Skocz do zawartości

rower zimowy - odświeżenie


Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba jakąś ciemnotę mi wciskają a tą planetarną. Jeszcze podpytam gdzieś indziej. 

Ewentualnie pomierzę i porobię fotki to doradzicie czy da radę wrzucić te Nexusy.

Pewnie zdecyduję się na tą z 3 biegami. Powinno w zupełności wystarczyć w zimie, jeszcze przetestuję w Krakowie na rowerach miejskich bo takie właśnie mają.

Odnośnik do komentarza

Decydując się na 3-kę oszczędzasz wprawdzie 2 - 2,5 stówki, ale to chyba nie tędy droga.

3-ka ma szerokość 120 mm OLD i nie wiadomo, czy da się założyć do górala. Pewnie dlatego w serwisie Cię wygnali, bo nie chciało im się kombinować.

Gdybyś się przy takiej piaście upierał, to łatwiej by już ją było wrzucić do jakiegoś popularnego roweru (na torpedzie - w oryginale) Romet - Turing, albo IFA - Mars (NRD) - do kupienia za grosze.

Największy problem upatruję jednak w rozrzucie przełożeń. Przelicz sobie.

https://www.dadelo.pl/piasta-shimano-nexus-3-sg-3c41-pd6255/?gclid=EAIaIQobChMImK2Ehdzd2wIVFvlRCh3CbgNkEAMYAiAAEgLDfPD_BwE

Jeździ się na tym - praktycznie - jak na singlu. Biegi zwalniające i przyspieszające przydają się dopiero na górkach o nachyleniu powyżej 5%. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

No i poszło. Stary góral odświeżony i przerobiony jednak na single-speed'a ?

Trochę kasy poszło: wymieniony kompletnie napęd, koła, linki, v-breaki, nowe opony i odmalowana proszkowo rama.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego jak całkiem fajnie się jeździ i czuję że jedno przełożenie w zupełności wystarczy ? Poczułem się trochę jak z czasów dzieciństwa, tylko wtedy jeszcze kontra była ?

Przy dość dużej kadencji jadę 27-28km/h, a i startowanie jest całkiem przyzwoite. Na zimę po mieście jak znalazł ? Teraz czekać już tylko na pierwszy śnieg...

Obecnie waży 14kg, jeśli dobrze pamiętam przed zmianą było prawie 20kg...

Fotki:

https://drive.google.com/open?id=1N0d9JFuVFjltyn2H7uze25oxYXflxmDg

https://drive.google.com/open?id=1vKDHZev4ObI5c9ZzLgl3Pmf7f2CUjETU

https://drive.google.com/open?id=1kCeCsNXDkeBlT5sZ1_wVwRUqXjCAQsb1

https://drive.google.com/open?id=1YC0z3XgVhXGtmyG2-27DMH8NkEiz8-MG

Odnośnik do komentarza

Jej, a czemu on tyle waży ze sztywnym widelcem?! Hi-Ten czy co?

Ile kosztowało Cię malowanie? Gdzieś na miejscu robiłeś?

Masz singla z przerzutką czy to napinacz? Co zadecydowało o takim rozwiązaniu skoro single normalnie bez tego mogą funkcjonować?

Kombinuję coś podobnego, ale jak będę mieć za dużo kasy luzem, no i rama się trafi (ciężka sprawa z tym).

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Elle napisał:

Jej, a czemu on tyle waży ze sztywnym widelcem?! Hi-Ten czy co?

Ile kosztowało Cię malowanie? Gdzieś na miejscu robiłeś?

Masz singla z przerzutką czy to napinacz? Co zadecydowało o takim rozwiązaniu skoro single normalnie bez tego mogą funkcjonować?

Kombinuję coś podobnego, ale jak będę mieć za dużo kasy luzem, no i rama się trafi (ciężka sprawa z tym).

Rama stalowa, to tyle waży ?

Malowanie na miejscu w Krk - Colorex. Coś ok 150zł. Jakbyś była chętna daj znać, może jakiś rabat się uda załatwić ?

Tak napinacz, ze względu na sposób montowania koła (haki).

Odnośnik do komentarza

Wow, taniocha! Czytałam, że to koszty rzędu 500zł. Poczekam jeszcze, jak sobie pojeździsz, to mi powiesz, na ile trwałe ? Na razie wprawdzie nic do malowania nie mam, ale cały czas bacznie śledzę framesety na 26" właśnie z przeznaczeniem na miasto. Ale na pewno nie takie bydlątka, jak Twoje, bo ja bym nie dała rady. Zresztą jeśli w grę ma wchodzić jakakolwiek wymiana, to wiadome, że tylko na lżejszy niż obecnie. Tak więc potrzebuję jakieś cieniowane Cr-Mo, Tange czy inny Columbus, a przy moich dodatkowych wymaganiach, to chyba jeszcze sobie poczekam. No, i jeśli malowanie Ci się sprawdzi, to nie wiem, czy Leksy nie przemaluję - wreszcie miałabym tanim kosztem rower, który prócz bycia najwygodniejszym, będzie też najładniejszym ?

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Elle napisał:

Wow, taniocha! Czytałam, że to koszty rzędu 500zł. Poczekam jeszcze, jak sobie pojeździsz, to mi powiesz, na ile trwałe ? Na razie wprawdzie nic do malowania nie mam, ale cały czas bacznie śledzę framesety na 26" właśnie z przeznaczeniem na miasto. Ale na pewno nie takie bydlątka, jak Twoje, bo ja bym nie dała rady. Zresztą jeśli w grę ma wchodzić jakakolwiek wymiana, to wiadome, że tylko na lżejszy niż obecnie. Tak więc potrzebuję jakieś cieniowane Cr-Mo, Tange czy inny Columbus, a przy moich dodatkowych wymaganiach, to chyba jeszcze sobie poczekam. No, i jeśli malowanie Ci się sprawdzi, to nie wiem, czy Leksy nie przemaluję - wreszcie miałabym tanim kosztem rower, który prócz bycia najwygodniejszym, będzie też najładniejszym ?

Fakt ta moja rama to jakaś ekstremalnie duża, pamiętam że był podany rozmiar 22". Dam znać jak rower będzie wyglądał po zimie ?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...