Skocz do zawartości

Stukanie przy zaciśniętym hamulcu


eis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Dziś przejechałem się z 2km, żeby poruszać trochę rowerem. Po wciśnięciu klamki od tylnego hamulca słychać stukanie z przedniej części roweru z okolic pancerzy. Dzieje się to tylko, gdy zaciskam hamulec tylny, lekko, mocno, po prostu stuka. Jak jadę szybciej to stuka częściej, jak jadę wolniej to rzadziej. Rower szosowy na 105 5700. Jaka przyczyna? Jeździłem w listopadzie i było ok...

Odnośnik do komentarza

Może pomoże sprawdzenie wg checklisty stąd:

https://www.1enduro.pl/rower-piszczy-trzeszczy-klika-skrzypi-cyka/

W rowerze podobno niesie się po ramie, więc miejsce gdzie się słyszy może być mylące

 

Ja bym postawił rower na stojaku, zacisnął trytką hamulec i szukał luzów.

Stuka jak kręcisz korbą - to szukałbym raczej w napędzie, zresztą w blogu masz wskazania to się nie będę wygłupiał dalej z radami udzielanymi siedząc prze kompem ;-)

Odnośnik do komentarza

Nie, stuka jak kręci się koło, a nie jak kręcę korbą. Wciskam hamulec i zaczyna brzęczeć. Dziś go postawię na stojaku i sprawdzę jak to wygląda.

Stuka jak się kręci koło - może piasta: łożyska, kulki, bieżnie ale wciskasz hamulec i wtedy masz hałas.

Hamulec zwalnia i blokuje obrót koła więc widzę tu działanie siły hamowania (masz V-brake czy tarczowy) kontra siła rotującego koła.

Może to coś z układu hamulcowego -  może jakieś uszkodzenie na tarczy albo na feldze?

Sorry ale nie wiem jak bardziej pomóc - bez organoleptycznego zdiagnozowania na żywym organizmie to tylko deliberacje

 

Udanych łowów

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...