Skocz do zawartości

Rowery grawelowe - zestawienie modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz zrobiłeś kawał dobrej roboty co do wyszukania rowerów typowych jako grawelowe.

Przejrzałem je pod kątem cenowym od najtańszego, tam gdzie ceny są z groszami to przelicznik według Google i jestem w szoku, może komuś się przyda tabela: 

 

 

 

 

Producent model                                                     cena

B'TWIN      TRIBAN 100                                                   999,00 zł

Marin         Nicasio SS 2018                                          2 599,00 zł

Romet       ASPRE                                                         2 749,00 zł

Marin         Nicasio                                                        2 899,00 zł

GT             GT GRADE SORA NIEBIESKI 2017                 2 925,00 zł

GT             GT GRADE CLARIS CZARNY ZIELONY 2017    2 969,00 zł

 

Romet        BOREAS 1                                               3 199,00 zł

AUTHOR     RONIN                                                     3 519,00 zł

AUTHOR     AURA XR                                                 3 599,00 zł

Marin         Lombard 2018                                         3 699,00 zł

Kellys         soot 30                                                    3 799,00 zł

Raleigh      MUSTANG SPORT                                     3 822,37 zł

GT            GT GRADE CX ZIELONY CZARNY 2017       3 824,00 zł

Haibike      SEET AllTrack 1.0                                     3 895,00 zł

Romet       BOREAS 2                                               3 999,00 zł

 

Marin         Gestalt 1 2018                                         4 000,00 zł

Giant         AnyRoad 2                                               4 399,00 zł

Merida       SILEX 200                                               4 399,00 zł

Accent       FURIOUS                                                 4 499,00 zł

Marin         Gestalt 2 2018                                         4 499,00 zł

Specialized DIVERGE E5 SPORT                                  4 499,00 zł

Cube         CUBE NUROAD BLACK/RED 2018               4 599,00 zł

Fuji           JARI 1.7                                                  4 643,00 zł

Marin         Gestalt X10 2018                                     4 749,00 zł

Kellys        soot 50                                                    4 799,00 zł

Marin         Lombard Elite 2018                                  4 999,00 zł

 

Merida       SILEX 300                                               5 199,00 zł

Raleigh      MUSTANG ELITE                                      5 275,76 zł

Fuji           JARI 1.5                                                  5 357,00 zł

Specialized Sequoia                                                   5 399,00 zł

Haibike      SEET AllTrack 2.0                                     5 495,00 zł

BH             GRAVEL ALU DISC TIAGRA                       5 499,00 zł

Trek          520 Disc                                                  5 699,00 zł

Specialized DAMSKI DIVERGE E5 ELITE                      5 799,00 zł

Specialized DIVERGE E5 ELITE                                   5 799,00 zł

Giant         AnyRoad 1 (GE)                                       5 999,00 zł

 

Bulls          Grinder 1                                                 6 320,00 zł

BH             GRAVEL ALU DISC 105                             6 399,00 zł

Cube         CUBE NUROAD PRO BLACK/GREY 2018      6 399,00 zł

Merida       SILEX 400                                               6 499,00 zł

Whyte        Glencoe                                                   6 499,00 zł

Scott         Speedster Gravel 10 Disc                          6 559,00 zł

Bulls          Grinder 2                                                 6 742,00 zł

Fuji           JARI 1.3                                                  6 781,00 zł

Cube         CUBE NUROAD EXC BLACK/GREY 2018      6 899,00 zł

Raleigh      MUSTANG COMP                                       7 166,95 zł

Koga          BEACHRACER                                          7 373,07 zł

Merida       SILEX 600                                               7 599,00 zł

GT             GT GRADE CARBON TIAGRA SZARY CZARNY 2017        7 649,15 zł

Giant         ANYROAD ADVANCED (GE)                       7 999,00 zł

Orbea        TERRA OMP 18                                         7 999,00 zł

Romet       NYK                                                        7 999,00 zł

Trek          model 920                                               7 999,00 zł

 

NS Bikes    RAG +                                                     8 007,51 zł

Trek          Domane ALR 5 Gravel                               8 299,00 zł

Koga          COLMARO ALLROAD                                 8 410,97 zł

Rose          ROSE TEAM DX CROSS GRAVEL 105          8 429,18 zł

Wheeler     ALLEY RACE                                             8 490,00 zł

Giant         ANYROAD ADVANCED 1                            8 499,00 zł

Specialized DIVERGE COMP E5                                   8 499,00 zł

Specialized Sequoia Elite                                           8 499,00 zł

Whyte        Friston                                                    8 899,00 zł

Fuji           JARI 1.1                                                  8 929,00 zł

