Skocz do zawartości

Jaki rower do 1500 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ?

jestem totalnie zielona w temacie, dlatego liczę na Waszą pomoc ?

Otóż planuję kupić rower, budżet to +/- 1500, roweru potrzebuję do jazdy rekreacyjnej, mieszkam na totalnym zadupiu, więc dobrze by było jakby nadawał się i w teren i na asfalt, pierwszy mój wybór to http://www.kross.pl/pl/mtb-women-26/lea-f3 tutaj patrzyłam tylko na wygląd, ale poczytałam troszkę blog Pana Łukasza i okazało się, ze nie kolor jest najważniejszy :P  W sklepie usilnie polecano mi ten rower http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/cross/cliff-30-green-accent/green#.VZ-MmF_tmko  i tu jest moje pytanie, czy warto kupić którykolwiek z tych rowerów, a może szukać zupełnie czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.07.2015 o 11:27, Judyta napisał:

Witam wszystkich ?

jestem totalnie zielona w temacie, dlatego liczę na Waszą pomoc ?

Otóż planuję kupić rower, budżet to +/- 1500, roweru potrzebuję do jazdy rekreacyjnej, mieszkam na totalnym zadupiu, więc dobrze by było jakby nadawał się i w teren i na asfalt, pierwszy mój wybór to http://www.kross.pl/pl/mtb-women-26/lea-f3 tutaj patrzyłam tylko na wygląd, ale poczytałam troszkę blog Pana Łukasza i okazało się, ze nie kolor jest najważniejszy :P  W sklepie usilnie polecano mi ten rower  i tu jest moje pytanie, czy warto kupić którykolwiek z tych rowerów, a może szukać zupełnie czegoś innego?

Hej, rower na który Cię usilnie namawiano jest przede wszystkim z męską ramą. Fajne są te :

http://allegro.pl/full-alivio-wysoka-polka-mtb-lazaro-ev-3-lady-2015-i5506528928.html

http://allegro.pl/full-alivio-wysoka-polka-mtb-lazaro-ev-3-lady-2015-i5506528928.html

Mają przede wszystkim damską ramę (jeżdżę na Hexagonie, więc wiem z doświadczenia, że to uciążliwe), poza tym mają szerokie opony świetnie sprawdzają się w terenie. Jeszcze nie wiem na który się zdecydować, stąd też pytanie do Łukasza, który pod względem osprzętu jest lepszy. Znalazłam jeszcze wersję  Lazaro EV3 z 2014, 2 stówki tańszy od nowej wersji, ale czy warto?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kasia i mucha bierzcie Rometa.

 

eska, linki prowadzą do tej samej aukcji. Porównując oba EV3 brał bym 2014 i od razu kupił : zapięcie, lub kask, lub oświetlenie za różnicę.

 

Judyta a może Kross Evado 2.0?

ciut drożej, ale lepszy na "asfalt", w "terenie" ( czytaj, leśne i polne drogi, oraz jakieś łachy piachu i kałuże na drodze) sobie poradzi, wygodniejsza pozycja niż na MTB, i ciut lepszy osprzęt. Szukaj raczej typów cross, nie MTB.

Odnośnik do komentarza

Eska męska rama mi nie przeszkadza, szczerze te damskie średnio mi się podobają.

mój stary rower ma męską ramę i nie było to dla mnie problemem, muszę się przejechać takim z damską ramą i ocenić czy jest jakaś różnica. Jutro pojadę do kuzyna on ma hexagona zobaczę czy pi pasuje :)

Iowa 74, dziękuję, rozważę Twoją propozycję :)

Odnośnik do komentarza

Eska męska rama mi nie przeszkadza, szczerze te damskie średnio mi się podobają.

mój stary rower ma męską ramę i nie było to dla mnie problemem, muszę się przejechać takim z damską ramą i ocenić czy jest jakaś różnica. Jutro pojadę do kuzyna on ma hexagona zobaczę czy pi pasuje :)

Iowa 74, dziękuję, rozważę Twoją propozycję :)

To tylko propozycja ze stajni Krosa, jest jeszcze mnóstwo innych.  Damska od męskiej w cross i MTB różni się tym że górna rura nie kończy się przy siodełku, tylko tak mniej-więcej w połowie rury podsiodłowej. Nie jest to typowa damka. W tym linku na innym zdjęciu jest też pokazana wersja damska tego crossa Krosa.

