Skocz do zawartości

Jaki rower wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas przeglądam informacje dot. rowerów i naszła mnie kolejna wątpliwość: czy na rowerze np. Romet Gazela 2 (rama aluminium i amortyzator) może jeździć też osoba ważąca powyżej 100 kg? Chciałabym mieć rower, z którego będą korzystać dwie osoby, ale boję się, czy rower "da radę". Poczytałam, że dla cięższych lepsza jest rama stalowa i zamiast amorka - sztywniak. Znowu stanęłam w miejscu, bo na dwa rowery nie mam kasy :-(


Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd te informacje ale obecnie dla wagi rowerzysty nie ma znaczenia materiał ramy. Wszystko zależy od producenta roweru, a nawet od konkretnego modelu. Większość rowerów i tak w tej chwili jest z alu. W tym przypadku nie widzę nigdzie informacji na ten temat ale limit zazwyczaj wynosi ok. 100 kg, czasem trochę więcej.

Przy ciężkim rowerzyście szybciej mogą zużyć się piasty i scentrować koła. Dopóki ktoś nie będzie katował roweru na hopkach, schodach itd. to nic złego nie stanie się z ramą.

Kolejna ciekawostka ;). Amortyzator różni się od szywnego widelca wagą, prostotą, zwinnością szczególnie w mieście na asfaltach. Rower jest sztywniejszy ale nie każdy to lubi i chce mieć jakikolwiek uginacz choć za te pieniądze to dupy nie urywa. Tym niemniej coś na pewno da, kosztem niestety wagi. Ale waga rowerzysty nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...