Marin         Gestalt X11 2018                                     8 999,00 zł

Merida       SILEX 700                                               8 999,00 zł

 

Accent       FERAL                                                     9 499,00 zł

Rose          ROSE TEAM DX CROSS GRAVEL Force        9 694,19 zł

Rose          ROSE TEAM DX CROSS GRAVEL Ultegra     9 694,19 zł

GT             GT GRADE CARBON 105 CZARNY ZIELONY 2017 9 755,19 zł

Merida       SILEX 6000                                             9 999,00 zł

 

Rose          ROSE XEON CROSS GRAVEL Force 1x11    10 537,53 zł

Rose          ROSE XEON CROSS GRAVEL Ultegra          10 959,20 zł

Whyte        Gisburn                                                   10 999,00 zł

 

Trek          Domane SL 5 Gravel                                 12 499,00 zł

Orbea        TERRA M30-D                                          12 599,00 zł

Cannondale   SLATE APEX 1                                       12 999,00 zł

Orbea        TERRA M31-D                                          12 999,00 zł

 

GT            ROWER GT GRADE CARBON ULTEGRA RAW 2016          13 007,19 zł

Specialized DAMSKI DIVERGE COMP                           13 499,00 zł

Specialized DIVERGE COMP                                        13 499,00 zł

Scott         Addict Gravel 30 Disc                               13 559,00 zł

Raleigh      MUSTANG COMP ELECTRIC                       13 789,31 zł

Orbea        TERRA M20-D                                          13 999,00 zł

 

Rose          ROSE XEON CROSS GRAVEL Ultegra Di2    14 975,07 zł

 

Cannondale SLATE FORCE 1                                      15 499,00 zł

Scott         Addict Gravel 20 Disc                               15 599,00 zł

Scott         Addict CX RC Disc                                    15 599,00 zł

Specialized Sequoia Expert                                        15 699,00 zł

 

Rose          ROSE XEON CROSS GRAVEL Dura Ace       16 499,91 zł

Orbea        TERRA M21-D                                          16 999,00 zł

 

Specialized DIVERGE EXPERT                                     17 999,00 zł

 

Orbea        TERRA M20i-D                                         20 999,00 zł

Orbea        TERRA M10-D                                          22 999,00 zł

Scott         Addict Gravel 10 Disc                               25 399,00 zł

 

brak cen na stronach: 

Focus         MARES AL COMMUTER                               

Kona          SUTRA LTD                                               

Kona          SUTRA                                                     

Kona          ROVE LTD                                                 

Kona          ROVE NRB DL                                           

Kona          ROVE NRB                                                

Kona          ROVE ST                                                  

Kona          ROVE DL                                                  

Kona          ROVE                                                       

Ridley        X-Trail Carbon Force1                                

Ridley        X-Trail Carbon Ultegra                               

Ridley        X-Trail Carbon Rival1                                 

Ridley        X-Trail Carbon 105 HDB                             

Ridley        X-Trail Adventure Apex1                            

Ridley        X-Trail Alloy Shimano 105 HDB                  

Ridley        X-Trail Alloy Sora                                      

Ridley        X-Bow Allroad Sora MDB                            

Rondo        RUUT CF1                                                 

Rondo        RUUT CF2                                                 

Rondo        RUUT AL                                                   

Rondo        RUUT ST                                                   

 

Odnośnik do komentarza

I chyba na razie ceny będą się utrzymywać, bo jest ma to sporo chętnych. Wydaje mi się, że podobnie było z przełajami, na początku dość wysoko się ceniły, potem trochę zeszły z ceny i teraz są na w miarę przyzwoitym poziomie. Oczywiście pojawiło się też więcej modeli używanych co ma dla niektórych spore znaczenie.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

A co tak dokładnie jest przyczyną tego szoku? :)

tylko cena cena i cena. Ale za to jestem pozytywnie zaskoczony reakcją na "modę" firmy Romet wcześniej miał tylko rower Boreas i to dość wysokiej cenie a teraz przygotował ofertę no prawie na każdą kieszeń. 

Zobaczcie na 112 rowerów średnia cena to 7993  zł, po odjęciu najtańszego i najdroższych rowerów powyżej 20000 zł 

Odnośnik do komentarza

A, no niby tak. Wiecie, na mnie nie zrobiły te ceny wrażenia wyłącznie dlatego, że swego czasu, jak się nie znałam kompletnie (tak z rok temu) marzył mi się - jak każdemu laikowi - rower do wszystkiego. I chcąc wymienić MTB na "terenową szosę", trafiłam właśnie na gravele i przełaje, których ceny ostudziły mój zapał na co najmniej najbliższe kilka lat :D

