Skocz do zawartości

kellys scrape


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym zaznaczyć że o rowerach nie mam pojęcia w 2008 roku bodajże kupiłem sobie rower kellys scrape niestety napęd już nie działa tak jak trzeba dwa lata temu wymieniałem pare rzeczy koła i łańcuch teraz chciałbym wymienić cały napęd bo podczas jazdy biegi czasami same spadają hamulce też nie działają jak trzeba myślałem nad wymianą na nową grupę shimano slx za ta cene mógłbym w sumie kupić taki nowy rower ale skoro rama, amortyzator i koła są okej to chyba nie warto wymieniać wszystkiego.

 

Kellys scrape to rower z napędem Shimano alivio

a napęd o którym myślałem to http://allegro.pl/shimano-grupa-slx-m7000-czarna-2x11rz-disc-cm-i7124130545.html

koła 26"

Odnośnik do komentarza

Boże jedyny ;-)

OK fajnie że pytasz - tyko Proszę przez duże P - używaj znaków interpunkcyjnych.

Do przeczytania całego posta trzeba mieć płuca słonia - napisz go po ludzku ;-)

 

A odnośnie samego pytania - masz już stary rower (2008 to nie młodzik) - sam sobie odpowiedziałeś że za cenę wybranego osprzętu można kupić nowy, tylko na pewno nie na tej klasy osprzęcie.

Sam osprzęt nie zrobi cudów i rower nie stanie się technicznie i technologicznie lepszy - a za dobrej klasy osprzęt trzeba zapłacić.

Napisz więc co masz w rowerze a co planujesz wymienić

Warto sprawdzić czy za złe działanie osprzętu nie są odpowiedzialne stare linki i pancerze.

Hamulce wg zdjęć z ogłoszeń to V-brake - na zdrowych obręczach i porządnych klockach powinny działać bardzo dobrze.

Za to amorek to zwykły uginacz - do szaleństw się nie nadaje

Alivio to porządna klasa osprzętu (jazdy w lekkim terenie, bez wyczynowego ścigania się w mega błocie) - i starsze generacje były bardzo trwałe - ja bym został przy tej klasie.

Jak kupisz SLX to przygotuj się na to, że będziesz musiał o niego dbać i porządnie serwisować, inaczej będzie działał tak jak ten osprzęt który już masz.

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Miałem podobny problem. Author Kinetic na kołach 26". Włożyłem w niego +/- 1000zł ale mam pełne Deore M592 3x9 wraz z hamulcami (V-brake), amor z blokadą na kierownicy. Czy było warto - i tak i nie. Tak, jeżeli nie zależy na marketingowych nowinkach typu że teraz to jest już naprawdę super... I nie warto bo to jednak jest 26" co obecnie jest mocno passe. 

To co pokazałeś w odnośniku to nie wszystko - będziesz musiał zmienić koła i hamulce wraz z klamkami. Przy wyjściowej kwocie to i tak jest bardzo dużo. Za dużo. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...