Skocz do zawartości

mocne koło pod wolnobieg lub kasetę 7 rzędową


Rekomendowane odpowiedzi

Koło na 36 szprych, obręcz - najlepiej kapslowana. Szprychy dobrze naciągnięte.

Wolnobieg jest dobry, ale 5-rzędowy na piaście o szerokości 122-123 mm. 7-rzędowy - to już bardzo ułomna konstrukcja.

O kasecie 7-rzędowej - zapomnij. To już zabytek. Trudno Ci będzie kupić zarówno samą kasetę (przyzwoitą), jak i piastę pod nią. 

Wydaje mi się, że min. 8-ka. Na taki sam bębenek wchodzi 9-ka. Tylko inny łańcuch i manetka (jeśli jest indeksowana).

Odnośnik do komentarza

 

O kasecie 7-rzędowej - zapomnij. To już zabytek. Trudno Ci będzie kupić zarówno samą kasetę (przyzwoitą), jak i piastę pod nią. 
 
Nie przesadzaj, niedawno wymieniałem u siebie taką kasetę, o ile dobrze pamiętam na HG-41. A piasty zazwyczaj przyjmą 7, 8 lub 9-rzędową kasetę.
I nie pociąga to za sobą dodatkowych kosztów wymiany pozostałego osprzętu, oczywiście z wyjątkiem łańcucha.
Odnośnik do komentarza

Koło na 36 szprych, obręcz - najlepiej kapslowana. Szprychy dobrze naciągnięte.

Wolnobieg jest dobry, ale 5-rzędowy na piaście o szerokości 122-123 mm. 7-rzędowy - to już bardzo ułomna konstrukcja.

O kasecie 7-rzędowej - zapomnij. To już zabytek. Trudno Ci będzie kupić zarówno samą kasetę (przyzwoitą), jak i piastę pod nią. 

Wydaje mi się, że min. 8-ka. Na taki sam bębenek wchodzi 9-ka. Tylko inny łańcuch i manetka (jeśli jest indeksowana).

 

Nie przesadzaj, kasety 7-rzędowe są owszem, rzadko już stosowane, ale spoko dają radę. Ja wymieniałem ostatnio zużytą kasetę na HG-41 i jest OK.

Piasta nowego koła przyjmie kasetę 7,8 lub 9 rzędową.

Jeśli więc koledze zależy na tym, by nie pchać się w dodatkowe koszty związane z wymianą sporej części osprzętu, to jest to przyzwoite rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Wg mojej wiedzy bębenek pod 7-kę jest krótszy niż pod 8/9 s. Sam miałem jeszcze niedawno piastę Shimano (porażka) pod 7-kę i nie dałem rady takowej (sensownej) kasety kupić. Nabyłem 8-kę (Claris - też - porażka) i wyjąłem z niej największą koronkę. W takiej konfiguracji - pasuje. Grubość koronek w 7 i 8 s. - różni się chyba o 0,02 mm. 8-ka po prostu jest dłuższa. Natomiast 9-ka ma zdecydowanie cieńsze koronki i dlatego mieści się na tej samej długości, co 8-ka.

Jeśli chodzi o koszty - to ewentualnie - manetka (jeśli jest indeksowana). Piasta z bębenkiem pod 7s., czy 8/9s. nie powinna się cenowo różnić. Może nawet - paradoksalnie - 7-ka okazać się droższa, bo to już biały kruk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...