Skocz do zawartości

Wybrór rowerku dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałabym się dowiedzieć od osób które maja jakieś pojecie na temat rowerów. Interesuje mnie rowerek dla dzieci do 500 zl, córka skończy w czerwcu 3 lata i ma 93cm wzrostu znalazłam 2 rowery ale sama nie wiem na co zwracać uwagę.Proszę wiec o pomoc i jakieś doradztwo jeżeli nie te to możne jakieś inne?

http://allegro.pl/rowerek-14-cali-rower-dzieciecy-monteria-prowadnik-i6998334323.html

lub

http://allegro.pl/rower-rowerek-dla-dziecka-16-romet-tola-nowy-2017-i6867442887.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Rozmiar 12 cali. Najlepiej jak najlżejszy bez żadnych koszyków, bagażników i innych bezsensownych, odpadających części. Sugeruję się trzymać poniższej tabeli rozmiarów:

 

https://blog.wheelies.co.uk/wp-content/uploads/2015/12/Kids-bike-size-guide.jpg

Dziękuje,właśnie tak patrzyłam.i dlatego zastanawiałam się nad 14" bo szczerze to ona teraz ma 93 a do lata jeszcze czas(niestety rodzina się uparła żeby kupić jej na święta rowerek... wiec  poszukuje takiego żeby trochę posłużył więcej niż jeden,a z ta 12" nie jestem pewna.A co do tych pierdołek, po porostu chce dziecko zaciekawić bo nie miała styczności a dzieci to wzrokowcy wiec to po to żeby nie zwiała za szybko z niego. A może masz jakieś konkretne na myśli?firmy?

Odnośnik do komentarza

Raczej te sugerowane przez Jacka koła 12" lub 14". Ten Romet z kołami 16" na pewno będzie za duży.  Jak będzie za duży to będzie tragedia: sam to przerobiłem. Kupiłem przez internet (niby) pasujący. Po złożeniu okazał się nieodpowiedni. Wtedy z dzieciakiem w Tesco tego samego dnia kupiłem po przymiarce. Ktoś tu w innym poście wspominał że dla dzieci najlepiej kupować... używane. Sprawdź może w lokalnej prasie/lokalnym portalu z ogłoszeniami coś się znajdzie. Ponieważ mam dwóch synków, młodszy dostawał w spadku po starszym bracie rower i od razu ten rower był "tuningowany" - indywidualnie malowanie, nowe naklejki... Będzie taniej a dodatkowo frajda że robi się własnoręcznie coś dla dziecka. 

@Jacek - w przypadku 3-latki musi być koszyczek, błotniczki i bagażnik. I pewnie jeszcze lusterko:).

Odnośnik do komentarza

Raczej te sugerowane przez Jacka koła 12" lub 14". Ten Romet z kołami 16" na pewno będzie za duży.  Jak będzie za duży to będzie tragedia: sam to przerobiłem. Kupiłem przez internet (niby) pasujący. Po złożeniu okazał się nieodpowiedni. Wtedy z dzieciakiem w Tesco tego samego dnia kupiłem po przymiarce. Ktoś tu w innym poście wspominał że dla dzieci najlepiej kupować... używane. Sprawdź może w lokalnej prasie/lokalnym portalu z ogłoszeniami coś się znajdzie. Ponieważ mam dwóch synków, młodszy dostawał w spadku po starszym bracie rower i od razu ten rower był "tuningowany" - indywidualnie malowanie, nowe naklejki... Będzie taniej a dodatkowo frajda że robi się własnoręcznie coś dla dziecka. 

@Jacek - w przypadku 3-latki musi być koszyczek, błotniczki i bagażnik. I pewnie jeszcze lusterko:).

Witam,uwierz mi ze ja też bym tak chciała...ale niestety zostałam postawiona przed faktem ze rodzina męża sobie wymyśliła ze jej na świeta kupi rower i nie ma bata.eh.. teraz szukam i sama nie wiem ,z chęcią bym kupiła 14" ale mało ich i nie wiem jakiej firmy żeby chociaż był dobry. Jakbyście coś fajnego widzieli to pokażcie będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Jak rower ma być na lato to można kupić 14". Kupienie zbyt dużego roweru spowoduje zniechęcenie dziecka do jazdy bo nie będzie mogło sobie z nim poradzić i swobodnie manewrować. Lepiej kupić używany lepszego producenta niż nowy beznadziejnego. Jest tu gdzieś na forum wątek w którym są podani dobrzy producenci. Z tego co pamiętam są to m.in Woom, Puky i Giant. Rower dla dziecka niestety trzeba wymienić co 10-15 cm wzrostu. Czasem jest to rok, czasem dwa.

Odnośnik do komentarza

Sugerował bym nie zwracać zbytniej uwagi na firmę. Rower dla takiego dziecka musi się po prostu podobać, bo inaczej na niego nie wsiądzie choćby był najlepszy na świecie. Oczywiście dla dziewczynki MUSZĄ być wszystkie upiększające bajery. Przechodziłem to ze swoją córką, patrzyliśmy, wybieraliśmy, a przy okazji wizyty w Go Sport zobaczyła "swój wymarzony" - różowy. No i tyle było z wybierania. 

Jeśli to ma być niespodzianka to niestety sama musisz zdecydować i liczyć trochę na szczęście. Bo może się nie spodobać.

Weź 14 cali. Zmierz ew. długość nogi i przy zakupie sprawdź czy dosięgnie stopami do pedałów. Koniecznie kolorowy ;) . Używany rodzina też może kupić, a jak ma być nowy to kup tani, bo i tak za rok może być za mały i pójdzie na sprzedaż.

Spróbuj w Go Sport, Decathlon albo innej sieciówce.

A myślałaś o rowerku biegowym? Niestety zazwyczaj są bez bajerów.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...