Skocz do zawartości

Co nieco z Chin...


Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzałem się też koszulkom termicznym, które mój młody nosi z GoSport. Obie mają napisane Active+ Made in Portugal. Są bardzo dobrej jakości, miłe w noszeniu i oddychające. Przetrwały wiele prań i mogę je polecić. Sprzedawane chyba pod własną marką GoSport.

Czy możesz wrzucić jakieś zdjęcie lub konkretniejszą informację o tych koszulkach? Potrzebuje wymienić moje obecne, byłem w GoSporcie, ale na szybko nie mogłem nic podobnego znaleźć. Pod ich marką własną Wanabee znalazłem tylko chińszczyznę, która nie porwała mnie jakością materiału.
Odnośnik do komentarza

Ta z krótkim rękawem młodego ma napisane Go Athu-Tech, Made in China. Tej portugalskiej pod ręką nie widzę. Obie są czarne bez jakiegoś logo na piersi. Sugeruję zdać się na firmy polskie lub naszych południowych sąsiadów. Bo mam też jedną czy dwie koszulki firmy Hannah, chyba czeskiej i są dobrej jakości. Ale podobnie jak ja niemal wszyscy polecają Brubeck i można je spokojnie kupić z Allegro, w GoSport też mają i można pomierzyć a potem kupić taniej w sieci. Kilka koszulek termicznych, które mam z Decathlonu nie polecam. Nie polecam też tego typu odzieży firm Nike, Adidas czy Reebok. Można wejść do Sport Direct i zobaczyć co tam mają.

 

Przypominam też że istnieje coś takiego jak NGT (Niezależna Grupa Testingowa), które ma bardzo długą historię dzielenia się informacjami na temat odzieży turystycznej oraz ostrzeżeniami o podróbkach. Ale ciężko się przez nie przedrzeć:
http://ngt.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Chciałem też podzielić się opinia odzieży z ALLi….Kupiłem spodenki SANITC na szelkach z wyprzedaży za 6o$.Jakość rewelacyjna. Nic nie uciska, spodenki oddychają wkładka super.Za takie same wykonane z tych materiałów trzeba za filmówkę zapłacić od 700-1000zł. Decydując się na zakup u chińczyka musisz mieć świadomość, że jakość też kosztuje. Inna jakość jest za 15-20 $ inna za 50-80$.Co do opinii odzieży markowej to podam przykład ze swojej autopsji. Dwa lata temu kupiłem spodenki markowe z firmy ENDURA za 500zł.Juz po jednym sezonie gumy na nogawkach pomarszczyły się, szelki zszarzały ,napisy poschodziły. Jedynie pampers się obronił.

Konkluzja wg mnie jest taka, że kupując  i płacąc wysoka cenę za markową odzież możesz być w pełni ukontentowany.

Odnośnik do komentarza

Co do firmy Endura mam mieszane odczucia. Mam nogawki, dobrze wykonane z dobrymi zamkami YKK. Odblaski były na nie naklejone i odpadły po 3 praniach. Materiał jest bardzo słabo oddychający a ściągacie zbyt mocno ściskają. Więc rzadko używam. Mam też ich wiatrówkę w której zamek się rozpadł i musiałem wstawić inny.

Natomiast co do zakupów na Ali to trochę się dziwię że nie dajemy szansy naszym polskim firmom. Grupa szosowa Grupetto Warszawa, której jestem członkiem zamawia swoje stroje w Quest, firmie mamy Majki Włoszoczowskiej. Mamy obecnie zarówno spodenki, bluzy jak i koszulki, które mają bardzo ładny design, który sami przygotowaliśmy, są uszyte z bardzo dobrych materiałów a kosztowały nas tyle co w Decathlonie. Inna zaprzyjaźniona grupa Legion Warszawa i wiele klubów szyje u mojego kolegi, w firmie Danielo. Bardzo dobra jakość. Potwierdzona tym, że szyje plecaki i inne rzeczy dla grup World Tour. Team Sky, Movistar i Astany. Miałem też do czynienia z Atak Sport i też były to dobre ciuchy. BCM Nowatex, bardzo dobre. Jest jeszcze z 10 dobrych firm a my dajemy zarabiać Chińczykom. Trochę smutne.

