Skocz do zawartości

Trasa rowerowa po Jurze 2017


Rekomendowane odpowiedzi

We wpisie na blogu "Rower w Gazie" >http://rowerwgazie.pl< wspominam 70-kilometrową trasę rowerową jaką przejechaliśmy w lato po okolicznych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jako, że Jura jest bardzo rozległym terenem można wspomnieć, że trasa przebiegała przez takie miejscowości jak: Ogrodzieniec, Podzamcze z Zamkiem Ogrodzieniec, Morsko i szlaki tamtejszej Jury. Trasa naprawdę malownicza, ale i ciężka i wymagająca wytrwałości w niejednym punkcie. Oto pełna z niej relacja >>> Trasa Rowerowa po Jurze <<<

Odcinki trasy:

Poręba - Las Porębski - Łazy

Łazy - Ogrodzieniec - Zamek Ogrodzieniec (Podzamcze)

Podzamcze - źródło Warty - Morsko (Zamek Bąkowiec)

Morsko - Zawiercie Blanowice

Zawiercie - Poręba

Jeżeli znasz te tereny i po nich jeździsz podziel się wrażeniami - zapraszam do dyskusji!!!

 

Twitter: @@Rowerwgaziepl

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przejechałam część szlaku orlich gniazd, krótką relację zdałam na blogu https://historiezrowerem.blogspot.com/2018/02/szlak-orlich-gniazd.html

Trasa rzeczywiście piękna ale ma pewne wady. W niektórych miejscach można się zgubić - o ile dobrze pamiętam np. w okolicach Morska, między Olsztynem a Żarkami. Między Pilczą o Bydlinem nie dość, że się zgubiliśmy to jeszcze wpadliśmy w błoto - zdjęcie szlaku w zasadzie nieprzejezdnego na blogu. Za Ogrodzieńcem w lesie więcej piasku i korzeni niż możliwości jazdy. I chyba problemy nie były spowodowane naszym gapiostwem bo widziałam jeszcze ze dwie pary wypadające z lasy z westchnieniem ulgi. Drogi chyba nie gubię ci, którzy po prostu jadą szosą. Ale trasa piękna, z wieloma atrakcjami.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że więcej mogą powiedzieć o szlaku ludzie, którzy bywali tam więcej niż jeden raz. Po pierwszym pobycie w rejonie Jury podzielam zdanie, które gdzieś na forum wyczytałam - nie jest to zupełnie prosty szlak, do pokonania z przyczepką z dzieckiem. Czasem jest po prostu nieprzejezdny no chyba, że zawsze jedzie się szosą ale ze względu na samochody nie zawsze jest to przyjemne. Łatwe nawet z przyczepką są okolice Żarek, Bobolic, Mirowa. W okolicach Pilicy są bardzo przyjemne podjazdy. W Żarkach dla dziecka muzeum w starym młynie. Ale jeśli jadą tylko dorośli to myślę, że trochę piachu czy korzeni nikomu nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...