Skocz do zawartości

Ubrania z LIDLa - moja opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Byłem podczas rowerowego i trekingowego tygodnia w LIDLu i upolowałem to i owo. Oto opis i moje odczucia, może komuś się to przyda. (wzrost mój 181 cm, waga 90 kg .. i spada odkąd intensywnie pedałuje). Oczywiście to MOJE odczucia więc jak się ktoś nie zgadza to jego prawo :) 

 

 

1. Kurtka softshell trekingowa 59 zł rozmiar XL

Moim zdaniem najlepszy zakup, fakt że nie jest dedykowana do roweru nie ma dla mnie znaczenia, natomiast znaczenie ma że jest grubsza niż rowerowa (o której poniżej).  Jeżdżę od miesiąca tylko nocami i ta kurtka się bardzo dobrze sprawdza oczywiście softshell nigdy nie będzie cudem oddychania, niemniej jednak wiatru nie przepuszcza  nic a nic a i gorąco w niej nie jest.

W rozmiarze XL na mnie jest luźna i tak moim zdaniem powinno być, tył kurki jest wydłużony i schodzi poniżej pośladków tak jak w rowerowej więc nereczki bezpieczne, dwie duże kieszenie wewnętrzne głębokie na tyle że portfel w nich wożę bez obaw i trzy na zewnątrz zapinane na zamki pozwalają mi schować wszystkie szpergały z NOTE 4 włącznie (co do  niego były największe obawy bo mały nie jest). Tak więc polecam, sądzę że w tej kasie nie da się kupić niczego porównywalnego.

 

2. Kurtka softshell rowerowa ok 50-60 zł rozmiar XL - jest bardzo cienka i moim zdaniem trochę już na nią za zimno nocami, przynajmniej w moim stroju (pod spód tylko koszulka rowerowa z długim rękawem). kupiłem ciutkę z rozbiegu i póki co czeka na wiosnę w szafie więc więcej powiedzieć nie mogę, jednak zakładając że jakość wykonania jest zbliżona do trekingowej to będę zadowolony. 

 

3. Spodnie crivit XL - 49 zł - to takie obcisłe kalesonki moim zdaniem nadają się b dobrze pod luźne krótkie spodenki w których lubię jeździć, materiał wygląda porządnie, jest wzmocniony tam gdzie trzeba i cienki tam gdzie się potek zbiera :), te spodnie są bez szelek i bez wkładki, bardzo fajnie przylegają do ciała i odprowadzają pot. POLECAM 

 

4. Spodnie rowerowe długie z wkładką bez szelek - 49,99 rozmiar L - tutaj okazało się że przy moich wymiarach L pasuje dużo lepiej niż XL, ciężko mi się wypowiedzieć co do jakości wkładki bo to pierwsza jakiej w życiu próbuję, ale tyłek po dystansie 25 km nie zgłasza żadnych obiekcji więc powiedzmy że spełnia swoją rolę. Co do samego materiału to ładnie trzyma ciepło i nie przepuszcza wiatru, przy temperaturze koło 10 st. spodnie są super na 15 st są odrobinę za ciepłe, przy 15 i wyżej lepiej się sprawdzają spodnie z pozycji 3 :). Na niższe temperatury POLECAM. 

 

To tyle moich zakupów, na koszulki się nie zdecydowałem bo tutaj jednak wolę wyższą półkę. Niemniej jednak to co zakupiłem za ok 200 zł dało mi dwa komplety spodnie + kurtka na cieplejszą i zimniejszą jesień / wiosnę. 

 

W razie jakiś pytań służę pomocą. 

Odnośnik do komentarza

A ja mam softshell trekkingowy i niestety było mi w nim za gorąco (nawet pod koniec listopada). I dlatego kupiłem rowerowy w ostatniej promocji, bo jest wyraźnie cieńszy. Będę tez testował spodnie z szelkami :-) Trochę żałuję, że w ofercie nie było rękawiczek z całymi palcami (w niemieckich i czeskich lidlach były) bo w obcietych palce mi marzną juz przy średnich temperaturach. Swoją drogą jeśli ktoś mi poleci takie rękawiczki w rozsądnej cenie to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Ja już w innym wątku pytałem o kask z Lidla, czy warto?

Chciałbym, jak będą na wiosnę (mam taką nadzieję) kupić o miasta.

Macie jakieś doświadczenia?

 

Ja nie używam, ale dwóch kolegów z pracy tak. Do miasta bardzo sobie chwalą, szczególnie że jakoś chyba był niedrogi. Nikt -- na szczęście -- nie musiał sprawdzać jego skuteczności. Mnie się obiło o uszy, że w Lidlu są dwa ich rodzaje, ale to ktoś musiałby potwierdzić bądź nie. Koledzy nie potwierdzają tego.

 

Ubrań rowerowych już dawno nie używam, ale z dawniejszych czasów tak i dla amatora były wystarczające, jednak z oddychalnością było różnie. Z tym że ja mam tendencję do szybkiego pocenia się, więc moje wymagania odnośnie materiałów są dosyć wysokie.

Odnośnik do komentarza

Dostałem od Lidla w zeszłym roku kask i kurtkę, a moje wrażenia w skrócie opisałem tutaj:

 

https://www.facebook.com/rowerowe.porady/photos/a.426622307401259.103059.112711388792354/995719660491518/?type=3&theater

 

Do spokojnej, bardzo spokojnej jazdy - czemu nie. Ale jeżeli ktoś jeździ nawet trochę szybciej niż 20 km/h, to kask będzie lipny, bo ma tragiczną wentylację.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dostałem od Lidla w zeszłym roku kask i kurtkę, a moje wrażenia w skrócie opisałem tutaj:

 

https://www.facebook.com/rowerowe.porady/photos/a.426622307401259.103059.112711388792354/995719660491518/?type=3&theater

 

Do spokojnej, bardzo spokojnej jazdy - czemu nie. Ale jeżeli ktoś jeździ nawet trochę szybciej niż 20 km/h, to kask będzie lipny, bo ma tragiczną wentylację.

Łukasz, bardzo fajnie opisane. Czy był już crash-test?

Odnośnik do komentarza

Łukasz, bardzo fajnie opisane. Czy był już crash-test?

 

:) :) Będzie, będzie. Miałem zrobić jesienią, ale odłożyłem ostatecznie te plany na wiosnę. Ruszam niedługo z kanałem na Youtube i na pewno w jednym z pierwszych odcinków się pojawi. Przy okazji zapraszam Cię do subskrybowania kanału, tak abyś nie przegapił tego odcinka: https://www.youtube.com/user/roweroweporady?sub_confirmation=1

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie,jest to moj pierwszy wpis na tym forum.A mianowicie raz się skusiłem na koszulkę z Lidla taką odprowadzajaca pot i odradzam,wszystkie ubranka kupuję w Martes i Decathlon .A więc po jednym wypadzie w tej koszulce(reszta ubrania tak jak codziennie) przyplatalo sie zapalenie oskrzeli ,przez cala trase czulem pot na klatce.W koszulce z Martes jestem suchy a cała wilgoć jest wchłonieta w materiał no i nie ma uczucia mokrej skóry.Kurtke na zime mam zDecath.taką gdzie wilgoć oddaje przez plecy a przod nieprzepuszcza wiatru.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...