Skocz do zawartości

Coś przełajowego/gravel za 2500zł? :) do jazdy "od czasu do czasu"


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Jak na razie zbieram dane i opinie, bo kasy nie mam. Muszę sobie wyrobić jakiś własny kierunek, najłatwiej zmieniać kasetę i to chciałem robić, tzn jeździć na tej co mam teraz zimą, potem cały sezon 2018 i kolejną zimę, na lato 2019 nabyć nową kasetę a tę"dzisiejszą" traktować jako gorszą. Nie wiem czy to wypali, bo muszę ostro zaciskać teraz pasa z kasą. Poradzili też co 700 km zmieniać łańcuch, czyli mieć 2 łańcuchy za spinkę i co 700 km zamieniać. Podobno pomoże to kasecie i przerzutkom. Nie wiem  jeszcze ile km można jeździć na kasecie SRAM PG-1130? Na razie mam przejechane 530 km - czyli rower jest praktycznie nowy.

 

A kiedyś, jak tylko biegałem, jedynym serwisowaniem ulegały buty. Tzn, kładłem je w ciepłym miejscu, żeby na trening nałożyć suche. Włala.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pomogliście mi bardzo i uświadomiliście kilka rzeczy odnośnie rowerów ;P

Koniec końców zdecyduję się chyba na Tribana 540 lub 520, jeszcze się waham ale rzucę moneta albo cos :)

Założyłem opony 28mm do mojego obecnego roweru i nie ma porównania: miękko na nierównościach na asfalcie, płytowe chodniki nie straszne nawet na ziemistą drogę nie mam obaw wjeżdżać, to mnie najbardziej przekonało ze przełaja nie potrzebuje tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza

Rotowanie łańcuchów jest dla ciepliwych i oszczędnych. Mój przyjaciel rotuje 3 łancuchy Campy w związku z czym na 2 kasetach i 3 łanuchach przejechał 120 tys km. Natomiast trzeba wtedy jeździć ze spinką. Z mojego doświadczenia trzeba do tego mieć przerzutkę ze średnim lub krótkim wóźkiem. U mnie działa to źle bo mam długi wózek, za małe jest napięcie łancucha i spinki mi się rozpinały.

 

Łańcuch Campy jechany do 0,7 na przymiarze do łańcucha wystarczy na ok. 15 tys km. U mnie jest to 2 lata jazdy na szosie. Nie chce mi się bawić w to czyszczenie i rotowanie. Kolega robi to co ok. 1500 km a jeżdzi dużo więc jakies 6 razy w roku. Ja zakuwam i wymieniam raz na dwa lata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...