Skocz do zawartości

Rower crossowy do 1300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu roweru przeglądając allegro znalazłem coś takiego VELLBERG 28 EXPLORER 3 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7038190493 dodam że ja nie bardzo znam się na rowerach ale ten ma sensowny osprzęt i cena mieści się w moim budżecie... Proszę was o opinię na temat tego roweru może ktoś się zetknął z tą firmą. Dodam że mam 173 cm wzrostu i długość nogi 77 cm czy rozmiar ramy 19 będzie ok?

 

Wysłane z mojego LG-F400L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie znam producenta, znam sprzedawcę, ale też tylko z drobnicy. Regularnie jeżdżę do nich na zakupy, dwa razy zamawiałam też przez net i dość szybko wysłali paczki.

Rowerowy może mieć rację. Mam Spartacusa 17" i jego rama jest większa niż 17" w MTB Kandsa. Moja siostra ma prawie 170cm i dłuższą od Ciebie nogę, a twierdziła, że to duży rower. Tak w ogóle jest na sprzedaż. Przejechane ok. 1kkm, tylko w suchych warunkach i cały czas garażowany w domu.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobny typ roweru, czyli cross 28 cali i ramę 17,5 przy 174 cm wzrostu. Przymierzałem się do 18, 5 cala i niby było ok, ale nie przeszedł testu wysokości ramy, czyli to co Rowerowy zasugerował w oględnych słowach.

Może napiszę bardziej wprost:

Rozmiar powinien być taki, że jak stoisz pewnie na ziemi całymi stopami, bez wspinania się na palce, a ramę masz pomiędzy nogami, to masz choć trochę prześwitu.

Jeżeli nie ma tego prześwitu, to ryzykujesz, że przy upadku na ramę będzie bolało w miejscu gdzie uderzenia najbardziej facetów bolą.

Ja bym osobiście nie kupował bez mierzenia.

 

Update : zmierzyłem nogę : 78 cm.

 

Update 2 : mam też drugi rower mtb 29, rozmiar ramy 17 cali. Na obydwu rowerach jeżdżę od kilku lat i jest ok.

Tak że byłbym ostrożny z tą ramą 19 cali. 

To nie jest tak, że nie pojedziesz na 19 calowej ramie, możesz jeździć, będzie trochę inaczej, bo kierownica będzie trochę wyżej, dłuższy rower, itp.

Tyle tylko, że przy każdym wsiadaniu, zsiadaniu, nagłym zatrzymaniu itp. będziesz ryzykował obicie wiadomo czego i nic z tym już nie zrobisz.

Żadne regulacje siodełka, mostka, kierownicy, itp nie pomogą.

Odnośnik do komentarza

Ja jak zamawiałem crossa to napisałem do sprzedawcy czy jakaś osoba, która u niego pracuje ma może podobny wzrost do mojego i okazało się, że znalazła się takowa osoba. :D

 

Generalnie, większość rowerów z tego przedziału cenowego jedzie z jednej fabryki, różnią się kolorami i napisami na ramach, czasem są inne koła czy siodełko

 

Porównaj sam wygląd tego Vellberga z np. Lazaro Integralem

 

http://lazaro-bike.pl/Galeria/GetImage/3392?originalSize=true

 

Różnica w obręczach - ponoć Vellberg ma jakieś Saiko MAXXX, kiedy Lazaro ma Kands Maxx, heh, rebranding, ramię korby jest krótsze, inny łańcuch, czyli jak widzisz zmiany głównie kosmetyczne. Za tę cenę ja bym brał. Rowery identyczne, a jeden z nich tańszy o 220zł

 

Ja na Integralu zacząłem kręcić swoje pierwsze dłuższe kilometry, po 2 miesiącach jazdy rozpoczęły się jazdy po 60km ze średnią prędkością ok 25-28km/h* i jak na razie żadnych problemów. Pamiętaj, żeby przeserwisować po iluś kilometrach.

 

 

*przez wagę całego roweru ciężko jechać powyżej tej wartości, przesiadłem się na lekką szosę i zaczęło się... Jazda po 35-40km/h, także nogę można wyrobić :D.

Odnośnik do komentarza

Rowerek przyszedł w rozmiarze 19 cali po zamontowaniu (kierownica siodełko pedały) przymierzam się i rama na styk prawie jakieś 3 cm luzu pozycja za kierownicą wygodna ale i tak trzeba będzie się przyzwyczaić bo to pierwszy mój rower w takim rozmiarze z kołami.

 

Wysłane z mojego LG-F400L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj zrobiłem pierwszą przejażdżkę na nowym rowerze.

Jakieś 12 km czas tylko na tyle pozwolił...

Wrażenia jak najbardziej pozytywne z jazdy wszystko chodzi dobrze płynnie. Choć trochę dziwne duża kierowca ale jest ok koła dają radę gładko na asfalcie się toczą choć po zjechaniu w las na śnieg i błoto ślizgały się....

Polecam jakby ktoś szukał taniego crossowego roweru!

 

Wysłane z mojego LG-F400L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...