Odnośnik do komentarza

tak, tak widziałam, przejadę się do sklepu i przymierzę się zarówno do wersji męskiej jak i damskiej :) myślę, że mogę dorzucić tę stówkę do planowanego budżetu i zakupić ten rower :)

Iowa, a powiedz mi proszę, czy evado 1.0, jest dużo gorszy od tego 2.0? bo w sklepie w moim mieście jest ten 1.0, oczywiście mogę kupić przez neta, ale chciałabym go wypróbować wcześniej.

Odnośnik do komentarza

tak, tak widziałam, przejadę się do sklepu i przymierzę się zarówno do wersji męskiej jak i damskiej :) myślę, że mogę dorzucić tę stówkę do planowanego budżetu i zakupić ten rower :)

Iowa, a powiedz mi proszę, czy evado 1.0, jest dużo gorszy od tego 2.0? bo w sklepie w moim mieście jest ten 1.0, oczywiście mogę kupić przez neta, ale chciałabym go wypróbować wcześniej.

A widzisz, zuch dziewczyna, zobaczyła to co ja przeoczyłem ;) . Wg mnie do takiego użytkowania jak opisałaś, lepiej kupić 1.0 a różnicę przeznaczyć na: zabezpieczenie, lub kask, lub lampki, lub cokolwiek innego. 250 różnicy w cenie wyjściowej wg mnie nie odzwierciedla wzrostu jakości w 2.0.

Odnośnik do komentarza

O! Fakt sorry,  faktycznie wpiełam te same linki, chodziło mi o ten:

http://allegro.pl/rower-28-kands-maestro-szybki-cross-damka-okazja-i5503180160.html

Również rozważałam Krossa Lea F3, ale nie potrafię porównać osprzętu.

Głownie jeżdzę po lasach, czasami aswalt, więc rozważam grubsze opony, Evado jest fajny ale ma 1,6.

 

iowa74, gdybyś mógł zerknąć i doradzić byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Cześć

 

Pomóżcie. Chciałabym na rower przeznaczyć max 1300 zł, chociaż jeśli okaże się, że za stówe więcej dostanę znacznie lepszy rower, to jestem w stanie dołożyć. Z bólem serca, ponieważ pierwotnie miałam na rower wydać max 600zł ? Im więcej czytam tym więcej chcę ?

 

W tygodniu miasto, w weekendy wycieczki leśne

Padło na Gazele 1.0 lub 2.0 z 2015 r.

 

Na stronie ceny spore, widziałam w innych sklepach tańsze

Dajcie znać czy opłaca się dokładać do 2.0 i czy wogóle poszłam w dobrym kierunku. Zależy mi również na odbiorze osobistym(Wawa) lecz nie koniecznie.

 

Z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.07.2015 o 09:53, eska napisał:

O! Fakt sorry,  faktycznie wpiełam te same linki, chodziło mi o ten:

http://allegro.pl/rower-28-kands-maestro-szybki-cross-damka-okazja-i5503180160.html

Również rozważałam Krossa Lea F3, ale nie potrafię porównać osprzętu.

Głownie jeżdzę po lasach, czasami aswalt, więc rozważam grubsze opony, Evado jest fajny ale ma 1,6.

 

iowa74, gdybyś mógł zerknąć i doradzić byłabym wdzięczna.

 

To bardzo w porządku rower i w tej cenie śmiało bym się decydował.

 

W dniu 14.07.2015 o 15:42, Bernard napisał:

Pomysł na rower dla żony:

Raczej wycieczki po łatwym lesie i asfalcie.

Co myślicie?

