Skocz do zawartości

Kask na co zwrócić uwagę przy kupnie i jakie polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jednym słowem wisi Ci jak wisi ;)

 

Aż poszukałam Twojego FB i zdjęć roweru, żeby zobaczyć, czy to w ramie nie miejsca na dwa koszyki, czy ten trójkąt zawadza. No i niestety nie ma, a szkoda. Ale za to widzę, że masz otwory pod bagażnik, więc zawsze można kupić jakiś tani i lekki, i do tego torbę. Biorąc pod uwagę ciężar, a także dostęp do bagażu, takie rozwiązanie wydaje mi się praktyczniejsze. Po pierwsze każda podsiodłówka będzie mieć otwieranie z tył, natomiast do torby na bagażniku dostaniesz się od góry, więc według mnie wygodniej w tym repecić i wyciągać butle ;) Po drugie torba na bagażnik na pewno lepiej zniesie skaczące zapasowe butelki i dodatkowy bagaż aniżeli troczki i pręty siodełka (nie mówię od razu, że się to pourywa czy powygina, ale tańsze siodełka - nie wiem jakie masz - mają to do siebie, że szybko zaczynają się im te pręty luzować i wydawać irytujące dźwięki, więc bym im w tym celowo nie pomagała ;)).

Bagażnik, jaki mogę polecić od siebie i o którym już pisałam wyżej, to Accent RC-15 (tu chyba najtaniej: https://miastorowerow.pl/pl/bagazniki-rowerowe/15100-bagaznik-26-28-accent-rc-15-srebrny-5906720819883.html).Jest bardzo lekki, ale ciężar do 5-10kg podejrzewam, że wytrzyma przez niejeden sezon (co innego jakbyś nagle się wybierał na wyprawę z trzykomorówką, to już bym się nie odważyła go pochwalić :D Choć z drugiej strony wiozłyśmy na nim niepełną trzykomorową sakwę i nic mu się nie stało). Rzecz jasna zawsze można kupić również bagażnik na sztycę, wygląda według mnie ładniej, ale na tym kończą się jego zalety :P

Do tego możesz rozważyć zakup toreb, o których pisałam lub oczywiście jakiejś innej, jeśli znajdziesz coś lepszego dla Twoich potrzeb. Do SA 505 mieszczą się dwie butelki 0,7 o średnicy bidonu, po czym zostaje przestrzeń wielkości ok. 8x15x14cm. Dodatkowo można na wcisk upchać wiatrówkę czy rękawki na butelkach. Dlatego warto mieć jeszcze jakąś torbę w zanadrzu (ja kiedy jeździłam z nią, miałam jeszcze sakiewkę na kierownicy oraz na ramie dwustronną). Jest jednak lekka i można ją regulować paskiem. Natomiast z 450 to już można szaleć przez cały dzień bez żadnych sklepów ;) Zmieści nawet i cztery butelki 0,7, kurtkę, rękawki, narzędzia, pompkę, dętkę i myślę sobie, że jeszcze miejsce zostanie :) Zwłaszcza, że ma dodatkowo powiększany komin.

 

A tu taki przykład, jak jeździłam na wiosnę: http://st2.static.bikestats.pl/18/b21618-u31602_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Witam Chcę zakupić kask Abus Viantor. Rozmiar mojej łepetyny to 58 cz. Może ktoś podpowie czy rozmiar M 54-58 czy rozmiar L 58-61. Niestety w pobliżu nie kupię go aby przymierzyć.

I jeszcze pytanko czy w czarnym kasu będzie bardziej gorąco latem niż w niebieskim ? Ma to jakieś znaczenie?

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MARIUSZZZ napisał:

Rozmiar - rozmiarem. Jednakże dochodzi jeszcze kształt głowy - kwestia indywidualna. Lepiej chyba wybrać coś z tego co jest dostępne do przymierzenia.

Potwierdzam - przejdź się do sklepu sportowego i przymierz. Ja tak wybrałem mojego Uvexa, którego później zamówiłem w Internecie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, thalcave napisał:

Potwierdzam - przejdź się do sklepu sportowego i przymierz. Ja tak wybrałem mojego Uvexa, którego później zamówiłem w Internecie.

Tak tylko w mojej okolicy w żadnym rowerowym tego kasku brak musiałbym  100 km jechać. Mam zapewnienia sprzedawców że bezproblemowo wymienią, ale...

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Arti napisał:

Tak tylko w mojej okolicy w żadnym rowerowym tego kasku brak musiałbym  100 km jechać. Mam zapewnienia sprzedawców że bezproblemowo wymienią, ale...

Jasne, że wymienią. Masz 14 dni na zwrot, ale tu dochodzą koszta wysyłki.

Jeśli jesteś pewien, że ten kask nie inny to kupuj.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...