Natomiast w tym, że jest na to moda, ja upatruję wielkiej szansy. Tak, chwilę będziemy oglądać horrendalne ceny, nie zawsze adekwatne do osprzętu, ale pamiętacie jak było z tarczówkami czy 29erami - luksus, który w tej chwili siłą wciska się pod strzechy ;) No, oczywiście luksus rozmaitej jakości, ale samo zjawisko powszednienia daje dużą szansę, że kiedyś na czymś takim sobie pojeździmy bez oddawania nerki w zastaw :D

Na chwilę obecną, sądzę, że wydawanie trzech tysięcy to bezsens. Za dużo dopłaty za modę, za mało za sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza

tylko cena cena i cena. Ale za to jestem pozytywnie zaskoczony reakcją na "modę" firmy Romet wcześniej miał tylko rower Boreas i to dość wysokiej cenie a teraz przygotował ofertę no prawie na każdą kieszeń. 

Zobaczcie na 112 rowerów średnia cena to 7993  zł, po odjęciu najtańszego i najdroższych rowerów powyżej 20000 zł 

 

Romet staje się takim przywracaczem rozsądku cenowego pozostałym, a ten NYK przeładny do tego:)

Odnośnik do komentarza

Wiele cen rowerów grawelowych odleciało w kosmos, ale moi drodzy - popatrzcie na szosówki, tam wcale nie jest wiele taniej, patrząc na porównywalną półkę od tego samego producenta.

 

Bardziej chodzi o to, że:

 

1) Za produkcję graweli nie zabrało się jeszcze zbyt wielu popularnych producentów, słynących z dawania dobrej jakości za przystępną cenę (chociażby B'Twin czy Canyon).

 

2) Klamkomanetki do hamulców hydraulicznych są sporo droższe od linkowych odpowiedników (w detalu taka Ultegra jest o 600 zł droższa). Dlatego wersje z mechanicznymi hamulcami są sporo tańsze.

3) Napędy 1x to domena SRAM-a, który nie ma budżetowych napędów. Nawet Apex to nie jest taka biedna grupa. Natomiast mało który producent decyduje się budować rower z napędem 1x, opierając się o podzespoły Shimano (z niższych grup) + korba innej marki.

 

4) Ceny z roku na rok idą w górę i dzieje się to w przypadku wszystkich rowerów.

Odnośnik do komentarza

Przykład: kupuję NYK-a, jadę na wyprawę, zakładam torby, obciążam rower, wjeżdżam w las, pod górkę i... na przełożeniu 1*11 może być ciężko. Mimo wszystko dwa blaty z przodu do takiego roweru mogą być pomocne. Ale może się mylę?

No i ceny faktycznie z kosmosu. Najlepsze jest to, że za zachodnią granicą jest ponoć taniej, a w UK jeszcze taniej...

Odnośnik do komentarza

Za zachodnią granicą da się kupić coś ciekawego taniej. A czy lepiej, to będę sprawdzał już niedługo. Ale na razie to tajemnica, choć ptaszki ćwierkają, że jeszcze przed Świętami będę robił live na YT z nowym rowerem :)

 

Odnośnie napędu 1x11, to wszystko zależy od tego, jakich skrajnych przełożeń potrzebujesz i jak bardzo zależy Ci na płynności pomiędzy przełożeniami. Jeżeli szukasz napędu, który umożliwi Ci wspinanie się z 30 kilogramami bagażu w Alpach, a potem chcesz dokręcać na zjazdach przy 50 km/h - nie ma zmiłuj, potrzebujesz co najmniej dwóch przełożeń z przodu, a najlepiej trzech i to w wersji trekkingowej, a nie szosowej.

Ja w rowerze, którym będę już niedługo mam nadzieję śmigał, założę tarczę na korbie 38T i kasetę 11. rzędową 11-42. Twarde przełożenie umożliwi mi pojechanie ok. 40 km/h, a ja więcej nie potrzebuję, dokręcanie na zjazdach przestało mnie rajcować. Natomiast lekkie 38/42 odpowiada szosowemu 34/38, tak więc jest już naprawdę lekko. Oczywiście, do poziomu z trekkingowego roweru 26-34 jeszcze trochę brakuje, ale ja aż tak lekkich biegów nie potrzebuję. Ewentualnie mógłbym założyć kasetę 11-46 :)

W każdym razie, chodzi mi o to, że każdy musi policzyć sam, jakie przełożenia mu wystarczą, a jakie nie.

Ja korzystam z takiego kalkulatora do prędkości przy zadanej kadencji (do obliczenia maksymalnej prędkości): http://www.bikecalc.com/speed_at_cadence
I z tego do obliczenia przełożenia na najlżejszych biegach (porównywanie prędkości niewiele mówi): http://www.bikecalc.com/gear_ratios

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...