 

W porządku rower i do takiej jazdy spokojnie wystarczy.

 

W dniu 14.07.2015 o 16:38, kasiarzyna89 napisał:

Cześć

 

Pomóżcie. Chciałabym na rower przeznaczyć max 1300 zł, chociaż jeśli okaże się, że za stówe więcej dostanę znacznie lepszy rower, to jestem w stanie dołożyć. Z bólem serca, ponieważ pierwotnie miałam na rower wydać max 600zł ? Im więcej czytam tym więcej chcę ?

 

W tygodniu miasto, w weekendy wycieczki leśne

Padło na Gazele 1.0 lub 2.0 z 2015 r.

 

Na stronie ceny spore, widziałam w innych sklepach tańsze

 

Dajcie znać czy opłaca się dokładać do 2.0 i czy wogóle poszłam w dobrym kierunku. Zależy mi również na odbiorze osobistym(Wawa) lecz nie koniecznie.

 

Z góry dzięki:)

 

W Gazeli 2.0 masz dynamo w piaście i jeżeli zależy Ci na oświetleniu, to jest to dużo lepszy wybór niż dynamo, które trze o oponę.

A sama Gazela to fajny rower i spokojnie kupisz ją taniej niż w cenniku na stronie.

 

W dniu 15.07.2015 o 11:56, loles napisał:

Witam, Mój pierwszy post na forum więc Dzień dobry.

 

Mam pytanie odnośnie takich 2 rowerów:

Sundeal Expander M4 z allegro

 

oraz

Rockrider 500

 

Przeważnie śmigam po ścieżkach leśnych utwardzonych lub asfalt mało kiedy jakieś ostrzejsze trasy.

Pozdrawiam

 

W tej cenie Sundeal nie wygląda strasznie, ale jeżeli chcesz wyłożyć trochę więcej, to o wiele lepszy osprzęt i lepsze wrażenie sprawa Climber, którego ostatnio testowałem:

https://roweroweporady.pl/test-roweru-gorskiego-trekkingowego-miejskiego-do-1500-zlotych/

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie Forumowiczów ?

Podepnę się do tematu. Szukam roweru crossowego do spokojnej jazdy rekreacyjnej, to będzie mój drugi rower - mam już Authora Integrę 17" sprzed kilku sezonów, ale stoi w innym mieście-bazie wypadowej i szukam ekonomicznego alternatywnego roweru, który będę mieć pod ręką (kupiłam wiosną holendra i niestety ten typ roweru mi  nie leży, stąd poszukiwania crossa). Widzę, że przewija się w temacie coraz popularniejszy Kands - czy ktoś widział te rowery na żywo? Jaka jakość ramy, spawów? Znalazłam model Kands Cross Line (to chyba tegoroczna wersja modelu Energy 1100 z ubiegłego sezonu), damski, w atrakcyjnej cenie jak na wykorzystany osprzęt (zamyka się w 1000zł po przecenie).

http://rowerykands.pl/rowery/103-kands-cross-line-lady-28-model-2015.html

 

Rozważałam jeszcze Rometa Orkana 1.0D, ale Kands jest już na kasecie, lepsze manetki, z tyłu Acera itp, a cena atrakcyjniejsza.

Czy warto rozważyć zakup Kandsa? Czy rama jest standardowa? Obecnie ujeżdżam 17" i jest okej, nie bardzo mam możliwość przymierzyć się do Kandsa 17", czekam na rysunek z wymiarami od producenta, ale nie wiem, czy się doczekam... ?

Odnośnik do komentarza

Nie bez powodu mówi się na Kandsa "król Allegro", bo sprzedaje się tych rowerów sporo. Z oglądaniem na żywo jest ten problem, że większość sprzedających to sklepy typowo internetowe, bez miejsca w którym pokazują rowery. Ale muszę poszukać jakiegoś sklepu w Łodzi i jechać pomacać.

 

W każdym razie w tym budżecie Kands wygląda naprawdę rozsądnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...