Skocz do zawartości

Cube Aim sl, czy koniecznie trzeba dopłacić 1000 zł do Attention sl?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o kurtki przeciwdeszczowe. Mam bardzo porządną fińską kurtkę SoftShell IcePeak. Ona oddycha ale słabo. Wątpię że Czarek używa softshell. Zresztą nazwa softshell się przyjęła zwyczajowo na różne kurtki membranowe trochę tak jak adidasy na wiele butów sportowych oraz na rzeczywiste softshelle bez membrany. Czarek na filmie mówi o kurtce termo. Jaka to kurtka? Nie przyglądałem się dokładnie. Są też kurtki kombinowane, panelowe, mające wszyte różne rodzaje materiału w różne części. Oddychalność prawdziwego sofshella jest na poziomie 15000. To jest nic. To wystarczy do lekkiej jazdy czy srednio intensywnego przejścia po górach ale nie do jazdy rowerem na wyższych tętnach gdzie człowiek się intensywnie poci. Żaden materiał wiatroszczelny sobie z tym nie radzi. Ani GoreTex ani SoftShell ani żaden inny materiał. Najlepsza do takich zastosowań jest kurtka panelowa, która ma z przodu i u góry rękawów jakąś membranę, np. Windstopper a z tyłu coś ocieplanego, przewiewnego ale bardzo dobrze oddychającego jak Polar czy Fleece. Są też różne fajne technopolary. Mam taki z Lafumy. Ma wszyte jakieś elastyczne i pewnie oddychające wstawki. Technologie materiałowe się zmieniają. Ostatnio korespondowałem z właścicielką Atak Sport z Jeleniej Góry. Ilość różnych materiałów, które ma w ofercie i o połowie z których nie słyszałem jest porażająca.

Odnośnik do komentarza

Tak, też widzę, że softshell się nie sprawdza. Zainwestuję w lepsze potówki i zobaczymy czy to pomoże. Do tego jak rozumiem jakaś koszulka kolarska z długim rękawem lub po prostu polar?

 

Kupno roweru to dopiero początek wydatków :(

Muszę jeszcze kupić torbę pod siodło, bo obecna nie pasuje oraz mutitoola. Większość rzeczy oblecę imbusem 5mm, ale mam sporo śrub ma torx 30 do tego tarcze hamulcowe zamiast na T25 są na wielowpust.. ale tarcz w terenie wymieniać przecież nie będę.

 

jedyny jaki znalazłem z tym torxem to

https://www.decathlon.pl/multitool-920-id_8387746.html#

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czołem, jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc w wyborze roweru, a jako że trochę km już na nim zrobiłem, czuję się w obowiązku ;) podzielić się wrażeniami.

 

Z zakupu jestem bardzo zadowolony, spełnia on w 100% moje wymagania. Jest bardzo wygodny i zapewnia odpowiednią przy moich problemach pozycję za kierownicą, przy jednoczesnym wrażeniu "panowania" nad rowerem, pomimo tak wyprostowanej pozycji i sporemu obciążeniu tylnego koła - przednie dociąża sprężynowy amor ;)

 

W porównaniu do mojego poprzedniego roweru (20 letni giant MTB bez amora) jest on na pewno wygodniejszy (amor) i wydajniejszy. Pomimo bardzo nieaerodynamicznej pozycji i sporo większym oporom powietrza osiągam na CUBE zbliżone, a nawet wyższe średnie prędkości. Po części dzięki lepszemu toczeniu się kół (stare piasty były już na wykończeniu, nowe piasty mam TX - ciekawe ile u mnie pożyją) a po części dzięki większej pewności podczas hamowania. Na minus skrętność roweru (29 vs 26 cali), mało aerodynamiczna pozycja (u mnie to był niestety wymóg) i spora konsumpcja mocy przez amor na podjazdach - na szczęście mam blokadę o której staram się pamiętać. Waga rowerów prawie identyczna - mogło by być lepiej w tej kwestii, ale wiadomo... ma się to za co się zapłaciło. Puki co nie żałuję dopłaty do AMI SL ani nie żałuję, że nie dopłaciłem do wyższych modeli (może poza piastami, które w przyszłości mogą być problemem, cóż czas pokaże). 

 

Bardzo zadowolony jestem też z rozmiaru kół, IMHO dla osób o wzroście powyżej 180cm jedynym słusznym wymiarem do normalnej, codziennej jazdy jest 29 cali.

 

EDIT: co dziwne, nie zauważyłem absolutnie żadnej korzyści z przejścia z szerokości opon 1,95 na 2,25. Faktyczne różnie mogą pokazać się wkrótce, kiedy rozpocznie się sezon wyjazdów na działkę, koło której trasy mam bardzo piaszczyste.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...