może gdzieś jej nie być:)). Śniadania powinny być bezwzględnie, do tego kuchni nie potrzeba przecież. Bezpieczne miejsce na rowery i ich mycie. TV kompletnie zbędny - odpuść. Zawsze możesz zostawić kartkę z prośbą o opinię. Jak zobaczysz zapotrzebowanie to uzupełnisz. WiFi koniecznie.

Odnośnik do komentarza

albo wpisać sobie w olx noclegi w zamościu i okolicy i podejrzeć (najlepiej osobiście) co oferuje konkurencja w podobnej cenie/standardzie jak ty planujesz, jak chcesz być otwartym na innych klientów niż rowerzyści to imo tv powinien być (wystarczy z naziemną TV), jakbyś chciał udostępnić wifi gościom to tu mała rada by poprosić jakiegoś internetowego speca by zabezpieczył twój sprzęt w jakiś sposób by nie można było korzystać z torrentów https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2652193.html

Odnośnik do komentarza

Jacek - to był żart  ;) 

Chodził mi jedynie o to, że zbyt bogata infrastruktura jednego typu odstrasza inny rodzaj turystów. 14 lat temu wniosłem moją 4 miesięczną córkę na Śnieżkę - ostrym podejściem. Pojechałem tam po 10 latach i ... odechciało mi się tych okolic. Z ostrego podejścia została wygładzona ścieżka, po której chodzili "turyści" w klapkach, powstały nowe szlaki po których można jeździć samochodami, o tłumach ludzi nie wspomnę. Piszesz o Czechach gdzie na parkingu stoi 400 samochodów. One muszą tam dojechać, ludzie chcą gdzieś zjeść - robi się miasteczko, które z górskimi szlakami w moim pojęciu nie mają wiele wspólnego. Stąd uważam, że trzeba zachować umiar. Nowe trasy zjazdowe są u nas potrzebne - to nie ulega wątpliwości, zostawmy jednak trochę z tych naszych dziewiczych gór. I dla nas i dla potomności. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...