Odnośnik do komentarza

Hej no ciekawe to. Bo faktycznie mało jest o jakiś polskich firmach. Kiedy szukałem 1 ciuchów to nie polecali Polskich głównie to polecali decathlon i ich ciuchy z  wyższej serii, że cena jakość nie do pobicia, więc więcej i dogłębniej nie szukałem. I jestem zadowolony.  Letnie aerofit 700 są super i te na chłodne dni, teraz też się sprawdzają super.  To zapytam przy okazji czy kupi się coś w cenie dacthlonowskiej letnie ciuchy i tej jakości coś polskiego, może drożej być? Bo po 3 sezonach myślę, o zmianie koszulka letnia trochę ciasna to i bym zmienił przy okazji spodenki. A przy okazji warto by czegoś innego spróbować co sądzicie i polecacie?  

Odnośnik do komentarza

Ja znalazłem się w trochę innej sytuacji. Mam od jakiegoś czasu do czynienia prawie wyłącznie z ciuchami szytymi przez polskie firmy dla grup kolarskich. Sam jeżdżę głównie w ciuchach firmy Quest uszytych dla naszej grupy, które nie są tanie ale są dobrej jakości. Mój syn jeździł w ciuchach firmy Danielo, bardzo dobrych, teraz w nowym klubie w ciuchach firmy Verge Sport oraz firmy Quest, które dostał od sponsorów. Jak mam też stare fimy BCM Nowatex, nie do zajechania. Bardzo dobre były koszulki włoskiej firmy Biemme, w których jeżdżę latem bo są z Coolmaxu i zapewniają dobrą oddychalność. Ciuchy z Decathlonu serii 700 i 900 są generalnie dobre. Niektóre bardzo dobre. Mam natomiast zastrzeżenia do materiału użytego w koszulkach. Są to takie poliestry, które bardzo szybko śmierdzą i słabo oddychają. Miałem też do czynienia z ciuchami firmy Atak Sport z Jeleniej Góry, które zamawialiśmy do klubu i były niedrogie. I były całkiem dobre. Z pewnością lepsze niż Rogelli.

Odnośnik do komentarza

Ale trafiłem i nie widziałem fajnie, że napisałeś. Atak sport i okazało się, że z Jeleniej Góry są i Quest  Włoszczowskiej, też. Często teraz w Jeleniej Górze jestem szkoda, że wcześniej nie widziałem. Muszę na miejscu zobaczyć, obejrzeć może coś kupię i spróbuję jakiś rabat , czy coś dostać. Jajacek a przy okazji prośbę mam bo lubię i kolekcjonuję. I tak pomyślałem bo dużo jeździsz, twój syn trenuje siedzisz w  środowisku itp. Mógłbyś jakieś autografy czy gadżety załatwić czy mnie jako niepełnosprawnego zareklamować. Bo tą pasją też chcę przyczyniać się do zmian w społeczeństwie na nasz temat. Z góry dziękuję :) 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Olejcie jakieś ciuchy z Chin, jest w czym wybierać jeśli chodzi o naszych producentów. Sam mam już kilka ciuchów z BCM Nowatex i dają radę.

Myślę o zakupie czegoś z kolekcji ludzi którzy w Krk zaczęli rozkręcać firmę: https://atout.cc/pl/

Cenią się, ale fajne jest to że można przymierzyć na miejscu. Nie przepadam za kupowaniem ciuchów tylko na podstawie wymiarów.

Podobne ceny i pewnie jakość oferuje również Luxa: https://luxacycling.com/pl/  To ciuchy już dość pro. Na pewno cenowo ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...